Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 lipca 2004

Wampir: Maskarada na dużym ekranie

Elrond, 16 lipca 2004, 17:01

"Romans" gier komputerowych z kinem rozpoczął się już jakiś czas. I romans ten jest obustronny - powstają filmy oparte na grach komputerowych a także gry komputerowe przenoszące na nasze "maszynki" wydarzenia z ekranu kina czy telewizji. W tym newsie zajmiemy się tym pierwszym przypadkiem. Otóż New Line Cinema zakupiła prawa do sfilmowania Vampire: The Requiem, sequela "papierowego" RPG, Vampire: The Masquerade.

Policjanci z Miami - pierwsze screeny z gry
Policjanci z Miami - pierwsze screeny z gry

Kull, 16 lipca 2004, 15:23

O pracach nad przeniesieniem w wirtualny świat bohaterów najpopularniejszego serialu policyjnego lat osiemdziesiątych pt. Miami Vice (w Polsce znamy jako „Policjanci z Miami”) informowaliśmy na początku stycznia 2004. Takiego wyzwania podjęła się firma Davilex Games, która opublikowała właśnie pierwsze screenshoty z gry.

Serwer WON firmy Sierra zmarł śmiercią (nie)naturalną

Speed, 16 lipca 2004, 14:19

W ostatnim oświadczeniu prasowym Valve Software poinformowało fanów, że w dniach 26-31 lipca serwer „WON” firmy Sierra, umożliwiający fanom grę w popularnego Counter-Strike - najsłynniejszą modyfikację do gry Half-Life, zmieniającą ją w taktyczne pole walki do rozgrywki drużynowej w Internecie - zostanie definitywnie zamknięty. Decyzja ta jest bezpośrednim następstwem niedawnej likwidacji firmy Sierra.

Nirvana – obiecująca hybryda gry FPS z action-RPG niemieckich pasjonatów
Nirvana – obiecująca hybryda gry FPS z action-RPG niemieckich pasjonatów

Speed, 16 lipca 2004, 13:47

Okazuje się, że do stworzenia dobrej i przyjemnej dla oka gry FPS, zmieszanej gatunkowo z action-RPG, nie jest potrzebny wcale nieprzyzwoity budżet. Wystarczy zamiłowanie, ambicja i pasja, potwierdzone oczywiście odpowiednimi umiejętnościami. Dobrym przykładem jest tutaj czwórka niemieckich programistów, od pewnego czasu pracujących nad nowym tytułem, Nirvana.

Prince of Persia 2 na Game Stars Live AD 2004
Prince of Persia 2 na Game Stars Live AD 2004

Speed, 16 lipca 2004, 12:44

Sequel znakomitej gry Prince of Persia: The Sands of Time, która przez wielu została okrzyknięta najlepszą grą akcji 2003 roku - Prince of Persia 2 graczom po pierwszy oficjalnie zademonstrowany zostanie podczas imprezy Game Stars Live, odbywającej się we wrześniu br. w Londynie. Poza produktem Ubisoftu, organizatorzy zapowiadają pojawienie się wielu innych wartościowych pozycji.

Ubisoft i plan wydawniczy

Elrond, 16 lipca 2004, 11:52

Firma Ubisoft uaktualniła swój plan wydawniczy, zawierający gry, które jeszcze w tym roku i na początku przyszłego powinny pojawić się w Wielkiej Brytanii. Uaktualnienie zawiera wszystkie zmiany, które ostatnio były anonsowane, m.in. przesunięcie daty wydania Silent Hunter 3. Zapraszamy do przejrzenia listy.

Milion graczy korzysta z usługi Xbox Live!

Speed, 16 lipca 2004, 11:44

Niemały sukces osiągnęła korporacja Microsoft. Panowie z firmy Billa Gatesa ogłosili dziś światu, że łączna liczba osób subskrybujących usługę Xbox Live!, pozwalająca posiadaczom konsol Xbox na wspólne granie w ich ulubione produkcje, przekroczyła właśnie okrągły milion! – i co najlepsze, wynik ten może w niedługim czasie jeszcze się zwiększyć!

