Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 maja 2005

Szczegóły na temat pierwszych posunięć 1C w Polsce!
Szczegóły na temat pierwszych posunięć 1C w Polsce!

Redakcja GRYOnline.pl, 20 maja 2005, 18:37

Minęło 5 dni odkąd największy rosyjski wydawca oprogramowania – 1C – przejął jednego z największych wydawców w Europie Środkowej – Cenegę. Dla nas, Polaków, oznacza to z jednej strony to, że będziemy świadkami coraz ostrzejszej konkurencji pomiędzy rodzimymi dystrybutorami, z drugiej strony możemy się spodziewać, iż w niedługim czasie w Polsce zacznie się pojawiać w sklepach wiele gier produkcji naszych wschodnich sąsiadów, często dobrych gier, które przez lata miały problemy z dotarciem do naszego kraju.

NP Cube na E3 – Dark and Light
NP Cube na E3 – Dark and Light

Redakcja GRYOnline.pl, 20 maja 2005, 16:36

Kolejna gra z jaką się zetknęliśmy na targach E3 to MMOcRPG zatytułowany Dark and Light. Już na wstępie należy powiedzieć, że mimo iż developerzy planują wydać ją pod koniec tego roku, to osobiście wydaje się nam, że połowa 2006 byłaby chyba lepszym terminem. Nie oznacza to w żadnym wypadku, że to zła pozycja. Wręcz przeciwnie. Gra zachwyca swoim ogromem.

NCsoft na E3 – Auto Assault
NCsoft na E3 – Auto Assault

Redakcja GRYOnline.pl, 20 maja 2005, 16:36

Przenosząca nas do postnuklearnej rzeczywistości gra Auto Assault, miała duże szanse, żeby stać się pierwszym produktem z gatunku MMO, który przypadnie do gustu wielbicielom Mad Maxa. Miała, gdyż to co zobaczyliśmy podczas prezentacji programu, raczej nie napawa nas zbytnim optymizmem co do jego ewentualnego sukcesu.

CDV na E3 – Blitzkrieg II
CDV na E3 – Blitzkrieg II

Redakcja GRYOnline.pl, 20 maja 2005, 15:19

Niemiecka firma CDV zademonstrowała nam w ramach targów E3 2005 kontynuację znakomitej gry strategicznej z gatunku RTS, zatytułowanej Blitzkrieg i nawiązującej do czasów II Wojny Światowej. Kolejna wirtualna adaptacja tego wielkiego konfliktu zbrojnego prezentuje się cokolwiek udanie.

PS3 ze 100 GB na pokładzie?

Elrond, 20 maja 2005, 15:09

Serwis Macworld informuje, iż pracownicy firmy TDK stworzyli prototyp dysku Blue-ray, który jest w stanie pomieścić dwa razy więcej informacji niż obecne dyski tego typu, co więcej, udało się także dwukrotnie zwiększyć prędkość zapisu.

King Kong - pierwsze screenshoty
King Kong - pierwsze screenshoty

Krystian Smoszna, 20 maja 2005, 14:10

Koncern UbiSoft udostępnił pierwsze screenshoty z gry King Kong, nawiązującej do filmu pod tym samym tytułem, który reżyseruje Peter Jackson, twórca m.in. trylogii Władcy Pierścieni.

Szykuje się pełnoprawny sequel polskiej gry Painkiller

eLKaeR, 20 maja 2005, 13:55

Obecna generacja platformy Microsoft Xbox jest dla polskich developerów gier właściwie niezbadaną sferą, więc powinna nas radować nadchodząca premiera (trzeci kwartał bieżącego roku) bestsellerowego produktu typu FPS pt. Painkiller w wersji dla konsoli ze stajni Billa Gatesa. Podczas prezentacji owej edycji na targach E3 2005 rodzima firma People Can Fly ujawniła pewną bardzo ciekawą wiadomość.

Kolejny symulator wojenny od Bohemia Interactive Studio!

Elrond, 20 maja 2005, 13:34

Panowie z Bohemia Interactive Studio zamierzają chyba przyprawić o szybsze bicie serca fanów swoich produkcji. W produkcji cały czas znajduje się Operation Flashpoint 2, rano podaliśmy informację o Armed Assault, a tymczasem na stronie firmy istnieje zapowiedź ... kolejnej pierwszoosobowej taktycznej gry akcji!

Czy premiera PS3 będzie miała charakter globalny?

eLKaeR, 20 maja 2005, 12:55

Dotychczas dalekowschodni koncern Sony miał osobliwy zwyczaj, związany z rynkowymi premierami kolejnych konsol z rodziny PlayStation. Mianowicie początkowo organizowano oficjalny japoński debiut określonego urządzenia, a dopiero kilka miesięcy później nadchodził moment inauguracji dystrybucji w Ameryce Północnej i Europie. Być może start platformy PS3 będzie pod tym względem wyjątkiem.

Mithis na E3 – Joint Task Force
Mithis na E3 – Joint Task Force

Redakcja GRYOnline.pl, 20 maja 2005, 12:55

Podczas pobytu w Los Angeles mieliśmy okazję obcować ze strategią czasu rzeczywistego 3D osadzoną w czasach współczesnych – Joint Task Force, pochodząca od filmy Mithis, której zawdzięczamy znakomitego Nexusa. Nie będę owijał w bawełnę – chłopcy znowu robią hit.

JoWood na E3 – Gothic III
JoWood na E3 – Gothic III

Redakcja GRYOnline.pl, 20 maja 2005, 12:13

Mieliśmy ogromną nadzieję, że podczas pobytu w Los Angeles uda nam się lepiej zapoznać z najnowszą, trzecią już odsłoną popularnego cyklu Gothic. Tak się jednak nie stało, a to za sprawą nie do końca zrozumiałej postawy firmy JoWood, która na E3 przywiozła bardzo wczesną, ledwie grywaną wersję gry. Oczywiście rozumiemy, że program jest wciąż w fazie intensywnej produkcji, ale zawód jednak był. Duży.

DTP na E3 – Tony Tough 2
DTP na E3 – Tony Tough 2

Redakcja GRYOnline.pl, 20 maja 2005, 12:12

Pamiętacie detektywa Tony’ego Tougha? Wystąpił on w dwuwymiarowej grze przygodowej nawiązującej oprawą wizualną i interfejsem „point & click” do klasycznych programów tego gatunku. Sequel Tony Tough and the Night of Roasted Moths zapowiedziano oficjalnie już rok temu, dziś prosto z E3 gorąca relacja z prezentacji Tony Tough 2.

Drugi dzień Targów E3

Redakcja GRYOnline.pl, 20 maja 2005, 11:21

Kolejny dzień Targów E3 już za nami. Pomimo obaw, jakie towarzyszyły nam jeszcze przed ich rozpoczęciem, już teraz można stwierdzić, że ilość zapowiedzianych nowych tytułów na dotychczasowe „platformy growe” a przede wszystkim coraz bliższa ostra „rywalizacja na tytuły” pomiędzy najnowszym produktem Microsoftu a trzecią już odsłoną konsoli Playstation sprawi, że przez najbliższe miesiące nie powinniśmy się nudzić.

Electronic Arts na E3 – Godfather
Electronic Arts na E3 – Godfather

Redakcja GRYOnline.pl, 20 maja 2005, 11:18

Ogarnąłby mnie wielki smutek, gdyby odżegnywany od czci i wiary przez wielu z Was koncern Electronic Arts, nie sprostał zadaniu przeniesienia do wirtualnego świata, jednej z najbardziej wzruszających, a przy tym trzymającej w napięciu powieści oraz niezwykle klimatycznego filmu. Teraz, gdy widzieliśmy grywalną wersję Ojca Chrzestnego, możemy z czystym sumieniem zaświadczyć, że tak się nie stało.

