Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 maja 2005

Sony nie zdąży z europejską premierą PSP na 1 września 2005?

Radosław Grabowski, 28 maja 2005, 15:05

Według doniesień z ubiegłego tygodnia europejski start kieszonkowej konsoli PSP ma być poparty wprowadzeniem do sklepów dziewięciu gier i dziewiętnastu pełnometrażowych filmów, dedykowanych tej mobilnej platformie. Korporacja Sony może jednak nie zdążyć z zapięciem wszystkiego na przysłowiowy ostatni guzik do ustalonego wcześniej terminu, czyli dnia 1 września 2005.

Ponowne przesunięcie daty wydania Space Rangers 2

Maciej Myrcha, 28 maja 2005, 13:06

Firma wydawnicza Excalibur Publishing poinformowała, iż data premiery Space Rangers 2 zostaje przesunięta na 17 czerwca tego roku. Komentując to posunięcie, Robert Stallibrass, dyrektor zarządzający firmy, powiedział, iż proces doprowadzenia gry do zadowalającego kształtu zajmuje więcej czasu, niż pierwotnie zakładano.

Konsola Nintendo Revolution dopiero w 2007 roku na terenie Europy?

Radosław Grabowski, 28 maja 2005, 12:55

Przedstawiciele Microsoft zapewniają, że konsola Xbox 360 ujrzy światło dzienne równocześnie na trzech kontynentach, czyli w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Na temat nowego elektroniczno-rozrywkowego systemu Billa Gatesa wiadomo już sporo (znamy dane techniczne itd.), czego nie można powiedzieć o konkurencyjnej platformie Revolution. Na szczęście mamy garść świeżych informacji od Nintendo.

Licencja na Turoka przechodzi w ręce Walta Disneya

Maciej Myrcha, 28 maja 2005, 12:06

Firma Buena Vista Games, "ramię" Walt Disney Company, zajmujące się rozrywką interaktywną, poinformowała, iż weszła w posiadanie praw wydawniczych do własności intelektualnej o nazwie Turok. Developingiem gier komputerowych opartych o tę znaną markę zajmie się nowo powstałe studio, Propaganda Games. W planach przewidziano wersje na obecne platformy, jak i handheldy i konsole nowej generacji.

Wiceprezes firmy Microsoft mówi o cenie konsoli Xbox 360

Radosław Grabowski, 28 maja 2005, 11:55

Sugerowana cena detaliczna pierwszej generacji stacjonarnej konsoli Xbox w Stanach Zjednoczonych wynosi teraz 149,99 USD, co stanowi ekwiwalent 500 PLN. Ile natomiast ma kosztować nowa platforma o nazwie Xbox 360? Pewną orientację w niniejszym temacie może nam dać ostatnia wypowiedź J Allarda – wiceprezesa korporacji Microsoft i de facto najlepiej poinformowanego człowieka w całej sprawie.