Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 maja 2005

Top 10 gier na PC w UK (24/05/05)

Krystian Smoszna, 24 maja 2005, 16:41

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest dwudziestą w tym roku i obejmuje okres od 15 do 21 maja.

Pełne sprawozdanie z E3 2005

Redakcja GRYOnline.pl, 24 maja 2005, 15:14

Trwające w dniach 17-20 maja w Los Angeles jedenaste targi gier komputerowych E3 dobiegły końca. Byliśmy tam, oglądaliśmy, opisywaliśmy i robiliśmy zdjęcia wszystkiemu, co przykuło naszą uwagę.

Byli pracownicy LucasArts współtworzą przygodówkę pt. Ankh: The Tales of Mystery
Byli pracownicy LucasArts współtworzą przygodówkę pt. Ankh: The Tales of Mystery

eLKaeR, 24 maja 2005, 14:14

Stworzyli już m.in. Grim Fandango, Escape form Monkey Island i Full Throttle, a teraz przygotowują przygodówkę o nazwie Bone. Ten ostatni produkt nie jest jednak jedynym elektroniczno-rozrywkowym przedsięwzięciem, w które są obecnie zaangażowani ludzie z Telltale Games, pracujący niegdyś dla LucasArts. Bowiem wspólnie z projektantami z Deck13 Interactive szykują jeszcze jedno dzieło na zimę 2005.

War Across the Pacific 1941-1945 - nowa, polska gra strategiczna
War Across the Pacific 1941-1945 - nowa, polska gra strategiczna

Krystian Smoszna, 24 maja 2005, 13:06

War Across the Pacific 1941-1945 to gra strategiczna firmy Microgeo, która już wkrótce zadbiutuje na polskim rynku. Program – jak sama nazwa wskazuje – przeniesie gracza w realia II wojny światowej i pozwoli objąć dowództwo nad jedną ze stron konfliktu – Stanami Zjednoczonymi lub Japonią.

Wojny napoleońskie w pigułce – część 2

ComCo, 24 maja 2005, 12:38

W ostatnią środę, dzięki firmie Cenega Poland, na rodzimych półkach sklepowych wylądowała strategia czasu rzeczywistego Kozacy II: Wojny Napoleońskie, my zaś kontynuujemy nasz cykl wiadomości poświęconych samemu Napoleonowi Bonaparte oraz najważniejszym wydarzeniom i militarnym kampaniom z jego życia.

Half-Life 2: Aftermath już we wrześniu

Kull, 24 maja 2005, 11:36

Delegaci serwisu EuroGamer podczas trwania zakończonych już tegorocznych targów E3 przeprowadzili krótką rozmowę z przedstawicielem firmy Valve. Dysputa wyjaśniła kluczowe zagadnienia dotyczące nadchodzącego dodatku do Half-Life 2.

Full Spectrum Warrior: Ten Hammers z oficjalną stroną, pierwsze screenshoty
Full Spectrum Warrior: Ten Hammers z oficjalną stroną, pierwsze screenshoty

ComCo, 24 maja 2005, 09:57

Od momentu pierwszej zapowiedzi Full Spectrum Warrior: Ten Hammers - nowej pozycji zespołu Pandemic Studios, przygotowywanej na zlecenie korporacji wydawniczej THQ - minęło już prawie 20 dni. Dla wszystkich zainteresowanych opisywaną, taktyczną grą akcji uruchomiona została właśnie jej oficjalna witryna internetowa.

Dodatkowy abonament za Internet - kolejny, "genialny" pomysł KRRiT

Elrond, 24 maja 2005, 09:55

Polska to cudowny kraj, przyzna to każdy kto tu przynajmniej chwilę pomieszka. Tylko u nas tęgie głowy co chwilę wymyślają nowe podatki - dosłownie kilka dni temu "głos narodu" czyli posłowie, przegłosowali kontrowersyjną ustawę o kinematografii.Ale to jeszcze nie wszystko - jak informuje Rzeczpospolita, KRRiT dostrzegła potęgę Internetu - i teraz zaczynamy się bać.

Too Human - pierwsze informacje
Too Human - pierwsze informacje

ComCo, 24 maja 2005, 09:21

Na tegorocznych targach E3 Microsoft ujawnił kilka projektów, opracowywanych z myślą o Xbox 360. Jednym z nich był Too Human - gra akcji z elementami przygodowymi, za której developing odpowiadają pracownicy zespołu Silicon Knights. Poniżej znajdziecie więcej informacji na jej temat.

Rzut oka na piątą cześć Phantom Saga
Rzut oka na piątą cześć Phantom Saga

ComCo, 24 maja 2005, 09:17

Sega, podobnie jak inni producenci i wydawcy gier, przygotowuje obecnie tytuły z myślą o konsolach następnej generacji. Na fale Internetu „wypłynęły” pierwsze obrazki z piątej części serii Phantom Saga – dynamicznej strzelanki pierwszoosobowej - tworzonej z myślą o platformie Sony PlayStation 3.

Poderwij Tiffany Fallon z grą Mojo Master
Poderwij Tiffany Fallon z grą Mojo Master

Krystian Smoszna, 24 maja 2005, 09:03

Nie wiesz jak uwieść piękną kobietę? Nie potrafisz dobrać odpowiednich słów? A może po prostu brak Ci doświadczenia? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiesz „tak”, to być może dobrą alternatywną dla realnych podbojów miłosnych okaże się produkt firmy WildTangent, zatytułowany Mojo Master.

Interfejs użytkownika w konsoli Xbox 360
Interfejs użytkownika w konsoli Xbox 360

ComCo, 24 maja 2005, 08:42

Ma być proste, przejrzyście i funkcjonalnie - tak, w ogólnych założeniach, powinien wyglądać wzorowo wykonany interfejs konsol nowej generacji. Czy te wszystkie „warunki powodzenia” spełni Xbox 360? Microsoft - w specjalnym pokazie za zamkniętymi drzwiami - zaprezentował redaktorom zachodniego serwisu BetaNews pełny interfejs użytkownika swojej nadchodzącej platformy elektroniczno-rozrywkowej.

Konsola Phantom - Mroczne Widmo

Krystian Smoszna, 24 maja 2005, 08:17

Jeśli ktoś miał jakieś nadzieje na kolejną, szałową prezentację konsoli o nazwie Phantom na tegorocznych targach E3, srogo się zawiódł. Producent urządzenia, koncern Infinium Labs nie tylko nie pokazał go podczas najważniejszej w branży imprezy, ale nabrał również wody w usta.