Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 maja 2005

Poradnik: SWAT 4

Redakcja GRYOnline.pl, 12 maja 2005, 18:52

Poradnik do gry SWAT 4, kolejnej symulacji działań policyjnego oddziału do zadań specjalnych. Poradnik dotyczy kampanii dla jednego gracza i zawiera mapy oraz porady dotyczące przejścia wszystkich 13 misji w grze.

Tajemnice starożytnego artefaktu w grze Theseis

Maciej Myrcha, 12 maja 2005, 16:14

Theseis to tytuł gry przygodowej, przesyconej tajemnicami i fantastyką, tworzonej na PeCety oraz konsole nowej generacji. Gracze będą świadkami nietypowych wydarzeń zarówno przyziemnych, jak i związanych z mocami kosmicznymi, a naszym zadaniem będzie odszukanie dawno zaginionego, starożytnego artefaktu, który może unicestwić, bądź też doprowadzić do wielkości rasę ludzką.

Armię amerykańską interesuje Unreal Engine 3

Radosław Grabowski, 12 maja 2005, 15:55

Chociaż jeszcze nie zdążono wydać żadnej gry, powstałej w oparciu o efektowną technologię Unreal Engine 3, ale coraz większa ilość developerów deklaruje chęć wykorzystania owego systemu w swoich przyszłych dziełach. Poznaliśmy właśnie dwóch następnych zainteresowanych.

Nowe screenshoty z gry Prey
Nowe screenshoty z gry Prey

Krystian Smoszna, 12 maja 2005, 15:50

Na kilka dni przed rozpoczęciem targów E3, renomowany amerykański serwis Gamespot opublikował wywiad z twórcami gry Prey, a także niepublikowane dotąd screenshoty (część obrazków pojawiła się już w ostatnim numerze magazynu PC Gamer).

Zapowiedziano Alpha Prime

Maciej Myrcha, 12 maja 2005, 15:33

Alpha Prime to pozycja reprezentująca gatunek pierwszoosobowych gier akcji. Fabuła gry, utrzymana w konwencji SF, została stworzona przez czeskiego pisarza tego gatunku, Ondreja Neffa. W Alpha Prime autorzy starali się wyważyć rozgrywkę pomiędzy walkę i bardziej techniczne zadania, takie jak hakowanie komputerów czy zdalne sterowanie różnego rodzaju urządzeniami.

Rugby Challenge 2006 w przygotowaniu
Rugby Challenge 2006 w przygotowaniu

Krzysztof Bartnik, 12 maja 2005, 14:30

Zainteresowanie wydawców gier dość brutalnym sportem o nazwie rugby rośnie wprost proporcjonalnie do powiększającej się liczby miłośników tej dyscypliny na całym świecie. Na rynku mamy już kilka pozycji dedykowanych rugby (zarówno wirtualnych menadżerów, jak i symulacji), natomiast dzięki firmie Hip Interactive dostaniemy kolejną - Rugby Challenge 2006.

Ciekawski George na ekranach komputerów

Maciej Myrcha, 12 maja 2005, 13:57

Firmy Universal Studios oraz Namco Hometek podpisały porozumienie, na mocy którego konsole, handheldy oraz PeCety otrzymają gry oparte na najnowszym filmie studia Imagine Entertainment, Curious George. Premiera filmu przewidziana jest na 2006.02.10 (w Polsce 2006.03.03).

Szczegóły przedsprzedaży Auto Assault

Maciej Myrcha, 12 maja 2005, 12:41

Wszyscy gracze, którzy z niecierpliwością oczekują na pojawienie się Auto Assault, MMO w klimatach znanych z filmów serii Mad Max, mamy dobrą wiadomość. Otóż wydawca gry, NCsoft, poinformował o planach rozpoczęcia przedsprzedaży Auto Assault, z dodatkowymi bonusami dla osób, które zdecydują się na taką formę zakupu.

THQ na targach E3 2005

Krzysztof Bartnik, 12 maja 2005, 12:22

Jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowsze informacje prasowe zawierające listy produktów, które wybrana korporacja wydawnicza zaprezentuje graczom na swoim stoisku podczas targów E3. Tym razem kolej na przedstawienie zestawienia firmy THQ.

Najlepsze i najgorsze gry z serii Star Wars

Krystian Smoszna, 12 maja 2005, 10:59

Do premiery ostatniej odsłony, kultowej w oczach wielu ludzi sagi Gwiezdne Wojny, dzieli nas raptem kilka dni. Wzmagająca się gorączka wywołana tym faktem udziela się także zachodnim serwisom poświęconym elektronicznej rozrywce. Jeden z nich – 1UP – przyglądnął się siedemdziesięciu dziewięciu grom spod znaku Star Wars i wybrał najlepszych oraz najgorszych jej przedstawicieli.

Ewolucja broni cz.8
Ewolucja broni cz.8

Maciej Myrcha, 12 maja 2005, 10:53

Premiera polskiej wersji sequela znakomitej strategii czasu rzeczywistego, Empire Earth 2, zbliża się wielkimi krokami, my zaś kontynuujemy nasz cykl poświęcony ewolucji broni w poszczególnych epokach występujących w tej grze. W dzisiejszej części skupiłem się na wynalazkach czasów II Wojny Światowej, której odcisnęły swoje piętno na późniejszym rozwoju uzbrojenia.

