Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 maja 2005

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Kwiecień 2005

Redakcja GRYOnline.pl, 5 maja 2005, 23:11

Oto szóste zestawienie najczęściej wyszukiwanych na Grach-OnLine tytułów gier – za kwiecień 2005. Dużo nowych gier pojawiło się w pierwszej dziesiątce. Bliska premiera pecetowej odsłony „San Andreas” przydaje tej wyjątkowej grze popularności, pozostałe tytuły lecą w dół.

Poradnik: FlatOut

Redakcja GRYOnline.pl, 5 maja 2005, 18:56

Poradnik do gry wyścigowej FlatOut zawiera instrukcję, która wyjaśnia nierzadko skomplikowane opcje gry, garść przydatnych informacji, dokładne charakterystyki dostępnych pojazdów i szalonych tras, a także opis każdej części przystosowanej do tuningu.

Guild Wars w Ultimie

Banzaai, 5 maja 2005, 15:02

Zainteresowani sieciowymi grami na PC zapewne już wiele naczytali się w naszym serwisie o grze Guild Wars. Polskich graczy zapewne mocno interesuje temat dostępności tego tytułu. Póki co jednym rozwiązaniem by go nabyć, było złożenie zamówienia za granicą, ponieważ Guild Wars nie znalazła się na liście żadnego z polskich dystrybutorów.

DVD miesiąca - nowość w Minimarkecie

Redakcja GRYOnline.pl, 5 maja 2005, 14:55

Mamy przyjemność poinformować, że po raz pierwszy w naszym Minimarkecie pojawiła się płytka DVD miesiąca, czyli zbiór najlepszych, starannie wybranych i przetestowanych wersji demonstracycjnych, które ukazały się w przeciągu ostatniego miesiąca.

Nieco więcej szczegółów na temat rozszerzenia Dark Age of Camelot

Elrond, 5 maja 2005, 14:13

Wczoraj informowaliśmy Was o planowanym dodatku do Dark Age of Camelot, dzisiaj natomiast pojawiło się sporo ciekawych informacji w tym temacie. Nowy dodatek znajduje się na razie w bardzo wczesnej fazie produkcji i zanim osiągnie finalną postać, może się (nie)znacznie zmienić. Poniżej przedstawiamy to, co twórcy chcieliby w nim zamieścić.

Świat EverQuest II zostanie znacznie poszerzony

Elrond, 5 maja 2005, 12:41

Firma Sony Online Entertainment poinformowała, iż świat EverQuest 2 już niedługo znacznie się powiększy. A stanie się to za sprawą pierwszego oficjalnego rozszerzenia gry, Desert of Flames (premiera 12 września) oraz drugiego Adventure Packa, The Splitpaw Saga (premiera 28 czerwca). Więcej informacji o obu tych produktach znajdziecie w dalszej części wiadomości.

Knights of the Temple II - szczegóły nt. nowej produkcji zespołu Starbreeze

ComCo, 5 maja 2005, 12:40

Pierwsze wzmianki dotyczące przygotowywania drugiej części gry Knights of the Temple pojawiły się jeszcze na początku lutego bieżącego roku, dopiero teraz przedstawiciele szwedzkiego studia developerskiego Starbreeze (firma odpowiedzialna m.in. za obie części Enclave) ujawnili jednak więcej informacji na jej temat.

Ewolucja broni cz.2
Ewolucja broni cz.2

Elrond, 5 maja 2005, 11:21

Premiera polskiej wersji sequela znakomitej strategii czasu rzeczywistego, Empire Earth 2, zbliża się wielkimi krokami, my zaś kontynuujemy nasz cykl poświęcony ewolucji broni w poszczególnych epokach występujących w tej grze. W poprzedniej części mieliście okazję przeczytać o broniach epoki kamiennej oraz miedzi, teraz nadszedł czas na brąz...

Odwiedzający targi E3 poznają 10 gier na konsolę Gizmondo

ComCo, 5 maja 2005, 11:14

O tym, że firma Gizmondo Europe przedstawi graczom swoją konsolę przenośną na majowych targach E3, informowaliśmy Was pod koniec kwietnia. Ostatnio, powyższa korporacja ujawniła natomiast szczegółową listę tytułów, które zostaną zaprezentowane na jej stoisku i które będą oczywiście dedykowane platformie Gizmondo.

Zapowiedziano Gene Troopers

Elrond, 5 maja 2005, 09:51

Firma developerska Cauldron, poinformowała o fakcie tworzenia futurystycznej gry zatytułowanej Gene Troopers. Dzięki tej pozycji gracz znajdzie się w samym sercu unikalnego, dynamicznego i "żyjącego" wszechświata. Nasza postać będzie przemierzać różne światy, udoskonalać swoje umiejętności stając się ekspertem w dziedzinie walki bezpośredniej lub działań z ukrycia, oraz zdobywać nadnaturalne moce.

Zyski i obrót THQ poszły w górę - wyniki firmy za ostatni rok fiskalny

ComCo, 5 maja 2005, 09:38

Po wczorajszym przedstawieniu wyników finansowych korporacji Electronic Arts za ostatni rok fiskalny, przyszła pora na zrobienie tego samego z THQ. Zwłaszcza, że owa firma ma się czym pochwalić. THQ odnotowało bowiem obrót na poziomie 756,7 miliona USD i zysk rzędu 62,8 miliona USD, co stanowi (odpowiednio) 18% i 75% więcej (!), niż w poprzednim roku fiskalnym.

