Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PCXBOX
Okładka Vietcong: Purple Haze (PS2)
OkładkaVietcong: Purple Haze (PS2)

Vietcong: Purple Haze

Vietcong: Purple Haze to specjalna edycja cieszącej się sporym uznaniem taktycznej, pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) - Vietcong, wyprodukowanej przez studio Pterodon.

Akcji | FPP | Wietnam | FPS | kooperacja | strzelanki | lata 60. i 70. XX wieku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vietcong: Purple Haze Premiera

2lut2004

PC

15wrz2004

PS2 XBOX

Specjalna edycja znakomitej taktycznej gry akcji o tytule Vietcong, w skład której wchodzi oryginalna gra oraz oficjalne rozszerzenie do niej - Vietcong: Fist Alpha.

Vietcong to taktyczna gra akcji stworzona przez firmę Illusion Softworks (autorów niezapomnianego Hidden & Dangerous) oraz studio Pterodon. Jak sugeruje sam tytuł, akcja osadzona została podczas wojny w Wietnamie. Gracz staje się dowódcą oddziału żołnierzy „A-team” wchodzącego w skład amerykańskich sił specjalnych. Do wykonania czeka 20 dramatycznych misji połączonych wciągającą fabułą. Pod naszą komendą znajduje się maksymalnie sześciu żołnierzy wykorzystujących ponad 25 broni, w tym słynny karabin M16, wyrzutnię rakiet oraz karabin snajperski. W razie potrzeby możemy także skorzystać z destrukcyjnego wsparcia lotniczego i artyleryjskiego. Zgodnie ze słowami twórców Vietcong łączy wartką akcję, taktyczną rozgrywkę (dowodzenie żołnierzami) oraz rozbudowaną fabułę. Całość toczy się w całkowicie trójwymiarowym otoczeniu generowanym przez zaawansowany silnik graficzny (widok z perspektywy pierwszej osoby). W trybie multiplayer możliwa jest rozgrywka zarówno po stronie amerykańskiej jak i wojsk Vietcongu.

Vietcong: Fist Alpha to oficjalne rozszerzenie taktycznej gry akcji – Vietcong - opowiadającej o wojnie wietnamskiej. Akcja Fist Alpha rozgrywa się w bazie Nui Pek przed wydarzeniami, które mieliśmy okazję przeżyć w podstawowej grze, a więc zanim przybył do niej Steve R. Hawkins (bohater Vietcongu). Spotykamy się tu jednak z pozostałymi członkami oddziału, którymi dowodziliśmy w podstawnej grze i możemy poprowadzić ich przez siedem nowych misji bojowych przewidzianych dla trybu rozgrywki jednoosobowej. Ponadto autorzy przygotowali osiem dodatkowych map, na których możemy toczyć rozgrywki wieloosobowe z innymi graczami.

Poza nowymi misjami i mapami Vietcong: Fist Alpha wprowadza do gry sześć nowych rodzajów broni (w tym bagnety na karabiny oraz maczety), a także kilka modyfikacji do już istniejących typów. Sporym urozmaiceniem faktycznej rozgrywki są również niebezpieczne ataki myśliwców: F-105 Thunderchief i F4 Phantom oraz bombowców B-52.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Vietcong: Purple Haze

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Vietcong: Purple Haze Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1GHz
  • 256MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
PC
PS2
XBOX