Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PCXBOX
Okładka Vietcong: Purple Haze (PS2)

Vietcong: Purple Haze

Vietcong: Purple Haze to specjalna edycja cieszącej się sporym uznaniem taktycznej, pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) - Vietcong, wyprodukowanej przez studio Pterodon.

Akcji | FPP | Wietnam | FPS | kooperacja | strzelanki | lata 60. i 70. XX wieku

Okładka Vietcong: Purple Haze (PS2)

data premiery gry:

2lut2004

PC

15wrz2004

PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Specjalna edycja znakomitej taktycznej gry akcji o tytule Vietcong, w skład której wchodzi oryginalna gra oraz oficjalne rozszerzenie do niej - Vietcong: Fist Alpha.

Vietcong to taktyczna gra akcji stworzona przez firmę Illusion Softworks (autorów niezapomnianego Hidden & Dangerous) oraz studio Pterodon. Jak sugeruje sam tytuł, akcja osadzona została podczas wojny w Wietnamie. Gracz staje się dowódcą oddziału żołnierzy „A-team” wchodzącego w skład amerykańskich sił specjalnych. Do wykonania czeka 20 dramatycznych misji połączonych wciągającą fabułą. Pod naszą komendą znajduje się maksymalnie sześciu żołnierzy wykorzystujących ponad 25 broni, w tym słynny karabin M16, wyrzutnię rakiet oraz karabin snajperski. W razie potrzeby możemy także skorzystać z destrukcyjnego wsparcia lotniczego i artyleryjskiego. Zgodnie ze słowami twórców Vietcong łączy wartką akcję, taktyczną rozgrywkę (dowodzenie żołnierzami) oraz rozbudowaną fabułę. Całość toczy się w całkowicie trójwymiarowym otoczeniu generowanym przez zaawansowany silnik graficzny (widok z perspektywy pierwszej osoby). W trybie multiplayer możliwa jest rozgrywka zarówno po stronie amerykańskiej jak i wojsk Vietcongu.

Vietcong: Fist Alpha to oficjalne rozszerzenie taktycznej gry akcji – Vietcong - opowiadającej o wojnie wietnamskiej. Akcja Fist Alpha rozgrywa się w bazie Nui Pek przed wydarzeniami, które mieliśmy okazję przeżyć w podstawowej grze, a więc zanim przybył do niej Steve R. Hawkins (bohater Vietcongu). Spotykamy się tu jednak z pozostałymi członkami oddziału, którymi dowodziliśmy w podstawnej grze i możemy poprowadzić ich przez siedem nowych misji bojowych przewidzianych dla trybu rozgrywki jednoosobowej. Ponadto autorzy przygotowali osiem dodatkowych map, na których możemy toczyć rozgrywki wieloosobowe z innymi graczami.

Poza nowymi misjami i mapami Vietcong: Fist Alpha wprowadza do gry sześć nowych rodzajów broni (w tym bagnety na karabiny oraz maczety), a także kilka modyfikacji do już istniejących typów. Sporym urozmaiceniem faktycznej rozgrywki są również niebezpieczne ataki myśliwców: F-105 Thunderchief i F4 Phantom oraz bombowców B-52.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Vietcong: Purple Haze

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Vietcong: Purple Haze

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1GHz
  • 256MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
Vietcong 2 - więcej informacji
Vietcong 2 - więcej informacji

wiadomość19 maja 2005

Pod koniec kwietnia zasygnalizowaliśmy, iż w studiach Illusion Softworks powstaje kolejne wcielenie znakomicie przyjętych przez graczy tytułów z serii Vietcong. Dzisiaj możemy podać nieco więcej informacji na temat Vietcong 2.

Pobierz Red Dawn, darmowy dodatek do gry Vietcong
Pobierz Red Dawn, darmowy dodatek do gry Vietcong

wiadomość21 marca 2005

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zespół Pterodon wydał obszerny, darmowy dodatek do taktycznej gry akcji, pt. Vietcong. Red Dawn (pierwotnie znany jako Blue Dusk) był do tej pory dostępny jedynie na płycie DVD dołączonej do magazynu PC Gamer, teraz zaś można bez żadnych problemów pobrać go z Sieci.

Red Dawn - szczegóły darmowego dodatku do Vietcong
Red Dawn - szczegóły darmowego dodatku do Vietcong

wiadomość18 marca 2005

Zaledwie dwa tygodnie temu informowaliśmy, że dodatek do gry Vietcong, zatytułowany Blue Dusk, zbliża się wielkimi krokami. Od tego czasu zdążył się już zmienić tytuł gry, mamy również udostępnione screeny i zwiastun promujący zestaw nowych misji.

Reklama gry Vietcong wycofana

wiadomość24 listopada 2004

Reklama gry Vietcong: Purple Haze na PlayStation 2 zostanie zakazana. Usunięte zostanie z niej hasło promujące: „Napalm jeszcze nigdy nie pachniał tak dobrze”.

PC
PS2
XBOX