Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 31 maja 2005

Doom w trybie tekstowym
Doom w trybie tekstowym

Krystian Smoszna, 31 maja 2005, 15:12

Starsi gracze z pewnością pamiętają grę Rogue, powstałą w 1983 roku produkcję spod znaku RPG, w całości rozgrywaną w trybie tekstowym. Wkrótce po premierze tego programu pojawiło się mnóstwo naśladowców, których określano mianem roguelike. Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że od dłuższego czasu, nasz rodak – Kornel Kisielewicz – opracowuje podobny produkt, grę tekstową opartą o słynnego Dooma.

MMOGChart przedstawia listę wszystkich prezentowanych na E3 gier MMO

Krystian Smoszna, 31 maja 2005, 13:43

Popularny serwis MMOGChart, słynący z bogatych statystyk liczby graczy, poświęcających ogromne ilości czasu na rozwijanie produkty z gatunku MMO, opublikował listę nowych tytułów, które pojawią się na rynku w najbliższej lub nieco bardziej odległej przyszłości. Wszystkie dane oparto o informacje zebrane w trakcie tegorocznych targów E3.

T-72 Balkans of Fire w "złocie"

Krystian Smoszna, 31 maja 2005, 11:15

Firmy Crazy House i Battlefront.com poinformowały oficjalnie o zakończeniu prac nad grą T-72 Balkans of Fire. Program tym samym osiągnął „złoty” status i powędrował do tłoczni, skąd już wkrótce trafi na rynek. Premierę gry poprzedni pierwsze demo, które zostanie opublikowane za około 5 tygodni.

Wojny napoleońskie w pigułce – część 6

ComCo, 31 maja 2005, 10:41

Przed prawie dwoma tygodniami na półki sklepowe w naszym kraju trafiła strategia czasu rzeczywistego, pt. Kozacy II: Wojny Napoleońskie, my zaś kontynuujemy nasz cykl wiadomości poświęconych samemu Napoleonowi Bonaparte oraz najważniejszym wydarzeniom i militarnym kampaniom z jego życia.

UbiSoft nadal walczy z Electronic Arts o niezależność

Krystian Smoszna, 31 maja 2005, 10:19

Koncern UbiSoft, mający w swym katalogu ponad tysiąc tytułów (z czego większość cieszyła się dużym powodzeniem), to łakomy kąsek dla każdego potentata w branży elektronicznej rozrywki. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że największy na świecie dystrybutor gier video – Electronic Arts – od dłuższego czasu czyni starania, aby wykupić akcje francuskiej firmy.

Siedem grzechów głównych graczy

Krystian Smoszna, 31 maja 2005, 09:45

Firma Digital Jesters, odpowiedzialna za wydanie gry 7 Sins (od kilkunastu dni dostępnej na rynku), każdym możliwym sposobem próbuje zachęcić ludzi do zainteresowania swym produktem. Po zabawie o nazwie Super Striptease (vide news z 27 maja), tym razem koncern postanowił przygotować sondę, w której gracze wypowiadają się na temat swoich największych grzechów.

JoWooD likwiduje kolejne studio developerskie

ComCo, 31 maja 2005, 08:42

Nie ustają wysiłki szefów JoWooD, mające na celu odbicie się tejże firmy od przysłowiowego dna. Pierwsze cięcie kosztów pod koniec stycznia oznaczało zamknięcie zespołów developerskich: Ebensee (Transport Giant) oraz Wings Simulation (Soldner: Secret Wars), teraz zaś postanowiono zlikwidować studio Massive Development, odpowiedzialne za serię Aquanox.

Army Ranger: Mogadishu w produkcji
Army Ranger: Mogadishu w produkcji

ComCo, 31 maja 2005, 08:17

Na 14 dzień czerwca zaplanowano zachodnią premierę najnowszej produkcji studia developerskiego Jarhead Games (twórcy chociażby CTU: Marine Sharpshooter), zatytułowanej Army Ranger: Mogadishu. Całość będzie grą akcji z elementami taktyki, natomiast graczom przypadnie w tym tytule rola dowódcy świetnie wyszkolonego oddziału do zadań specjalnych armii Stanów Zjednoczonych, tj. US Army Rangers.