Pierwszy trailer z gry Enemy Territory: Quake Wars
Pierwszy trailer z gry Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 20 maja 2005, 09:54

Od kilku dni faszerujemy Was informacjami na temat nowej propozycji firmy id Software o nazwie Enemy Territory: Quake Wars. Do tej pory mogliście poznać podstawowe informacje na temat tej zaprojektowanej do trybu multiplayer strzelaniny oraz podziwiać kilka screenshotów. Dzisiaj przyszedł czas na krótki pokaz możliwości silnika Doom 3 w formie filmu, zarejestrowanego kamerą wprost ze stoiska firmy

Nowy Indiana Jones tylko na konsole nowej generacji
Nowy Indiana Jones tylko na konsole nowej generacji

Krystian Smoszna, 20 maja 2005, 09:28

Wczoraj na łamach naszego serwisu pojawiła się wiadomość o planach koncernu LucasArts na najbliższą przyszłość. Wśród zapowiadanych gier, najbardziej kusząco przedstawiała się informacja o rozpoczęciu prac nad kolejnymi przygodami „najmniej nudnego archeologa świata”, czyli Indiany Jonesa.

Eidos na E3 – Just Cause
Eidos na E3 – Just Cause

Redakcja GRYOnline.pl, 20 maja 2005, 09:16

Wczoraj firma Eidos zaprezentowała nam grę akcji zatytułowaną Just Cause, w której gracz wcieli się w rolę Rico Rodrigueza, tajnego agenta CIA, specjalizującego się w obalaniu reżimów. Oto nasze pierwsze wrażenia z tej produkcji.

Advent Rising w sklepach od 31 maja

Krystian Smoszna, 20 maja 2005, 09:07

Mimo, iż od czasów ostatnich zapowiedzi Advent Rising minęło sporo czasu, wciąż żyliśmy w przeświadczeniu, że produkt koncernu Majesco ukaże się dopiero w trzecim kwartale bieżącego roku. Wczoraj okazało się, że nie trzeba będzie czekać tak długo.

Tryb multiplayer w StarCraft: Ghost oficjalnie potwierdzony
Tryb multiplayer w StarCraft: Ghost oficjalnie potwierdzony

Krystian Smoszna, 20 maja 2005, 08:50

W połowie marca bieżącego roku w sieci pojawiły się plotki odnośnie prawdopodobnego zaimplementowania trybu multiplayer w konsolowej produkcji o nazwie StarCraft: Ghost. Wczoraj firma Blizzard Entertainment ostatecznie rozwiała wszelkie wątpliwości ogłaszając, ze zmagania z udziałem wielu osób faktycznie pojawią się w programie.

Psychopath - FPS, w którym palce macza John Carpenter

Elrond, 20 maja 2005, 08:29

Firma Titan Productions ujawniła pierwsze szczegóły na temat swojej najnowszej produkcji, Psychopath. Projekt ten reprezentować będzie gatunek pierwszoosobowych gier akcji i zostanie wydany na konsolach nowej generacji. Przy jego tworzeniu czynny udział bierze John Carpenter, który wspiera twórców swoim doświadczeniem reżyserskim i pomocą przy projektowaniu postaci.

Wsteczna kompatybilność Xbox 360 - nie do końca?

Elrond, 20 maja 2005, 08:09

Wygląda na to, iż entuzjastyczne podejście graczy do zapowiadanej wstecznej kompatybilności Xbox 360 może zostać ostudzone. A tym, który wyleje na nich kubeł zimnej wody będzie sam gigant z Redmotn, Microsoft.

Armed Assault zapowiedziana
Armed Assault zapowiedziana

Elrond, 20 maja 2005, 07:29

No i wyjaśniła się sprawa tajemniczego odnośnika na oficjalnej stronie gry Operation Flashpoint 2. Firma Bohemia Interactive Studio oficjalnie zaanonsowała tworzenie pierwszoosobowej taktycznej gry akcji, Armed Assault.

Upadek Eidosa - rozdział ostatni

Elrond, 20 maja 2005, 06:59

Po wielotygodniowych bojach nadszedł w końcu kres jednego z większych, europejskich wydawców, firmy Eidos. "Ojcowie" m.in. Lary Croft przechodzą pod skrzydła innej brytyjskiej firmy wydawniczej, SCi. Kierownictwo SCi zapowiedziało zainwestowanie 114 milionów USD w kluczowe marki Eidosa oraz gry będące obecnie w produkcji.