Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 maja 2005

Czyżby firma Take-Two Interactive miała w zanadrzu kolejną część Civilization?

Radosław Grabowski, 27 maja 2005, 16:23

Miesiąc temu dzięki doniesieniom z Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych poznaliśmy tytuł nadchodzącej gry Alan Wake na niewiele ponad tydzień przed oficjalnym ujawnieniem projektu. Być może podobnie stanie się w przypadku amerykańskiej korporacji Take-Two Interactive, która zarejestrowała po drugiej stronie Atlantyku nowy znak towarowy.

The Matrix Online bez ... Morfeusza

Maciej Myrcha, 27 maja 2005, 15:25

Dość nietypową reklamę swojego produktu postanowili zrealizować twórcy i wydawcy The Matrix Online. Otóż gracze, którzy 26 maja weszli do świata gry, ze zgrozą stwierdzili, iż Morfeusz, jedna z bardziej charakterystycznych i charyzmatycznych postaci, nie żyje.

Nad czym w istocie pracują polscy autorzy Painkillera?

Radosław Grabowski, 27 maja 2005, 14:55

Zapewne entuzjastom polskiej gry z gatunku FPS o nazwie Painkiller znacznie podniosło się z wrażenia ciśnienie krwi, gdy tydzień temu przeczytali, że szykuje się pełnoprawna kontynuacja tego bestsellerowego produktu. Nieco światła na całą sprawę rzucił Andrzej Poznański, odpowiedzialny za poziomy w oryginalnym „Zabójcy Bólu”.

BioWare na Xbox 360

Maciej Myrcha, 27 maja 2005, 14:34

Gdy Xbox 360 po raz pierwszy oficjalnie ujrzał światło dzienne 12 maja tego roku, w sieci dosłownie zaroiło się od developerów deklarujących chęć tworzenia gier na najnowsze dziecko Microsoftu. Dla nikogo nie było niespodzianką, iż wśród nich znalazło się BioWare, weteran rynku. Nie było jednak wiadomo, nad iloma tytułami na Xbox 360 wspomniana firma pracuje. Teraz wiemy już i to.

Girlzz: Life is a Party - sim dla dziewcząt?
Girlzz: Life is a Party - sim dla dziewcząt?

Maciej Myrcha, 27 maja 2005, 12:53

Już niedługo grająca płeć piękna będzie mogła zagłębić się w świat nowego sima, dla dziewcząt i o dziewczętach. Będzie to gra Girlzz: Life is a Party, powstająca na silniku Gamebryo. Za jej wydanie odpowiedzialna zostanie firma Deep Silver (m.in. Singles), która obiecuje wprowadzić ją na rynek w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Graficzne serce PS3 nie istnieje! Czego zatem użyto w prezentacji Killzone 2?

Radosław Grabowski, 27 maja 2005, 11:55

Technologiczna demonstracja drugiej części gry Killzone w trakcie targów E3 2005 wzbudziła ogromne zainteresowanie publiczności, głównie ze względu na jakość trójwymiarowej grafiki. Naturalnie pojawiło się sporo niedowiarków, którzy kwestionowali autentyczność pokazu (wątpliwość: czy PS3 faktycznie generuje takie efekty wizualne w czasie rzeczywistym?). Wiele wyjaśnia stanowisko firmy nVidia.

Exteel od NCsotfu
Exteel od NCsotfu

Maciej Myrcha, 27 maja 2005, 11:38

Firma NCsoft, specjalista od gier z rodzaju MMO, po raz kolejny przygotowuje dla fanów gatunku zaskakujący tytuł. Jest to Exteel, oferujący graczom ogromne i zapierające dech w piersiach bitwy pomiędzy ... robotami. Gracz przeniesie się do świata ogarniętego wojną, w którym niedobitki poprzednich z bitew walczą między sobą o przetrwanie.

Guild Wars podbija świat

Krystian Smoszna, 27 maja 2005, 11:12

Koncern NCSoft opublikował wczoraj oświadczenie prasowe, w którym poinformował o aktualnych wynikach sprzedaży gry Guild Wars. Oczywiście, są one dla producentów programu powodem do dumy, wszak gdyby było inaczej, żaden z przedstawicieli firmy nie zawracałby nikomu głowy.

Super Striptease z 7 Sins

Maciej Myrcha, 27 maja 2005, 11:11

Firma Digital Jesters poinformowała społeczność graczy o dość nietypowym projekcie, Super Striptease. Wszyscy, którzy zdecydują się na odwiedzenie jego strony, mogą wziąć udział w interesującym konkursie prezentującym 7 pięknych pań.

Wojny napoleońskie w pigułce – część 4

Krzysztof Bartnik, 27 maja 2005, 10:48

Ponad tydzień temu na rodzimych półkach sklepowych wylądowała strategia czasu rzeczywistego Kozacy II: Wojny Napoleońskie, my zaś kontynuujemy nasz cykl wiadomości poświęconych samemu Napoleonowi Bonaparte oraz najważniejszym wydarzeniom i militarnym kampaniom z jego życia.

Użytkownicy sieci BitTorrent na celowniku FBI

Maciej Myrcha, 27 maja 2005, 10:44

Jak informuje serwis GameSpy, powołując się na źródła CNN, agenci FBI rozpoczęli zakrojoną na szeroką skalę operację wymierzoną przeciwko użytkownikom sieci BitTorrent, nielegalnie wymieniającym dane za jej pośrednictwem. Operacja nosi nazwę D-Elite.

Najlepsze gry targów E3 według GameSpy

Krystian Smoszna, 27 maja 2005, 10:37

W trakcie zakończonych kilka dni temu targów E3, światło dzienne ujrzały skrzętnie ukrywane dotąd projekty, które – co tu dużo mówić – w wielu przypadkach narobiły sporo szumu w światku elektronicznej rozrywki. Jak co roku, popularne magazyny pokusiły się o ocenę tych „nowości”, produkując zbiorcze rankingi najlepszych gier, jakie zostały pokazane w trakcie imprezy.

Medal of Honor: European Assault w "złocie"

Krystian Smoszna, 27 maja 2005, 09:43

Już za kilkanaście dni rodzina gier Medal of Honor powiększy się o nowy produkt. European Assault, bo taki tytuł nosi ten program, osiągnął właśnie status „gold” i powędrował do tłoczni, o czym z dumą poinformowała wczoraj firma Electronic Arts.

Top 10 gier w US (27/05/05)

Krystian Smoszna, 27 maja 2005, 09:02

Przedstawiamy osiemnaste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 8 do 14 maja.