World War II Sniper – czyli nowy tytuł o starej jak świat rozrywki komputerowej tematyce
World War II Sniper – czyli nowy tytuł o starej jak świat rozrywki komputerowej tematyce

Kull, 16 lipca 2004, 11:41

Programiści z Groove Games po zakończeniu procesu produkcji gry Marine Sharpshooter 2 zabrali się do pracy nad kolejnym FPSem, tym razem opowiadającym o II wojnie światowej. Pierwsze informacje na temat projektu World War II Sniper wyjawił Bryan Ekman w wywiadzie z serwisem HomeLan.com.

Zew wielkiego miasta
Zew wielkiego miasta

Redakcja GRYOnline.pl, 16 lipca 2004, 11:35

Pełen poświęcenia dla dobra firmy i oddania pracy, człowiek absolutnie dobry, żywy antonim słów: wada, lenistwo czy zrobię-to-później-teraz-mi-się-nie-chce; dusza towarzystwa i animator imprez również bezalkoholowych, niezrównany kolega, zawsze śpieszący z pomocą i służący swoim niebagatelnym, wieloletnim doświadczeniem – redaktor Fajek odszedł.

Ultima Online: Samurai Empire oficjalnie ogłoszona

Orion, 16 lipca 2004, 11:31

Firma Electronic Arts poinformowała, że najnowsze rozszerzenie do gry Ultima Online będzie zatytułowane Ultima Online: Samurai Empire i oferować będzie między innymi nowe profesje postaci, nowe umiejętności specjalne, scenerie oraz budowle.

Chester Adventures - klasyczna gra arcade rodem z Polski
Chester Adventures - klasyczna gra arcade rodem z Polski

Speed, 16 lipca 2004, 10:58

Słowiańskie (czytaj: polskie) studio developerskie HeavenX, którego członkowie uczestniczyli w pracach nad m.in. Chrome czy Xpand Rally, zaanonsowało dziś nową, klasyczną grę zręcznościową, z wieloma humorystycznymi akcentami - Chester Adventures. Produkcja, z założenia zapewniająca wiele godzin przedniej rozgrywki, trafi do rąk graczy już na jesieni tego roku.

R.A. Salvatore napisze kilka powieści opartych o świat EverQuest

Krystian Smoszna, 16 lipca 2004, 10:55

Entuzjaści literatury fantasy, zwłaszcza tej spod znaku Forgotten Realms, zapewne doskonale znają twórczość R.A. Salvatore’a, który w swoim krótkim życiu spłodził kilkanaście, bardzo dobrych opowieści nawiązujących do tego świata (m.in. sagi „The Icewind Dale Trilogy”, „The Dark Elf Trilogy” czy „The Cleric Quintet”). Z tym większą radością, powitają oni wieść o tym, że wspomniany autor szykuje się do napisania serii powieści opartych, o słynną grę MMORPG –EverQuest.

The Fallen od Akralonu

Elrond, 16 lipca 2004, 10:01

Uaktualnienie oficjalnej strony firmy Akralon przyniosło informacje o jej pierwszym projekcie zatytułowanym The Fallen. Oczywiście projektanci zgodnie z panującym ostatnio trendem nie ujawnili zbyt wielu informacji na temat gry, pragnąc chyba w ten sposób wzbudzić nasze zainteresowanie The Fallen. To co udało się nam wyłuskać z dość nieczytelnej moim zdaniem strony, prezentujemy w dalszej części wiadomości.

Derek Smart developerem Freespace 3?!

Łosiu, 16 lipca 2004, 09:34

Praktycznie rzecz biorąc wszyscy miłośnicy gwiezdnych batalii znakomicie znają serię gier Freespace, autorstwa Volition Inc. oraz kojarzą pana Dereka Smarta, od lat uparcie rozwijającego cykl Battlecruiser (ostatnia jego odsłona nosi tytuł Universal Combat). Do tej pory praktycznie nic nie łączyło Freespace’a z tym jegomościem, jednakże już niedługo sytuacja ta może ulec diametralnej zmianie, ponieważ Derek Smart wyjawił na forum serwisu Adrenaline Vault, iż poważnie rozważa zakup praw do produkcji trzeciej części Freespace od upadającej firmy Interplay.