Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2GCNXBOX
Okładka Call of Duty: Finest Hour (PS2)

Call of Duty: Finest Hour

Pierwszoosobowa strzelanina osadzona w realiach II wojny światowej, stworzona przez studio Spark Unlimited i wydana przez firmę Activision. Call of Duty: Finest Hour to konsolowa wersja pecetowego Call of Duty, za które odpowiada studio Infinity Ward.

Akcji | FPP | II wojna światowa | Call of Duty | strzelanki

Okładka Call of Duty: Finest Hour (PS2)

data premiery gry:

16lis2004

GCN PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Call of Duty to gra, która już zdąrzyła zapisać się złotymi zgłoskami w annałach klasyki komputerowej. I to doprawdy na honorowym miejscu. Tym razem chłopcy ze Spark Unlimited znowu biorą nas w obroty i rzucają na front II Wojny Światowej. Ubierzmy zatem mundur żołnierza i wesprzyjmy działania sprzymierzonych, na drodze do chwały i sławy.

W Finest Hour wcielamy się w Amerykanina, Brytyjczyka oraz Rosjanina. Znakiem firmowym tej serii jest między innymi bardzo rzetelne podejście do niuansów historycznych i tak też jest i tym razem. Autentyczne bronie z tamtego okresu (około 30 rodzajów), pojazdy no i przede wszystkim realnie odwzorowane ukształtowanie terenów.

Rozległe kapanie od Stalingradu poprzez Północną Afrykę (okres 1942-1945), 15 misji, charakterystyczny kinowy rozmach, a to wszystko polane sosem spektakularnych efektów graficznych oraz dźwiękowych. Podobnie jak i wersji na PeCeta, tak i tu walczymy w zespole, warto także wspomnieć o bardziej zaawansowanej i złożonej sztucznej inteligencji naszych wojaków, jak i również wrogich jednostek (grubo ponad 200 postaci na ekranie!).

Nie zabrakło oczywiście trybu multiplayer - m.in.: Deathmarch, Team Deatchmatch, Flag Modes.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 746 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Finest Hour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Call of Duty: Finest Hour - przed premierą
Call of Duty: Finest Hour - przed premierą

Przed premierą 14 września 2004, 23:40

Wojna to rzecz piekielna, straszna i niszczycielska, ale kiedy jej nie ma pokojowe społeczeństwa, by wyrównać rachunek demograficzny, ścigają się nocami po ulicach Warszawy, jedzą w fast-foodach, palą jointy, piją wódkę, skaczą na bungie, oglądają festiwal w Opolu i robią tym podobne, upodobniające ludzi do lemmingów rzeczy. Na szczęście mądrzy homo sapiens wymyślili gry w których można bezpiecznie postrzelać i zostać postrzelonym, a w szczególności te dedykowane skinheadom z całego świata czyli takie w których możemy strzelać do nazistów. Niestety czasem zdarza się, że w walce z rasizmem musimy kolaborować z komunistami i na szczęście lub nieszczęście, taki jest właśnie Call of Duty: Finest Hour.

GCN
PS2
XBOX