Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 maja 2005

EMPiK - Top Lista nr 21 (30/05/05)

Maciej Myrcha, 30 maja 2005, 16:44

No i mamy popularne "oczko", czyli 21 notowanie najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste oraz konsole PS2 w sieci EMPiK w okresie 23-29 maja tego roku. Poniższe zestawienie pochodzi z 59 salonów wspomnianej sieci.

Call of Duty po raz trzeci?

Maciej Myrcha, 30 maja 2005, 15:10

Do premiery sequela znakomitego shootera osadzonego w realiach II Wojny Światowej, Call of Duty 2, musimy nieco poczekać, jednak już teraz wygląda na to, iż panowie z Infinity Ward nie powiedzieli ostatniego słowa w tym temacie. Wszystko wskazuje na to, iż Call of Duty doczeka się kolejnych wcieleń!

Turniej Battles In Italy dla wielbicieli strategii turowych
Turniej Battles In Italy dla wielbicieli strategii turowych

Krzysztof Bartnik, 30 maja 2005, 14:37

Firma Matrix Games zapowiedziała internetowy turniej dla posiadaczy wydanej niedawno strategii turowej o nazwie Battles In Italy, która przywodzi na myśl typowe, planszowe gry bitewne. Uczestniczy zawodów dostaną szansę na zdobycie nagród, których łączna pula wynosi 200 USD (do wydania w sklepie wydawcy gry).

Wojny napoleońskie w pigułce – część 5

Krzysztof Bartnik, 30 maja 2005, 13:47

Przed ponad tygodniem na półki sklepowe w naszym kraju trafiła strategia czasu rzeczywistego, pt. Kozacy II: Wojny Napoleońskie, my zaś kontynuujemy nasz cykl wiadomości poświęconych samemu Napoleonowi Bonaparte oraz najważniejszym wydarzeniom i militarnym kampaniom z jego życia.

Boiling Point: Road to Hell - znikający patch

Maciej Myrcha, 30 maja 2005, 13:42

Firma Atari, niegdyś kojarzona z całkiem przyjemnymi komputerkami, ostatnio mówiąc potocznie, "schodzi na psy". Wydaje się, iż beta testy jej produkcji wykonują sami gracze, którzy te gry kupują. Do niechlubnego grona tytułów, które mają spory potencjał ale ich grywalność poprzez błędy i szczątkową optymalizację pozostawia dużo do życzenia, dołącyła gra Boiling Point.

Konami nieznacznie opóźnia Crime Life: Gang Wars i The Regiment

Krzysztof Bartnik, 30 maja 2005, 11:56

Opóźnienia zdają się być nie tylko bolączką firmy Cenega Poland (patrz dzisiejsza wiadomość). Korporacja Konami również postanowiła „odświeżyć” swój aktualny plan wydawniczy. Dla nas, graczy oznacza to jedno: dłuższe czekanie na pojawienie się dwóch tytułów: Crime Life: Gang Wars oraz The Regiment.

Ósma część kultowej sagi Dragon Quest zmierza do Ameryki i Europy
Ósma część kultowej sagi Dragon Quest zmierza do Ameryki i Europy

Radosław Grabowski, 30 maja 2005, 11:44

Najprawdopodobniej w listopadzie bieżącego roku w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje gra typu cRPG pt. Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King, dostępna dotąd wyłącznie w Japonii i sprzedająca się tam znakomicie. Dzieło połączonych sztabów Level 5 i Square Enix trafi również do Europy, więc zainteresowani posiadacze PlayStation 2 powinni już szykować pieniądze na zakup niniejszego produktu.

El Matador, The Roots, Creature Conflict i UFO: Aftershock - opóźnienia

Krzysztof Bartnik, 30 maja 2005, 11:22

Korporacja Cenega Publishing dokonała aktualizacji swojego aktualnego planu wydawniczego. Zamiast „aktualizacji planu” bardziej pasowałby tu jednak zwrot „generalnego opóźnienia w planach”, gdyż aż cztery nadchodzące projekty tejże firmy (El Matador, The Roots, Creature Conflict i UFO: Aftershock) pojawią się na rynku później, niż dotychczas zapowiadano.

Star Wars Galaxies: Total Experience Pack w Polsce

Krzysztof Bartnik, 30 maja 2005, 09:16

Już niedługo, rodzimi miłośnicy produkcji Massively Multiplayer Online dostaną kolejny powód do radości. Zestaw Star Wars Galaxies: Total Experience Pack, o którym pisaliśmy w drugiej połowie kwietnia trafi bowiem do powszechnej sprzedaży w naszym kraju.

Najlepsze gry targów E3 według IGN

Krystian Smoszna, 30 maja 2005, 09:13

Kilka dni temu zaprezentowaliśmy Wam podsumowanie targów E3 przez popularny serwis GameSpy, który zdobył się na opublikowanie listy – jego zdaniem – najlepszych programów pokazanych w trakcie imprezy. Dzisiaj możemy Wam przekazać informacje na temat kolejnego rankingu, tym razem przygotowanego przez niemniej popularny magazyn – IGN.

Specjalna oferta firmy Turbine dla byłych użytkowników Asheron's Call 2

Krystian Smoszna, 30 maja 2005, 08:07

Firma Turbine, Inc. zapowiedziała kilka dni temu uruchomienie specjalnej kampanii promocyjnej o nazwie Callback, która skierowana jest do byłych użytkowników gry Asheron’s Call 2. Zachęca ona do powrotu tych graczy, którzy dali sobie spokój z programem jakiś czas temu i umożliwia im powtórną rozgrywkę przez trzydzieści dni za darmo.

Wirtualny czarny kryminał, czyli przygodówka pt. Carte Blanche
Wirtualny czarny kryminał, czyli przygodówka pt. Carte Blanche

Radosław Grabowski, 30 maja 2005, 07:07

Dostępna teraz całkowicie za darmo pozycja, nosząca tytuł Eye of the Kraken, pozwala przekonać się, że kanadyjski zespół developerski o nazwie Absurdus dysponuje sporym potencjałem w materii tworzenia przygodówek. Dlatego też entuzjaści tego typu gier powinni zwrócić uwagę na produkt pt. Carte Blanche, który przygotowywany jest obecnie przez wspomnianą grupę z Kraju Klonowego Liścia.