Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS2XBOX
Okładka Playboy: The Mansion (PC)

Playboy: The Mansion

Pierwsza gra na dużą skalę, powstała na zlecenie wydawcy chyba najsłynniejszego magazynu dla mężczyzn – Playboy Enterprises, Inc, który postanowił poszerzyć swoją ofertę i wejść z nią również na rynek gier video.

Strategiczne | ekonomiczne | erotyczne

Okładka Playboy: The Mansion (PC)

data premiery gry:

25sty2005

PC PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Playboy: The Mansion to pierwsza gra na dużą skalę, powstała na zlecenie wydawcy chyba najsłynniejszego magazynu dla mężczyzn – Playboy Enterprises, Inc, który postanowił poszerzyć swoją ofertę i wejść z nią również na rynek gier video.

Playboy: The Mansion to „symulacja rozwoju posiadłości” wzorowana na bestsellerowym The Sims oraz strategia-ekonomiczna w jednym. Gra ta, to nie tylko zwykły symulator pozwalający na projektowanie wyglądu własnego domu i zapraszania do niego gości. Autorzy gry poszli dalej i umożliwili graczowi możliwość wcielenia się w rolę samego Hugh Hefnera i stworzenia własnego (niestety jedynie wirtualnego ;-) imperium wypełnionego pięknymi, bardzo skąpo odzianymi kobietami. Musimy zapraszać do siebie słynne postacie (aktorów, polityków, muzyków czy sportowców), i dbać o ich zadowolenie w typowy dla Hefnera sposób, czyli sprawić, aby opływali we wszystkie możliwe luksusy. Tych w Playboy: The Mansion oddany do naszej dyspozycji został naprawdę szeroki wachlarz: korty tenisowe, zoo, garaże na drogie samochody, sale kinowe, baseny, a nawet słynna grota miłości.

Gotówkę na utrzymanie swojej posiadłości i wzbogacanie jej o nowe atrakcje zdobywamy sprzedając kolejne, własnoręcznie zaprojektowane (okładka, układ stron, itp.) numery magazynu Playboy. Musimy więc dbać o to, co stanowi jego główną atrakcję, czyli zdjęcia pięknych, nagich lub przynajmniej bardzo skąpo odzianych kobiet. Te z kolei możemy robić własnoręcznie, zapraszając odwiedzające naszą willę modelki na sesje zdjęciowe.

  • Całość wykonana została z zastosowaniem grafiki 3D pozwalającej na swobodne przemieszczanie kamery: zoom, obracanie, itp.
  • Dwa typy rozgrywki: tryb kampanii i tryb misji.
  • Kompleksowe opcje zarządzania tego typu imperium finansowym, tj. zatrudnianie fachowej kadry pracowniczej, organizowanie różnych imprez, itp.
  • W grze znajdują się autentyczne zdjęcia słynnej rezydencji Playboy’a.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 976 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Playboy: The Mansion

Klasyfikacja PEGI Playboy: The Mansion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Playboy: The Mansion

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
Playboy: The Mansion - recenzja gry
Playboy: The Mansion - recenzja gry

Recenzja 23 maja 2005, 09:16

Praca nad Playboyem to spore wyzwanie. Dobrze, że mamy asystentkę, która, jeśli zajdzie taka potrzeba, udzieli nam niezbędnej pomocy. My musimy zadbać, aby w piśmie znalazły się niezbędne artykuły, wywiady i eseje. Nie może też zabraknąć najważniejszego, czyli chwytliwej okładki oraz rozkładówki z piękna dziewczyną. Fotki możemy cykać sami, przy tym trzeba wybrać modelce dodatki. Czekają na nas kolczyki, buty, pierścionki, naszyjniki, okulary i cale stosy innego badziewia. Przez chwile poczułem się, jak moja siostra cioteczna bawiąca się w ubieranie lalki, ja za to dziękuje. Gdy już uporamy się z wszystkimi kwestiami dotyczącymi aktualnego numeru, trafia on do druku, po czym leci do punktów sprzedaży prasy. Nam tylko pozostaje czekać na zyski.

PC
PS2
XBOX