Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2005, 09:07

Advent Rising w sklepach od 31 maja

Mimo, iż od czasów ostatnich zapowiedzi Advent Rising minęło sporo czasu, wciąż żyliśmy w przeświadczeniu, że produkt koncernu Majesco ukaże się dopiero w trzecim kwartale bieżącego roku. Wczoraj okazało się, że nie trzeba będzie czekać tak długo.

Mimo, iż od czasów ostatnich zapowiedzi Advent Rising minęło sporo czasu, wciąż żyliśmy w przeświadczeniu, że produkt koncernu Majesco ukaże się dopiero w trzecim kwartale bieżącego roku. Wczoraj okazało się, że nie trzeba będzie czekać tak długo. Na trwających właśnie targach E3, przedstawiciele firmy powiadomili opinię publiczną, że Advent Rising trafi na rynek już za kilkanaście dni, dokładniej 31 maja.

Advent Rising to pierwsza część z serii trzech gier komputerowych, których fabuła powstała na podstawie fantastyki naukowej sławnego powieściopisarza – Orsona Scotta Carda. Zarówno nowe książki jak i gry z serii Advent Rising tworzą nierozłączną trylogię science/fiction, spajając literaturę z elektroniczną rozrywką. To właśnie historia, którą poznajemy w grze jest jej perfekcyjnym elementem, napędzającym pozostałe składniki programu. Sama muzyka i grafika dopełniają całą intrygę i nadają jej specyficzny klimat. Wysokiej jakości doznania wizualne zapewnia silnik Unreal Warfare, zaś do prac nad oprawą muzyczną zatrudnieni zastali spece z Hollywood. Gra należy do gatunku dynamicznych zręcznościówek z widokiem TPP, a jej produkcję powierzono zespołowi GlyphX Games.

Gracz wciela się w mieszkańca jednej z ostatnich ludzkich kolonii i staje przed zadaniem uratowania swojej nacji przed agresywną obcą rasą, która stara się zniszczyć we wszechświecie wszelkie oznaki ludzkości. Wybrańcem jest niejaki Gideon Wyeth, który odkrywa w sobie nadprzyrodzone umiejętności, co czyni go ostatnią nadzieją człowieczeństwa. Całe to zamieszanie spowodowała legenda, która mówi jakoby jedna z najpotężniejszych ras miała połączyć cały wszechświat. Za nację tą uważa się ludzi, którzy sieją dzięki tej historyjce postrach i są czczeni w galaktykach jako mitologiczni zbawiciele. Nie wszystkim jednak taka wizja przyszłości przypadła do gustu. Rasa znana jako Poszukiwacze (The Seekers), chcąc uratować własną potęgę we wszechświecie, postanawia całkowicie unicestwić potencjalnych tyranów.

Więcej informacji na temat Advent Rising znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.