Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2005, 13:32

autor: Radosław "eLKaeR" Grabowski

Xbox 360 dostanie kompatybilność wsteczną i grę z serii Final Fantasy

Wsteczna kompatybilność z PS i PS2 ma być jednym z atutów ujawnionej właśnie oficjalnie platformy PlayStation 3. Zatem konkurencyjnemu w stosunku do dzieła Sony systemowi Xbox 360 również przydałaby się podobna opcja w kontekście gier, dedykowanych pierwszej generacji Microsoft Xbox. Istotnie ludzie Billa Gatesa trzymają przysłowiowego asa w rękawie.

Wsteczna kompatybilność z PS i PS2 ma być jednym z atutów ujawnionej właśnie oficjalnie platformy PlayStation 3. Zatem konkurencyjnemu w stosunku do dzieła Sony systemowiXbox 360 również przydałaby się podobna opcja w kontekście gier, dedykowanych pierwszej generacji Microsoft Xbox. Istotnie ludzie Billa Gatesa trzymają przysłowiowego asa w rękawie.

„Trzystasześćdziesiątka” obsłuży bowiem wszystkie programy elektroniczno-rozrywkowe, przygotowane z myślą o swojej poprzedniczce. Ponadto niejako przy okazji znana korporacja Square Enix poinformowała, że zamierza wykonać konwersję bestsellerowej gry Final Fantasy XI dla Xbox 360. Tytuł ów zalicza się do gatunku MMOcRPG, więc do internetowej zabawy wymagana będzie usługa Xbox Live. Przypomnijmy, że dotychczas FF XI udostępniono jedynie posiadaczom PeCetów i konsol Sony PlayStation 2.