Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 maja 2005

Pobawmy się w zarządzanie wielkimi ciężarówkami - zapowiedziano Hard Truck Tycoon

Elrond, 6 maja 2005, 16:42

Firmy Buka Entertainment oraz G5 Software oficjalnie zapowiedziały grę Hard Truck Tycoon określaną jako "symulacja ekonomiczna w środowisku przemysłu przewozowego". Innymi słowy gracz będzie miał okazję stworzenia infrastruktury przewozowej, ulepszania swoich ciężarówek, rekrutowania personelu oraz walki z konkurencją, czyli praktycznie będzie robił to co szef takiej firmy, ale wirtualnie.

Studio Atomic Games wchłonięte przez Destineer, powstaje kolejna odsłona Close Combat

Elrond, 6 maja 2005, 16:20

Przedstawiciele firmy Destineer Studios poinformowali dzisiaj o wchłonięciu Atomic Games, firmy znanej graczom głównie z serii Close Combat. Tym samym najnowsza gra z tego cyklu będzie powstawać pod czujnym okiem własnego wydawcy, którym jest właśnie Destineer Studios. Jednocześnie Atomic Games zostanie zintegrowane z firmą MacSoft, czego wynikiem będą produkty zarówno na PeCety jak i Macintoshe.

JoWood - podsumowanie pierwszego kwartału rozliczeniowego oraz plany na przyszłość

Krooliq, 6 maja 2005, 15:10

Do grona firm ogłaszających swoje wyniki finansowe dołączył także koncern JoWood. Opublikował dane podsumowujące pierwszy kwartał bieżącego roku. Podczas tego okresu firma odnotowała obroty rzędu 2,4 miliony EURO, czyli o 34 % więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Section 8 – nowy FPS z TimeGate Studios

Krooliq, 6 maja 2005, 14:45

Firma TimeGate Studios - znana graczom z produkcji serii strategii czasu rzeczywistego o nazwie Kohan oraz gry Axis & Allies - właśnie podała do wiadomości, że pracuje nad nową produkcją, tym razem z gatunku FPS, która będzie nosić tytuł Section 8.

NHL z 2006 w tytule

Elrond, 6 maja 2005, 13:40

Od kilku(nastu) dobrych lat firma Electronic Arts raczy graczy elektronicznymi wersjami najpopularniejszych sportów. Wśród sportów tych znajduje się hokej w wydaniu najlepszej ligi świata, NHL, który i w tym roku znajduje się w portfolio EA. NHL 2006, bo taką nazwę nosi kolejna gra z tej serii, ukaże się jesienią tego roku na platformy GameCube, Xbox, PS2 oraz komputery osobiste.

Nowa gra z gatunku action RPG - Mage Knight Apocalypse

Elrond, 6 maja 2005, 12:03

Firma Namco Hometek zaanonsowała tworzenie gry reprezentującej gatunek action RPG, Mage Knight Apocalypse. Produkt ten, przeznaczony na PeCety, bazuje na serii gier "stołowych" stworzonych przez WizKids Games. Na potrzeby Mage Knight Apocalypse zaprojektowany został specjalny system rozwoju postaci, duży nacisk położono również na rozgrywki drużynowe (do 5 graczy). Gra ukaże się w przyszły roku.

Quake 4, X-Men Legends II, True Crime 2 oraz THU3 w tym roku!

Krooliq, 6 maja 2005, 11:49

Od kilkunastu dni przedstawiamy Wam wyniki finansowe osiągnięte w ostatnim roku fiskalnym przez korporacje przemysłu rozrywkowego. Po Sony, Ubisoft, Electronic Arts i THQ przyszła kolej na Activision. Przy okazji publikacji danych podsumowujących wyniki finansowe firmy - ogłoszono listę gier, jakie koncern planuje wydać w najbliższych miesiącach. Wśród wymienionych tytułów znajdują się kolejne odsłony popularnych gier: Quake 4, X-Men Legends II, True Crime 2 oraz Tony Hawk's Underground 3.

