Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 maja 2005

Muzyka z Chrono Trigger w nowej aranżacji

eLKaeR, 29 maja 2005, 17:17

Projekt pt. Chrono Resurrection, który wskrzesić miał pamiętną grę Chrono Trigger w zupełnie nowej formie audio-wizualnej, nie jest rozwijany już od półtora roku z powodu interwencji korporacji Square Enix. Niezależne studio Resurrection Games wprawdzie nie może kontynuować właściwych prac developerskich w kontekście omawianego przedsięwzięcia, ale podejmuje inne działania.

Przygodówka pt. Eye of the Kraken gratis do pobrania
Przygodówka pt. Eye of the Kraken gratis do pobrania

eLKaeR, 29 maja 2005, 16:05

Niczym w głośnej powieści Agathy Christie pt. Death on the Nile (Śmierć na Nilu) toczy się akcja przygodówki typu point & click o nazwie Eye of the Kraken, chociaż nie chodzi o morderstwo, lecz o zaginięcie pewnego przedmiotu. Rzeczona gra była osiągalna za opłatą od 2002 roku, a teraz kanadyjskie studio developerskie Absurdus udostępniło ją Internautom zupełnie za darmo.

Zobaczcie Quake 4 w Internecie!
Zobaczcie Quake 4 w Internecie!

eLKaeR, 29 maja 2005, 15:15

Połowa XXI wieku. Rasa Stroggów rozpoczyna inwazję na Ziemię i tępi rodzaj ludzki. Szczątki poległych homo sapiens, w połączeniu z maszynerią, służą do tworzenia świeżych żołnierzy najeźdźczej armii. Samotnemu człowiekowi udaje się zabić przywódcę agresorów, ale obcy powołują do życia nowego lidera. Wybawca ludzkości rusza ponownie na wrogów. Jednak teraz musi zostać jednym z nich, aby zwyciężyć.

AGEIA umoczy palce w PS3

Elrond, 29 maja 2005, 14:06

Firma AGEIA, która jest na ustach developerów i graczy od momentu podania informacji o pierwszej karcie sprzętowo wspomagającej fizykę w grach, poinformowała, iż stworzy "potężne" oprogramowanie bazujące na technologiach użytych w NovodeX, przeznaczone dla konsoli PS3.

Duke Nukem Forever jednak żyje?

Elrond, 29 maja 2005, 13:06

Jak na razie nazwa Duke Nukem Forever wywołuje u graczy słyszących tę nazwę jedynie uśmiech politowania na twarzy, jednak sytuacja ta może ulec zmianie. Otóż na oficjalnym forum 3dRealm jeden z uczestników przygotował listę pytań dotyczących gry i dostał odpowiedź od pana Georga Broussarda! Zobaczmy więc zatem, co w Duke'u piszczy.

Guild Wars - co dalej?

Elrond, 29 maja 2005, 12:06

Redaktorzy serwisu 1Up mieli okazję porozmawiać z twórcami Guild Wars, i podczas tej konwersacji dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy. Poniżej postaramy się streścić najważniejsze z nich.