Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 maja 2005

EMPiK – Top Lista nr 19

Maciej Myrcha, 16 maja 2005, 22:26

Po raz 19 w tym roku przedstawiamy Wam listę najchętniej kupowanych gier w 59 salonach sieci EMPiK, przeznaczonych na komputery osobiste oraz konsole PS2. Dzisiejsze notowanie powstało w oparciu o dane z tygodnia 09.05.2005-15.05.2005.

Poradnik: Second Sight

Redakcja GRYOnline.pl, 16 maja 2005, 21:01

Poradnik do gry Second Sight zawiera kompletną solucję, a także kilka działów dodatkowych: porady, opisy broni i umiejętności oraz zestawienie bohaterów. Oznacza to, że znajdziemy w nim wszystko, czego potrzebujemy, by poznać grę od podszewki.

Noviy Disk Company na targach E3

Maciej Myrcha, 16 maja 2005, 16:51

Dosłownie w ostatniej chwili przed targami, swoje prezentowane tam pozycje, zdecydowała się "ujawnić" firma wydawnicza Noviy Disk Company, wzmacniając tym samym rosyjską obecność na E3.

Dawn of War: Winter Assault - nowe szczegóły

Maciej Myrcha, 16 maja 2005, 16:30

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o powstawaniu dodatku do znakomitej strategii czasu rzeczywistego, Warhammer 40,000: Dawn of War. Dodatek ów nosi podtytuł Winter Assault a dzisiaj, dzięki redaktorom serwisu GameSpot, wiemy o nim nieco więcej.

LEGO Star Wars: Revenge of the Brick!
LEGO Star Wars: Revenge of the Brick!

Krystian Smoszna, 16 maja 2005, 15:59

Od wielu lat duńska firma LEGO oferuje specjalną serię zabawek sygnowanych nazwą Star Wars. Entuzjaści elektronicznej rozrywki od niedawna mogą zresztą zobaczyć ten świat z klocków – a to za sprawą gry o nazwie LEGO Star Wars. To jednak jeszcze nie koniec ofensywy duńskiego potentata, który przygotował właśnie film promujący najnowszą edycję swoich wyrobów – klocków z III Epizodu Gwiezdnych Wojen.

Brudny Harry ma już producenta

Karolina Talaga, 16 maja 2005, 15:39

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o rozpoczęciu prac nad grą opartą na kultowym filmie akcji, zatytułowanym Dirty Harry (Brudny Harry). Wówczas nie było jeszcze wiadomo, kto powoła do życia komputerowego inspektora Callahana. Dziś koncern Warner Bros podał do wiadomości, że produkcją Brudnego Harrego zajmie się firma The Collective.

Gra Metalheart: Replicants Rampage pojechała do tłoczni
Gra Metalheart: Replicants Rampage pojechała do tłoczni

Karolina Talaga, 16 maja 2005, 15:05

Firmy Akella oraz Numlock Software poinformowały dziś, że ich najnowsza produkcja, czyli gra o nazwie Metalheart: Replicants Rampage pojechała już do tłoczni, a dokładna data debiutu rynkowego tego tytułu zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu.

Ze Splinter Cell do Ice Planet

Maciej Myrcha, 16 maja 2005, 14:29

Panowie Daniel D'or, Philip Jackson oraz Paul Rapovski z firmy SpaceWorks Entertainment poinformowali nie bez dumy, iż w ich najnowszej produkcji, Ice Planet, wystąpi Michael Ironside, znany z roli Sama Fichera z serii gier Splinter Cell. Aktora tego mogliśmy również oglądać na dużym ekranie w takich produkcjach jak Pamięć Absolutna czy Nieśmiertelny 2.

Colosseum: Road to Freedom pojawi się również w Europie
Colosseum: Road to Freedom pojawi się również w Europie

Karolina Talaga, 16 maja 2005, 12:32

W kwietniu informowaliśmy Was o powstawaniu nowej gry pt. Colosseum: Road to Freedom. Wówczas nie wiedzieliśmy, kiedy i czy ta produkcja pojawi się na Starym Kontynencie. Dziś firma Koei podała do wiadomości, że tytuł ten zostanie wydany w Europie, a jego premiera jest zaplanowana na wrzesień bieżącego roku.

Interview with a Made Man również na PC
Interview with a Made Man również na PC

Krystian Smoszna, 16 maja 2005, 11:31

Studio Silverback zapowiedziało wczoraj plany dotyczące stworzenia PeCetowej edycji gry Interview with a Made Man, która dotąd opracowywana była tylko dla potrzeb konsol PlayStation 2 oraz Xbox. Wraz ze wspomnianą informacją, w sieci zadebiutowały pierwsze screenshoty dające namiastkę tego, co podczas rozgrywki w wyżej wymieniony tytuł będzie można zobaczyć.

