Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 maja 2005

W przeddzień E3
W przeddzień E3

Redakcja GRYOnline.pl, 17 maja 2005, 18:58

17 maja 2005 – w końcu doczekaliśmy się oficjalnego rozpoczęcia największych targów w branży rozrywki elektronicznej na świecie. Niestety na razie jest to jedynie początek części, która przeznaczona jest dla rozmów i konferencji z udziałem developerów i wydawców gier.

2K Sports na targach E3

Elrond, 17 maja 2005, 15:06

Dosłownie rzutem na taśmę firma 2K Sports zaprezentowała tytuły gier, które będzie prezentować na tegorocznych targach E3. Odwiedzający jej stoisko będą mieli okazję bliższego przyjrzenia się propozycjom przeznaczonym dla konsol PS2, Xbox i Xbox 360, PSP, GBA oraz DS.

Saint's Row na konsolę Xbox 360

Krooliq, 17 maja 2005, 14:59

Kolejną firmą, która zapowiedziała grę na najnowszą konsolę Microsoftu – Xbox 360, jest THQ. Koncern poinformował dziś, że wraz ze studiem developerskim Volition pracuje nad przygodową grą akcji, która będzie nosić tytuł Saint's Row.

2K Games na targach E3 (17/05/05)

Elrond, 17 maja 2005, 14:26

Dosłownie godziny dzielą nas od rozpoczęcia największej imprezy branży rozrywki elektronicznej - targów Electronic Entertainment Expo. Jest to więc dobra okazja dla wszystkich "spóźnialskich" aby zaprezentować pozycje, które na tych targach będą wystawiać. Przyszła więc kolej na 2K Games, oddział Take-Two Interactive zajmujący się wydawaniem gier.

Gra Dead Rising zapowiedziana na konsolę Xbox 360

Krooliq, 17 maja 2005, 14:00

Do firm, które zapowiedziały tytuły na najnowsze dziecko Microsoftu - Xbox 360, dołączył także koncern Capcom. Poinformował dziś, że zamierza wydać na wspomnianą konsolę grę z gatunku horror – shooter, której roboczy tytuł brzmi Dead Rising.

Xbox 360 dostanie kompatybilność wsteczną i grę z serii Final Fantasy

eLKaeR, 17 maja 2005, 13:32

Wsteczna kompatybilność z PS i PS2 ma być jednym z atutów ujawnionej właśnie oficjalnie platformy PlayStation 3. Zatem konkurencyjnemu w stosunku do dzieła Sony systemowi Xbox 360 również przydałaby się podobna opcja w kontekście gier, dedykowanych pierwszej generacji Microsoft Xbox. Istotnie ludzie Billa Gatesa trzymają przysłowiowego asa w rękawie.

Kolejny FPS ze "specialnymi operacjami" w roli głównej - Dogtag

Elrond, 17 maja 2005, 13:01

Firma Digital Jesters ujawniła, iż w studiu Diezel Power trwają prace na pierwszoosobowym shooterem zatytułowanym Dogtag. Gra powstaje w wersji na PeCety oraz konsole nowej generacji a jej premierę przewidziano na drugi kwartał przyszłego roku.

Koniec gier z logo Cenega?

Elrond, 17 maja 2005, 12:17

Tytuł wiadomości może sugerować upadek jednej z wiodących firm wydawniczych w Europie centralnej, jednak rzeczywistość nie jest tak apokaliptyczna. Otóż firmy Cenega Distribution Group i Cenega Publishing zostały wchłonięte przez rosyjskiego giganta tej branży, 1C.

Adventure Company wydawcą Journey to the Center of the Moon

Elrond, 17 maja 2005, 12:02

Wspomniana kilka godzin temu gra The Sacred Rings, nie będzie jedyną przygodówką, którą firma Adventure Company zaprezentuje na targach E3. Kolejnym smakowitym kąskiem dla fanów tego rodzaju rozrywki będzie Journey to the Center of the Moon, której fabuła została zaczerpnięta ze znakomitej powieści Juliusza Verne'a, Z Ziemi na Księżyc.

Jaką grafikę zaoferuje sequel Divine Divinity i Beyond Divinity?
Jaką grafikę zaoferuje sequel Divine Divinity i Beyond Divinity?

eLKaeR, 17 maja 2005, 10:55

Na początku ubiegłego miesiąca dowiedzieliśmy się, że ojcowie Divine Divinity i Beyond Divinity uzyskali licencję na użytkowanie systemu Meqon, który wraz z narzędziami Gamebryo i SpeedTreeRT miał posłużyć do przygotowania nowej generacji gier. Na fale globalnego informatycznego oceanu wypłynęły właśnie pierwsze rezultaty w postaci efektownych screenshotów.

Sacred Rings od Adventure Company

Elrond, 17 maja 2005, 10:53

Firma Adventure Company, jeden z czołowych wydawców gier przygodowych, poinformowała o planach wydania gry The Sacred Rings (znanej wcześniej pod nazwą Aura 2). The Sacred Rings to sequel dobrze przyjętej przez graczy Aura: Fate of the Ages.

Konferencja Activision - pierwsze informacje
Konferencja Activision - pierwsze informacje

Redakcja GRYOnline.pl, 17 maja 2005, 10:31

W poniedziałek 16 maja, w hotelu Wilshire Grand w Los Angeles miała miejsce przygotowana przez Activision prezentacja kilku powstających pod jej egidą gier. Była to pierwsza z zapowiadanych przez nas konferencji poprzedzających targi E3.

