Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCNXBOXPS2
Okładka Call of Duty: Finest Hour (GCN)
OkładkaCall of Duty: Finest Hour (GCN)

Call of Duty: Finest Hour

Pierwszoosobowa strzelanina osadzona w realiach II wojny światowej, stworzona przez studio Spark Unlimited i wydana przez firmę Activision. Call of Duty: Finest Hour to konsolowa wersja pecetowego Call of Duty, za które odpowiada studio Infinity Ward.

Akcji | FPP | II wojna światowa | Call of Duty | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Call of Duty: Finest Hour Premiera

16lis2004

GCN PS2 XBOX

Call of Duty to gra, która już zdąrzyła zapisać się złotymi zgłoskami w annałach klasyki komputerowej. I to doprawdy na honorowym miejscu. Tym razem chłopcy ze Spark Unlimited znowu biorą nas w obroty i rzucają na front II Wojny Światowej. Ubierzmy zatem mundur żołnierza i wesprzyjmy działania sprzymierzonych, na drodze do chwały i sławy.

W Finest Hour wcielamy się w Amerykanina, Brytyjczyka oraz Rosjanina. Znakiem firmowym tej serii jest między innymi bardzo rzetelne podejście do niuansów historycznych i tak też jest i tym razem. Autentyczne bronie z tamtego okresu (około 30 rodzajów), pojazdy no i przede wszystkim realnie odwzorowane ukształtowanie terenów.

Rozległe kapanie od Stalingradu poprzez Północną Afrykę (okres 1942-1945), 15 misji, charakterystyczny kinowy rozmach, a to wszystko polane sosem spektakularnych efektów graficznych oraz dźwiękowych. Podobnie jak i wersji na PeCeta, tak i tu walczymy w zespole, warto także wspomnieć o bardziej zaawansowanej i złożonej sztucznej inteligencji naszych wojaków, jak i również wrogich jednostek (grubo ponad 200 postaci na ekranie!).

Nie zabrakło oczywiście trybu multiplayer - m.in.: Deathmarch, Team Deatchmatch, Flag Modes.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 4  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 752 głosów czytelników.

Call of Duty: Finest Hour cena w dniu premiery: 249 PLN

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Finest Hour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
GCN
PS2
XBOX