Zespoły Korn i Fear Factory będą promować Rainbow Six: Lockdown na targach E3

Krystian Smoszna, 16 maja 2005, 11:02

Fani muzyki rockowej obecni na rozpoczynających się pojutrze targach E3 mogą już zacierać ręce. W pierwszym dniu imprezy na stoisku firmy UbiSoft pojawią się bowiem członkowie popularnych formacji Korn i Fear Factory.

Konkurs The Settlers: Dziedzictwo Królów - gra za friko! zakończony
Konkurs The Settlers: Dziedzictwo Królów - gra za friko! zakończony

Janusz Burda, 16 maja 2005, 10:45

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry The Settlers: Dziedzictwo Królów. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Cross Racing Championship 2005 w złocie - demo 20 maja

Krystian Smoszna, 16 maja 2005, 09:58

Pod koniec ubiegłego tygodnia, firma Invictus Games opublikowała oficjalne oświadczenie prasowe, z którego wynika, że wszystkie prace nad Cross Racing Championship zostały zakończone i że gra powędrowała już do tłoczni. Program trafi na rynek w czerwcu bieżącego roku, w Polsce jej wydaniem zajmie się Play.

Odświeżona strona projektu Hexen: Edge of Chaos
Odświeżona strona projektu Hexen: Edge of Chaos

Krystian Smoszna, 16 maja 2005, 09:13

Firma Raven Software od dłuższego czasu pracuje nad nową odsłoną Quake’a i raczej nie ma szans na to, że w najbliższej przyszłości rozpocznie inny projekt. Fani gier z serii Hexen pozostali więc na lodzie. Ale czy aby na pewno? Tam gdzie „zawodzą” legendarne koncerny, do akcji włączają się amatorzy. I chwała im za to, zwłaszcza jeśli to co robią, zapowiada się bardzo dobrze.

Rewolucja rodem z Nintendo dopiero w przyszłym roku

Krystian Smoszna, 16 maja 2005, 08:18

Wszystko wskazuje na to, że w wyścigu o prymat wśród konsol nowej generacji, wynalazek firmy Microsoft o nazwie Xbox 360 nie będzie miał początkowo żadnej konkurencji. Wiemy już, że produkt firmy Sony – PlayStation 3 zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Podobnie postąpi koncern Nintendo, który obecnie pracuje nad swoją konsolą o roboczej nazwie Revolution.

Bill Gates o Halo 3 na łamach magazynu Time
Bill Gates o Halo 3 na łamach magazynu Time

Radosław Grabowski, 16 maja 2005, 08:08

Na okładce słynnego magazynu Time widzieliśmy już m.in. marszałka Gieorgija Konstantinowicza Żukowa i Edwarda Rydza-Śmigłego oraz Henry’ego Kissingera i Manuela Noriegę. Teraz po raz siódmy pokazano natomiast Billa Gatesa, który w najnowszym numerze rozwodzi się na temat nadchodzącej platformy Xbox 360. Przy okazji szef firmy Microsoft zdradza kilka informacji, dotyczących trzeciej części Halo.

Znamy termin premiery King's Quest IX: Every Cloak Has a Silver Lining i nie tylko
Znamy termin premiery King's Quest IX: Every Cloak Has a Silver Lining i nie tylko

Radosław Grabowski, 16 maja 2005, 07:44

Przedwczoraj poinformowaliśmy Szanownych Czytelników, że w niedzielę 15 maja 2005 poznamy więcej szczegółów na temat nieoficjalnej dziewiątej części pamiętnego cyklu King’s Quest, noszącej podtytuł Every Cloak Has a Silver Lining. Istotnie developerzy dotrzymali słowa, więc właśnie dlatego możemy zaserwować Wam świeże i cokolwiek interesujące wiadomości oraz pokazać pięć zrzutów ekranowych.

"Czarna" edycja Ninja Gaiden pod koniec lata

Radosław Grabowski, 16 maja 2005, 07:07

Konsola Microsoft Xbox, według elektroniczno-rozrywkowych znawców, warta jest zakupu nawet tylko dla jednej gry, która nie została udostępniona posiadaczom żadnej innej platformy sprzętowej. Mowa o produkcie, nazwanym Ninja Gaiden i wydanym w 2004 roku. Zrecenzowaliśmy ową pozycję osiem miesięcy temu i wystawiliśmy jej naszą rekomendację. Teraz czekamy na Ninja Gaiden Black.

Na 3 dni przed E3
Na 3 dni przed E3

Redakcja GRYOnline.pl, 16 maja 2005, 06:09

Pozostało zaledwie parę dni do rozpoczęcia największych na świecie targów rozrywki elektronicznej – Electronic Entertainment Expo 2005. W tym tygodniu do Los Angeles zjeżdżają się z całego świata producenci gier komputerowych oraz sprzętu, wydawcy, businessmani a także przedstawiciele mediów wszelkiego rodzaju.