Dofus wkroczy na światowe salony, przepraszam, serwery

Elrond, 17 maja 2005, 09:41

Developer rodem z Francji, Ankama Studio, poinformował, iż jego flagowe dzieło, MMORPG zatytułowany Dofus, ma zamiar podbić serca graczy nie tylko francuskojęzycznych. W tym celu "międzynarodowa" wersja Dofus znajdzie się w sprzedaży już 1 września tego roku. Pokaz tej wersji odbędzie się na tegorocznych targach E3.

Screenshoty z Operation Flashpoint 2 i sprawa www.armedassault.com
Screenshoty z Operation Flashpoint 2 i sprawa www.armedassault.com

eLKaeR, 17 maja 2005, 09:23

Oficjalna sieciowa witryna gry Operation Flashpoint 2 zawiera podstronę, odnoszącą się do internetowego adresu o nazwie www.armedassault.com. Rodzi to pewne spekulacje na temat przyszłości rzeczonej pozycji, chociaż o jedno bądźmy spokojni – produkt trafi na sklepowe półki, a pokazane właśnie po raz pierwszy zrzuty ekranowe prezentują się obiecująco.

Blizzard Entertainment wchłania developerów StarCraft: Ghost

eLKaeR, 17 maja 2005, 08:44

Entuzjaści konsol ciągle czekają na komercyjny debiut szumnie zapowiadanej trójwymiarowej gry akcji, noszącej nazwę StarCraft: Ghost. Dotychczas za projekt odpowiadała firma Swingin’ Ape Studios, a ojcowie marki StarCraft, czyli ludzie z Blizzard Entertainment, jedynie nadzorowali proces developingu. Sytuacja uległa jednak właśnie zmianie, gdyż doszło do fuzji obu podmiotów gospodarczych.

Dziesięć najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii

Krystian Smoszna, 17 maja 2005, 08:12

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest dziewiętnastą w tym roku i obejmuje okres od 8 do 14 maja.

Marka Discworld (alias Świat Dysku) wraca do elektroniczno-rozrywkowego wymiaru
Marka Discworld (alias Świat Dysku) wraca do elektroniczno-rozrywkowego wymiaru

eLKaeR, 17 maja 2005, 08:08

„W odległym, trochę już zużytym układzie współrzędnych, na płaszczyźnie astralnej, która nigdy nie była szczególnie płaska, skłębiona mgiełka gwiazd rozstępuje się z wolna.”. Słowa te pochodzą z książki pt. Kolor magii (The Colour of Magic), otwierającej kultowy cykl Świat Dysku (Discworld). Po sześciu latach ciszy zapowiedziano nowe gry, oparte na twórczości literackiej Terry’ego Pratchetta.

Age of Empires: The Age of Kings zapowiedziana na konsolę Nintendo DS

Krystian Smoszna, 17 maja 2005, 07:57

W czasie, gdy PeCetowy oczekują na powstanie trzeciej części legendarnego cyklu RTS-ów o nazwie Age of Empires, użytkownicy konsoli Nintendo DS mogą zacierać ręce na wieść o planach przeniesienia na ich urządzenia drugiej odsłony serii, noszącej podtytuł The Age of Kings.

Quake Wars nową grą z cyklu Enemy Territory!
Quake Wars nową grą z cyklu Enemy Territory!

Krystian Smoszna, 17 maja 2005, 07:27

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku gracz, jako elitarny oddział drużyny Rhino Squad, wyląduje na macierzystej planecie Stroggów, aby zadać rasie obcych ostateczny cios. Quake IV nie będzie jednak jedyną grą, która wykorzysta realia tego konfliktu. Zasłużony dla gatunku strzelanin koncern id Software zapowiedział właśnie kolejny rozdział w cyklu Enemy Territory, zatytułowany Quake Wars!

Przed Państwem PlayStation 3!

eLKaeR, 17 maja 2005, 07:07

Metal Gear Solid 4, Gran Turismo 5 i Tekken 6 – oto tylko niektóre gry, szykowane z myślą o konsoli PlayStation 3. Przed właściwymi targami E3 2005 firma Sony nareszcie oficjalnie zaprezentowała swoją kolejną platformę, mającą trafić do sklepów wiosną przyszłego roku. Zapraszamy Was do przejrzenia wybranych danych technicznych oraz oglądnięcia projektu (design może ulec zmianie) i fotografii!

The Elder Scrolls IV: Oblivion również na konsole Xbox 360
The Elder Scrolls IV: Oblivion również na konsole Xbox 360

Krystian Smoszna, 17 maja 2005, 06:56

Debiutancki pokaz najnowszego dziecka firmy Microsoft o nazwie Xbox 360, spowodował wręcz lawinowy wysyp zapowiedzi nowych tytułów, projektowanych dotąd tylko na PC. Oprócz takich hitów jak Quake IV czy Call of Duty 2, przyszli użytkownicy konsoli otrzymają również The Elder Scrolls IV: Oblivion, o czym poinformował wczoraj koncern Bethseda Softworks.

Ostry dyżur w "złocie"

Krystian Smoszna, 17 maja 2005, 06:31

Firma Legacy Interactive opublikowała wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym ogłosiła, że program o nazwie ER: The Game osiągnął „złoty” status. Oznacza to, że wszelkie prace w studio zostały już zakończone. Produkt trafi teraz do tłoczni, skąd wkrótce wyruszy na podbój rynku.

Premiera Shadow the Hedgehog w listopadzie
Premiera Shadow the Hedgehog w listopadzie

Krystian Smoszna, 17 maja 2005, 03:17

Znamy już przybliżoną datę premiery produkcji o nazwie Shadow the Hedgehog, która mimo, iż nawiązuje do kultowej serii gier zręcznościowych z niebieskim jeżem w roli głównej, nieco od niej odbiega – zarówno pod względem wizerunku naszego bohatera, jak i mrocznego klimatu.