Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 maja 2005

Quake IV i Call of Duty 2 na Xbox 360!

Krystian Smoszna, 13 maja 2005, 16:19

Wczorajsza prezentacja nowej konsoli Xbox 360 rozpętała piekło. Zachodnie serwisy informacyjne są dosłownie zasypywane kolejnymi zapowiedziami produktów, które w niedalekiej przyszłości będzie można uruchomić na najnowszym wynalazku firmy Microsoft. Wiadomo już, że jednymi z nich będą wielce oczekiwane hity rodem z Activision: Call of Duty 2 oraz Quake IV.

Wiadomo coraz więcej na temat Bone
Wiadomo coraz więcej na temat Bone

Radosław Grabowski, 13 maja 2005, 16:16

Po blisko trzech miesiącach od chwili ujawnienia nowego elektroniczno-rozrywkowego przedsięwzięcia ojców m.in. Grim Fandango i Full Throttle dysponujemy nareszcie sporą ilością precyzyjnych informacji na temat nadchodzącego dzieła developerów z Telltale Games. Zapraszamy więc do lektury i obejrzenia debiutanckich screenshotów z powstającej gry przygodowej o nazwie Bone.

Tom Clancy’s Ghost Recon 3 oficjalnie!

Maciej Myrcha, 13 maja 2005, 15:18

Szanowni Państwo, wszyscy, których sercu bliska jest seria Ghost Recon, będą mieli okazję spędzić najbliższą Gwiazdkę z trzecią odsłoną swej lubej. Firma Ubisoft oficjalnie poinformowała o fakcie tworzenia Tom Clancy’s Ghost Recon 3 (tytuł roboczy). Pozycja ta ukaże się wraz z premierą Xbox 360 oraz na Xboxa, PS2, GameCube i PeCety.

Nowa jakość słynnej marki Test Drive
Nowa jakość słynnej marki Test Drive

Radosław Grabowski, 13 maja 2005, 14:55

Korzenie pamiętnej serii Test Drive sięgają drugiej połowy lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, a cykl nadal się rozwija. Właśnie zapowiedziano grę następnej generacji, zatytułowaną Test Drive Unlimited i przygotowywaną przez francuską firmę Eden Games (vide m.in. marka V-Rally) na zlecenie Atari.

The Settlers: Dziedzictwo Królów - gra za friko!
The Settlers: Dziedzictwo Królów - gra za friko!

Janusz Burda, 13 maja 2005, 14:20

Kolejny konkurs z serii „gra za friko” i kolejna ciekawa nagroda do wygrania, którą w tym tygodniu jest egzemplarz gry The Settlers: Dziedzictwo Królów. Reguły zabawy wciąż te same – jeden mail i odrobina szczęścia wystarczą, aby paczka z nagrodą trafiła właśnie do waszej skrzynki pocztowej.

Podbój przestworzy II Wojny Światowej z Blazing Angels: Squadrons of WWII

Maciej Myrcha, 13 maja 2005, 13:45

Firma Ubisoft poinformowała o tworzeniu gry Blazing Angels: Squadrons of WWII będącej symulatorem walk powietrznych podczas II Wojny Światowej. Posiadacze Xboxów (bo tylko na tę platformę zaplanowano wydanie gry) będą mieli okazję zwiedzenia przestworzy od Europy Zachodniej począwszy po Pacyfik skończywszy i wzięcia udziału w najbardziej znanych bitwach tamtego okresu.

Co zobaczymy w The Warriors?

Radosław Grabowski, 13 maja 2005, 13:23

Według zapewnień ojców serii Grand Theft Auto w drugiej połowie października bieżącego roku posiadacze konsol Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox będą już mogli zagrać w The Warriors. Na temat tej pozycji pisaliśmy poprzednio niemal dokładnie miesiąc temu, a dziś chcielibyśmy zademonstrować Szanownym Czytelnikom po raz pierwszy zrzuty ekranowe.

E3 - ciekawe propozycje od Serious Games Initiative oraz Games for Health

Maciej Myrcha, 13 maja 2005, 12:55

Czym są targi E3 wiedzą chyba wszyscy gracze. Ogromna ilość wystawiających, jeszcze większa ilość gier i tłumy odwiedzających - dość, żeby poczuć się nieco przytłoczonym. Jednak na E3 pojawią się stoiska, które zaaplikują nam zastrzyk dodatkowej energii do zwiedzania. Jednym z nich jest stoisko Serious Games Initiative i Games for Health Project.

Wieśniaczych przygód nowe szaty
Wieśniaczych przygód nowe szaty

Radosław Grabowski, 13 maja 2005, 12:32

Niegdyś korporacja Sierra przystosowała wybrane spośród swoich starszych gier do nowych standardów – tak powstała „odmłodzona” wersja Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards i Police Quest: In Pursuit of the Death Angel. Także amatorska pozycja pt. Peasant’s Quest (vide news z 4 września 2004), inspirowana klasycznymi przygodówkami, poddawana jest obecnie „operacji plastycznej”.

Epic Games wycina konkurencję

Maciej Myrcha, 13 maja 2005, 12:02

Przedstawiciele firmy Epic Games poinformowali o fakcie nabycia praw do silnika graficznego stworzonego przez Artificial Studios, Reality Engine. Technologie w nim wykorzystane zostaną szczegółowo przeanalizowane przez programistów Epic, i w razie potrzeby zaimplementowane w najnowszej, trzeciej osłonie silnika Unreal.

