Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2005, 06:22

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Vietcong 2 - więcej informacji

Pod koniec kwietnia zasygnalizowaliśmy, iż w studiach Illusion Softworks powstaje kolejne wcielenie znakomicie przyjętych przez graczy tytułów z serii Vietcong. Dzisiaj możemy podać nieco więcej informacji na temat Vietcong 2.

Pod koniec kwietnia zasygnalizowaliśmy, iż w studiach Illusion Softworks powstaje kolejne wcielenie znakomicie przyjętych przez graczy tytułów z serii Vietcong. Dzisiaj możemy podać nieco więcej informacji na temat Vietcong 2.

Vietcong 2 - więcej informacji - ilustracja #1

Formuła rozgrywki nie uległa zmianie, nadal mamy do czynienia z pierwszoosobowym shooterem. Tym razem jednak przeniesiemy się do roku 1968 i Ofensywy Tet, uważanej przez wielu historyków za punkt zwrotny w wojnie wietnamskiej. Fabuła gry bazuje na wydarzeniach historycznych, które miały miejsce w okolicach miasta Hue, będącego niegdyś siedzibą wietnamskich cesarzy. Została ona stworzona przy wykorzystaniu naocznych relacji oraz wspomnień żołnierzy Sił Specjalnych i piechoty, stacjonujących w Hue podczas ataku.

Vietcong 2 - więcej informacji - ilustracja #2

Gracz wciela się w postać kapitana wojsk USA, którego zadaniem jest eskortowanie reportera wojennego robiącego materiał o obchodach rozpoczęcia lunarnego Nowego Roku (Tet). Staniemy się świadkami niesławnej Ofensywy Tet, począwszy od hucznych uroczystości w obozie amerykańskim, poprzez krwawe starcia w 14 różnych lokacjach, aż po odbicie miasta i Pałacu Cesarskiego. Do dyspozycji dostaniemy również kampanię wietnamską, w której wcielimy się w postać młodego poborowego armii Vietcongu, walczącego z siłami Wietnamu Południowego na polach ryżowych oraz w dżungli otaczającej jego wioskę. Awansujemy również na sierżanta i weźmiemy udział w powstaniu w Hue i szturmie na Pałac Cesarski.

Vietcong 2 - więcej informacji - ilustracja #3

Vietcong 2 oferować będzie wciągającą i atmosferyczną rozgrywkę, krwawe, uliczne walki, ponad 50 rodzajów broni oraz ciągłość misji. Oprócz kampanii dla jednego gracza, twórcy gry przygotowali również rozbudowane tryby wieloosobowe: do 64 graczy w realistycznych walkach grupowych lub do 8 graczy w trybie co-op. W trybach multiplayer pojawią się także nowe oraz ulepszone w stosunku do poprzednich wersji, klasy postaci, a także pojazdy, z których skorzystamy w razie potrzeby.

Vietcong 2 - więcej informacji - ilustracja #4