Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2005, 12:55

autor: Elrond

E3 - ciekawe propozycje od Serious Games Initiative oraz Games for Health

Czym są targi E3 wiedzą chyba wszyscy gracze. Ogromna ilość wystawiających, jeszcze większa ilość gier i tłumy odwiedzających - dość, żeby poczuć się nieco przytłoczonym. Jednak na E3 pojawią się stoiska, które zaaplikują nam zastrzyk dodatkowej energii do zwiedzania. Jednym z nich jest stoisko Serious Games Initiative i Games for Health Project.

Czym są targi E3 wiedzą chyba wszyscy gracze. Ogromna ilość wystawiających, jeszcze większa ilość gier i tłumy odwiedzających - dość, żeby poczuć się nieco przytłoczonym. Jednak na E3 pojawią się stoiska, które zaaplikują nam zastrzyk dodatkowej energii do zwiedzania. Jednym z nich jest stoisko Serious Games Initiative i Games for Health Project, na którym znajdziecie gry i programy związane z opieką medyczną, edukacją czy biznesem. Niektóre z wystawianych tam pozycji będą bardzo interesujące:)

I tak na stoisku wspomnianych firm znajdziemy m.in.:

  1. Shield of Freedom - gra szkoleniowa oferująca ... różne rodzaje komunikacji jednostek Obrony Wybrzeża USA;
  2. Hungry Red Planet - gra ucząca dzieci podstaw prawidłowego żywienia;
  3. A Force More Powerful - dzięki tej grze dowiemy się jak bez przemocy usuwać ... światowe reżimy (mój prywatny faworyt:);
  4. Revolution - dzięki zmodyfikowaniu Neverwinter Nights stworzono narzędzie pomocne w nauce historii USA;
  5. Project:Connect - dzięki serii tych gier dzieci dowiadują się w jaki sposób działają niektóre technologie sieciowe;
  6. Incident Commander - aplikacja pomocna w przygotowywaniu urzędników do stawienia czoła krytycznym sytuacjom lub katastrofom.

Przyznacie sami, iż wymienione wyżej pozycje są dość nietypowe.