Screenshoty z nowej odsłony Dead or Alive dla Xbox 360
Screenshoty z nowej odsłony Dead or Alive dla Xbox 360

Radosław Grabowski, 13 maja 2005, 11:44

Jedną z pierwszych pozycji elektroniczno-rozrywkowych dla konsoli Microsoft Xbox była wirtualna gra walki, nosząca nazwę Dead or Alive 3. Prawdopodobnie w gronie tzw. tytułów startowych, dedykowanych ujawnionej właśnie oficjalnie platformie Xbox 360, znajdzie się kolejna część cyklu DoA. Z odmętów Internetu wyłowiliśmy nawet screenshoty!

Przed Państwem Xbox 360!
Przed Państwem Xbox 360!

Radosław Grabowski, 13 maja 2005, 10:44

„To nie może tak wyglądać.” – stwierdził jeden z Szanownych Czytelników po zobaczeniu nieoficjalnych fotografii platformy Xbox 360, pokazanych przez nas w ubiegłą niedzielę. Dziś karty zostały odkryte i wiemy już, że nowa konsola trafi do sklepów w Ameryce Północnej, Europie i Japonii w okolicach tegorocznej Gwiazdki. Zapraszamy do przejrzenia wybranych danych technicznych i oglądnięcia zdjęć!

2K Games obsypie nas Śniegiem w 2006 roku

Maciej Myrcha, 13 maja 2005, 10:39

Firma 2K Games, oddział Take-Two Interactive Software zajmujący się wydawaniem gier, poinformował o umieszczeniu w swoim planie wydawniczym gry Snow, strategii czasu rzeczywistego z akcją umieszczoną w napędzanym żądzą świecie przestępczego imperium. Premierę Snow przewidziano na przyszły rok, a jej developingiem w wersjach na Xbox oraz PeCety zajmuje się Frog City Software.

Ewolucja broni cz.9
Ewolucja broni cz.9

Maciej Myrcha, 13 maja 2005, 09:52

Premiera polskiej wersji sequela znakomitej strategii czasu rzeczywistego, Empire Earth 2, już w przyszłym tygodniu, my natomiast w dniu dzisiejszym kończymy nasz cykl poświęcony ewolucji broni w poszczególnych epokach występujących w tej grze. W dzisiejszej części rzut oka w... najbliższą przyszłość.

Hip Interactive na E3

Krystian Smoszna, 13 maja 2005, 09:29

Kolejną firmą, która postanowiła zapowiedzieć produkty, jakie zaprezentuje na tegorocznych targach E3 jest Hip Interactive. Kanadyjski koncert przygotował na potrzeby imprezy raptem cztery gry, ale każda z nich reprezentuje zupełnie inny gatunek.

Top 10 gier w US (13/05/05)

Krystian Smoszna, 13 maja 2005, 09:07

Przedstawiamy szesnaste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 24 do 30 kwietnia.

Spartanie pod strzechą Playlogic
Spartanie pod strzechą Playlogic

Daniel Sodkiewicz, 13 maja 2005, 08:52

Program zatytułowany Sparta: Ancient Wars to dobrze zapowiadająca się gra strategiczna, tworzona przez rosyjskich programistów ze studia World Forge. Holenderski koncern Playlogic International poinformował, iż objął mecenat nad tym tytułem, stając się pełnoprawnym wydawcą gry..

Vivendi Universal Games na E3

Krystian Smoszna, 13 maja 2005, 08:32

Targi Electronic Entertainment Expo, zwane popularnie E3, rozpoczną się już w najbliższą środę. Koncerny, które dotąd nie zdążyły zaprezentować przygotowanej specjalnie dla ich potrzeb oferty, czynią to w ostatniej chwili. Jednym z nich jest Vivendi Universal Games.

Namco na targach E3

Maciej Myrcha, 13 maja 2005, 07:22

Jedną z firm obecnych na zbliżających się targach E3, która zaproponuje solidną porcję gier, będzie z pewnością Namco Hometek. Wśród jej pozycji (w sumie 22), na które należy zwrócić uwagę będą Soul Calibur III, We Love Katamari, MotoGP4, Mage Knight Apocalypse czy Hellgate: London, ale to nie jedyne gry, które znajdą się na stoisku Namco.

Free Running i wszystko jasne, pobiegamy sobie
Free Running i wszystko jasne, pobiegamy sobie

Maciej Myrcha, 13 maja 2005, 06:58

Parkour (inaczej freerun) to nowy, miejski sport ekstremalny, stanowiący połączenie biegania, akrobatyki i odrobiny sztuk walki. Free Running natomiast to najnowszy projekt Core Design przenoszący ten fenomen na PSP już jesienią tego roku.

Crave Entertainment na targach E3

Maciej Myrcha, 13 maja 2005, 06:36

Największe wydarzenie branży elektronicznej rozgrywki, targi E3, dosłownie wyczuwa się już w powietrzu. Nic więc dziwnego, iż firmy które dotychczas nie ujawniały swoich planów związanych z prezentowanymi tam tytułami, nadrabiają czym prędzej zaległości. Do ich grona dołącza Crave, która oprócz wspomnianej kilka dni temu The Bible Game, pokaże jeszcze 2 tytuły.