6GUN doczeka się pokazu na E3 2005, sequel gry już w drodze

ComCo, 6 maja 2005, 11:42

Zapowiedziana jakiś czas temu taktyczna gra akcji, pt. 6GUN, doczeka się prezentacji na zbliżających się wielkimi krokami targach E3. Pokaz ma na celu głównie zdobycie korporacji chętnej do wydania omawianego programu, zaś przy okazji tych doniesień ujawniono również, że już teraz trwają prace nad jego drugą częścią.

Nowa wojna domowa w Stanach Zjednoczonych
Nowa wojna domowa w Stanach Zjednoczonych

eLKaeR, 6 maja 2005, 11:32

Stany Zjednoczone doświadczyły już jednej wojny domowej, nazwanej secesyjną i stoczonej w latach 1861-1865. Dziewiętnastowiecznego uzbrojenia nie zobaczymy jednak w przygotowywanej obecnie grze strategicznej, traktującej o fikcyjnym konflikcie wewnątrz USA, albowiem w wirtualnej rzeczywistości pojawi się wyłącznie współczesny sprzęt wojskowy (samoloty myśliwskie, czołgi, śmigłowce etc.).

Czternasta edycja MTV Movie Awards wyróżni gry video

Krystian Smoszna, 6 maja 2005, 10:52

Czternasta edycja MTV Movie Awards, której uroczystą galę zaplanowano na 4 czerwca bieżącego roku, będzie stała pod znakiem interesującej z punktu widzenia graczy nowości. Po raz pierwszy w historii imprezy zostanie przyznana nagroda w kategorii „Najlepszej gry na podstawie filmu”.

Ewolucja broni cz.3
Ewolucja broni cz.3

Elrond, 6 maja 2005, 10:30

Premiera polskiej wersji sequela znakomitej strategii czasu rzeczywistego, Empire Earth 2, zbliża się wielkimi krokami, my zaś kontynuujemy nasz cykl poświęcony ewolucji broni w poszczególnych epokach występujących w tej grze. W dzisiejszej części przedstawiamy wpływ jaki na tej ewolucji odcisnęła epoka żelaza.

Poradnik: The Sims 2: Na Studiach

Redakcja GRYOnline.pl, 6 maja 2005, 10:08

Poradnik do oficjalnego dodatku The Sims 2: Na Studiach pomoże wybrać dla naszego Sima odpowiednią uczelnię oraz dbać o dalsze postępy w nauce, nie pomijając przy tym żadnego z wielu aspektów radosnego życia studenckiego.

"Na wszystkie platformy już Star Wars Episode III: Revenge of the Sith w sprzedaży jest"

ComCo, 6 maja 2005, 09:46

Jak wskazuje wypowiedź Mistrza Yody z nagłówka niniejszej wiadomości, na półki zachodnich sklepów trafiły właśnie pudełka zawierające Star Wars Episode III: Revenge of the Sith - najnowszą grę związana z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, a przede wszystkim nawiązującą do przeboju kinowego o tym samym tytule, jaki już niedługo wejdzie na srebrny ekran.

Valve Software - rzeczywistość po rozwodzie z Vivendi Universal

Krystian Smoszna, 6 maja 2005, 09:33

Rozwód pomiędzy firmami Valve Software a Vivendi Universal, który miał miejsce pod koniec kwietnia bieżącego roku, może mieć katastrofalne skutki dla niezależnego już developera – przestrzegają obserwatorzy rynku gier komputerowych.

Piraci złamali zabezpieczenia formatu UMD w konsoli PSP
Piraci złamali zabezpieczenia formatu UMD w konsoli PSP

Krystian Smoszna, 6 maja 2005, 08:15

Dla piratów nie ma rzeczy niemożliwych, o czym przekonali się włodarze firmy Sony. Grupa Paradox rozpracowała jak wyciągnąć dane z dysków zapisanych w formacie UMD (Universal Media Disc) i opublikował w sieci pierwsze nielegalne obrazy gier przeznaczonych na konsolę PSP.