Deamoneth - polski klon Diablo
Deamoneth - polski klon Diablo

Krystian Smoszna, 5 maja 2005, 09:22

Polska firma Aazero Interactive poinformowała nas o grze komputerowej, która pod wieloma względami przypominać będzie klasyczny hit Blizzard Entertainment o nazwie Diablo. Program nosi nazwę Deamoneth i jest aktualnie w fazie intensywnej produkcji.

Top 10 gier w US (05/05/05)

Krystian Smoszna, 5 maja 2005, 08:50

Przedstawiamy szesnaste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 17 do 23 kwietnia.

Derek McLennan o 2 Days to Vegas
Derek McLennan o 2 Days to Vegas

Krystian Smoszna, 5 maja 2005, 08:37

2 Days to Vegas – Wielu z Was zapewne ostrzy już zęby na ten tytuł. Pierwsze, udostępnione przez firmę Steel Monkeys obrazki zapierają dech w piersiach i pozwalają wierzyć, że wkrótce na rynku pojawi się fenomenalnie zrealizowany produkt, w którym samochody wyglądają jak z folderu reklamowego. Dziennikarze na Zachodzie również zachwycają się tym programem, wróżąc świetlaną przyszłość konsolom nowej generacji, na które 2 Days to Vegas jest rzekomo opracowywany. Tymczasem, prawda leży zupełnie gdzieś indziej.

Electronic Arts nie omija platform mobilnych

ComCo, 5 maja 2005, 08:37

Korporacja Electronic Arts ujawniła listę pierwszych ośmiu (z dwudziestu) tytułów elektroniczno-rozrywkowych na rozmaite platformy mobilne, które doczekają się premiery jeszcze w tym, lub w przyszłym roku. Wśród wymienionych pozycji znalazły się zarówno nowe, handeldowe wersje głośnych hitów EA, jak i kilka pozycji niszowych, kierowanych do wybranej grupy użytkowników.

Pandemic Studios tworzy Full Spectrum Warrior: Ten Hammers

eLKaeR, 5 maja 2005, 08:08

Nie tylko na zlecenie firmy LucasArts pracują teraz ludzie z Pandemic Studios, przygotowując Star Wars: Battlefront II (vide news z 21 kwietnia 2005). Utalentowani developerzy w porozumieniu z korporacją THQ tworzą bowiem ujawnioną właśnie kontynuację głośnej taktycznej gry akcji, noszącej nazwę Full Spectrum Warrior.

RoboCop w Codename: Panzers - Phase Two

Krystian Smoszna, 5 maja 2005, 07:57

Peter Weller, czyli odtwórca głównej roli w filmie RoboCop, udzieli swojego głosu Jeffrey’owi Wilsonowi w grze Codename: Panzers - Phase Two – poinformował wczoraj koncern CDV. Odgrywana przez aktora postać będzie amerykańskim komandosem.

Sequel Pariah w produkcji

eLKaeR, 5 maja 2005, 07:55

Ledwie wczoraj powiadomiliśmy Szanownych Czytelników o komercyjnej premierze Pariah, czyli nowej futurystycznej gry FPS ojców Unreal Tournament 2004, a dziś dysponujemy kolejną świeżą porcją interesujących doniesień z obozu Digital Extremes. Informacje owe są o tyle ciekawe, że dotyczą kontynuacji wydanego właśnie produktu.

Jak będzie wyglądać SSX 4, czyli SSX On Tour?
Jak będzie wyglądać SSX 4, czyli SSX On Tour?

eLKaeR, 5 maja 2005, 07:44

Na Kasprowym Wierchu leży jeszcze ponad metr śniegu, więc amatorzy jazdy na nartach i snowboardzie teoretycznie mogą tam szusować. Tymczasem firma Electronic Arts postanowiła nareszcie pokazać entuzjastom elektronicznej rozrywki, jak będzie wyglądać czwarta część popularnego cyklu SSX, o której pisaliśmy 12 kwietnia 2005. Premiera pełnej wersji nastąpi już jesienią bieżącego roku.

NCSoft na E3

Krystian Smoszna, 5 maja 2005, 07:21

Koncern NCSoft opublikował listę gier, które zamierza pokazać na rozpoczynających się za niecałe dwa tygodnie, targach E3. Jak można było się tego spodziewać, są to same propozycje z gatunku MMO.

Psychologiczny thriller akcji od autorów cyklu Max Payne
Psychologiczny thriller akcji od autorów cyklu Max Payne

eLKaeR, 5 maja 2005, 07:07

Widniejący dotychczas na oficjalnej stronie internetowej firmy Remedy Entertainment napis It’ll be something new (To będzie coś nowego) zamieniono na odnośnik do sieciowego adresu www.alanwake.com. Potwierdzają się więc wieści z ubiegłego tygodnia nt. nowej gry rzeczonego fińskiego studia, którego pracownicy stworzyli np. serię Max Payne. Mamy dla Szanownych Czytelników pierwsze zrzuty ekranowe!

Premiera Star Wars Galaxies: Rage of the Wookies

Krystian Smoszna, 5 maja 2005, 07:04

Fani gry Star Wars Galaxies: An Empire Divided mogą już zacierać ręce. W dniu dzisiejszym, wszyscy zarejestrowani użytkownicy podstawowej wersji programu, będą mogli pobrać drugie rozszerzenie, zatytułowane Rage of the Wookies.