Dodatek Endangered Species uzupełni Zoo Tycoon 2, czyli Microsoft na targach E3

Krzysztof Bartnik, 12 maja 2005, 10:28

Korporacja Microsoft podała listę tytułów, jakie zaprezentuje graczom na swoim stoisku podczas targów E3. Oprócz pięciu znanych, zapowiadanych od jakiegoś czasu pozycji, na owym zestawieniu znalazła się także jedna nowa: rozszerzenie do popularnej strategii ekonomicznej Zoo Tycoon 2, noszące podtytuł Endangered Species.

Zapowiedziano sequel Piratów z Karaibów

Krystian Smoszna, 12 maja 2005, 09:24

Zgodnie z przewidywaniami, im bliżej do premiery filmu Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest (ustalonej na lipiec przyszłego roku), tym więcej zapowiadanych jest programów korzystających z tej popularnej marki. Po grze na konsole przenośne (Nintendo DS i PlayStation Portable) oraz produkcji MMO, przyszedł czas na trzeci twór – tym razem pełnoprawny sequel.

Richard Dean Anderson będzie promował StarGate SG-1 na stoisku JoWooD
Richard Dean Anderson będzie promował StarGate SG-1 na stoisku JoWooD

Krzysztof Bartnik, 12 maja 2005, 09:05

JoWooD Productions szykuje świetną niespodziankę dla wszystkich graczy, którzy 18 maja odwiedzą targi E3. Otóż w związku z akcją promującą grę Stargate SG-1: The Alliance, na stoisku tejże firmy pojawi się znany aktor Richard Dean Anderson, który w popularnym serialu „Gwiezdne Wrota” (obecnie trwa produkcja jego dziewiątego sezonu!) gra Jacka O'Neilla.

Majesco na targach E3 (12/05/05)

Krystian Smoszna, 12 maja 2005, 08:56

Do rozpoczynających się w przyszłą środę targów E3 pozostało już naprawdę niewiele czasu. Producenci gier video, którzy dotąd siedzieli cicho, naprędce przygotowują oficjalne oświadczenia prasowe, informujące o tytułach, jakie zostaną pokazane na ich stoiskach. Jednym z nich jest firma Majesco.

Electronic Arts na E3 2005

Krzysztof Bartnik, 12 maja 2005, 08:31

Już tylko niecały tydzień dzieli graczy od tegorocznych targów elektronicznej rozrywki E3, jakie odbędą się w Los Angeles. Tymczasem, jeden z rynkowych gigantów, korporacja Electronic Arts, ujawnił obszerną listę tytułów, które zaprezentuje na swoim stoisku. Poniższe zestawienie podzielone jest na trzy kategorie (marki EA Sports, EA i EA Mobile), najkrócej można je zaś opisać słowami: jest na co czekać.

Rewolucja w nowym systemie operacyjnym firmy Microsoft
Rewolucja w nowym systemie operacyjnym firmy Microsoft

Krystian Smoszna, 12 maja 2005, 08:28

Szykują się radykalne zmiany w kwestii słynnego niebieskiego ekranu, który w trybie tekstowym informował kolejne pokolenia użytkowników Windows o krytycznych błędach systemu. W najnowszym wynalazku firmy Microsoft, roboczo zatytułowanym Longhorn, tzw. „Blue Screen of Death” odejdzie do lamusa.

Taksówkarz z filmu Martina Scorsese na pewno wystąpi w grze
Taksówkarz z filmu Martina Scorsese na pewno wystąpi w grze

Radosław Grabowski, 12 maja 2005, 07:55

W przyszłym roku minie dokładnie trzydzieści lat od chwili premiery głośnego filmu Taxi Driver (Taksówkarz) w reżyserii Martina Scorsese i z niezapomnianym Robertem De Niro w roli głównej. Tymczasem potwierdzają się nieoficjalne doniesienia z końca lutego, traktujące o tworzeniu wirtualnej gry na podstawie wspomnianego kinematograficznego dzieła.

Tom Savini w grze City of the Dead, firmowanej nazwiskiem George'a Romero
Tom Savini w grze City of the Dead, firmowanej nazwiskiem George'a Romero

Krystian Smoszna, 12 maja 2005, 07:52

W sierpniu bieżącego roku minie rok od pierwszych zapowiedzi serii gier, tworzonej przy współudziale znanego twórcy filmów horror/gore: George’a A. Romero. Od tamtej pory firma Hip Games nie zarzucała nas licznymi oświadczeniami prasowymi, a o powstającym pierwszym produkcie z serii – City of the Dead – nie mówiła praktycznie nic. Wczoraj wreszcie coś się ruszyło.

Co ciekawego w Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory dla NDS?
Co ciekawego w Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory dla NDS?

Radosław Grabowski, 12 maja 2005, 07:07

Posiadacze mobilnej platformy Nintendo DS, grający w Metroid Prime: Hunters, chwalą system sterowania, w którym bardzo istotną rolę spełnia dolny ekran dotykowy. Panel ten ma również być nadzwyczaj przydatny podczas zabawy z kieszonkową wersją popularnego produktu, zatytułowanego Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory.