Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 maja 2005

Już niedługo otrzymamy grę opartą na ... Biblii

Maciej Myrcha, 11 maja 2005, 15:48

Świetna zabawa połączona z wydarzeniami biblijnymi - niemożliwe? A jednak. Firma Crave Entertainment poinformowała o fakcie tworzenia The Bible Game, która na rynku zadebiutuje w październiku 2005. Grę otrzymają posiadacze PS2 oraz GBA.

Poziom do Half-Life 2, Lost Coast, dopiero po premierze najnowszej karty ATI?

Maciej Myrcha, 11 maja 2005, 14:56

Na sieci pojawiły się dość ciekawe informacje dotyczące technologii, które zostały wykorzystane przy tworzeniu Lost Coast, poziomu do Half-Life 2, który powinien mieć premierę już niedługo. Wygląda jednak na to, iż na jego pojawienie się poczekamy do premiery ... najnowszej karty ATI.

DropTeam od Battlefront i TBG Software

Maciej Myrcha, 11 maja 2005, 14:26

Battlefront.com oraz TBG Software poinformowały o tworzeniu DropTeam. Gra powstaje w konwencji SF i jest taktyczną symulacją nastawioną na rozgrywki wieloosobowe. Na potrzeby gry stworzono autorski silnik graficzny, którego możliwości są ogromne, a przynajmniej tak zapewniają twórcy DropTeam. W chwili obecnej gra znajduje się w fazie alfa ale już niedługo odbędą się testy wersji beta.

X-Men Legends II: Rise of Apocalypse – szczegóły i kilka screenshotów
X-Men Legends II: Rise of Apocalypse – szczegóły i kilka screenshotów

Krzysztof Bartnik, 11 maja 2005, 14:21

O tym, że powstanie X-Men Legends II: Rise of Apocalypse - sequel udanej produkcji zaliczanej do gatunku action-RPG, będącej idealną propozycją dla miłośników komiksowych czy animowanych przygód Mutantów - wiemy od października ubiegłego roku. Tymczasem, głównie ze względu na zbliżające się targi E3, twórcy ze studia Raven Software postanowili ujawnić więcej informacji na temat przygotowywanej gry.

Nintendo na targach E3 - DS Wi-Fi na pewno, nowa GBA prawdopodobnie?

Maciej Myrcha, 11 maja 2005, 12:43

Uwaga odwiedzających targi E3 i szukających nowinek sprzętowym, skupiać się będzie wokół konsol nowej generacji - Xboxa 360, PS3 oraz Revolution, firmowanej przez Nintendo. Jednak jest niemal pewne, iż japoński gigant przemysłu elektronicznej rozrywki nie przedstawi ani prototypu konsoli ani nie będzie wdawać się w dyskusje na temat jej specyfikacji.

The Matrix: Path of Neo - garść informacji, pierwsze screenshoty!
The Matrix: Path of Neo - garść informacji, pierwsze screenshoty!

Krzysztof Bartnik, 11 maja 2005, 11:56

Od momentu pierwszej zapowiedzi nowej gry ze światem Matrixa w tle, czyli The Matrix: Path of Neo, minęło już parę ładnych miesięcy. Pracownicy studia Shiny Entertainment nie próżnowali w tym czasie, dzięki czemu mogę Wam teraz przedstawić pierwsze szczegóły odnośnie przygotowywanej produkcji, wraz z pierwszymi screenshotami!

Ewolucja broni cz.7
Ewolucja broni cz.7

Maciej Myrcha, 11 maja 2005, 10:43

Premiera polskiej wersji sequela znakomitej strategii czasu rzeczywistego, Empire Earth 2, zbliża się wielkimi krokami, my zaś kontynuujemy nasz cykl poświęcony ewolucji broni w poszczególnych epokach występujących w tej grze. W dzisiejszej części przedstawiamy rozwój broni w początkach XX wieku.

King Kong i targi E3

Krystian Smoszna, 11 maja 2005, 10:12

Kilkukrotnie wspominaliśmy na naszych łamach o nowej grze firmy UbiSoft o nazwie King Kong, której rynkowy debiut zbiegnie się z premierą filmu o tym samym tytule, reżyserowanym przez twórcę trylogii Władca Pierścieni, Petera Jacksona. Wczoraj koncern oficjalnie zapowiedział pierwszą publiczną prezentację programu na tegorocznych targach E3.

Game Factory Interactive na targach E3 2005

Krzysztof Bartnik, 11 maja 2005, 09:57

Rosyjska Game Factory Interactive dołączyła do grona firm, które zaprezentują swoje produkcje na zbliżających się wielkimi krokami targach E3 (18-20 maja; Los Angeles). Poniżej znajdziecie kompletną listę oraz krótkie informacje odnośnie pozycji, które doczekają się pokazu na stoisku tego producenta i wydawcy.

UbiSoft o premierze Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown

Krystian Smoszna, 11 maja 2005, 09:49

Koncern UbiSoft zaprezentował wczoraj oficjalne daty premiery najnowszej odsłony cyklu Tom Clancy’s Rainbow Six, zatytułowanej Lockdown. Wygląda na to, że fani serii uzbrojeni w konsole będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy, natomiast PeCetowy o wiele dłużej.

Imperator nie ominie Europy

Krzysztof Bartnik, 11 maja 2005, 09:47

Mythic Entertainment, producent i wydawca jednej z najpopularniejszych produkcji MMOcRPG, tj. Dark Age of Camelot, poinformował o planach otworzenia europejskiego oddziału. Te działania mają na celu umożliwienie jak najlepszego, komercyjnego startu (jednocześnie w Stanach Zjednoczonych, jak i na Starym Kontynencie) nowej pozycji powyższej firmy, zaliczanej do gatunku MMO, pt. Imperator.

Imperial Glory w „złotym” statusie

Krzysztof Bartnik, 11 maja 2005, 09:42

Przedstawiciele korporacji Eidos podali, że prace nad Imperial Glory - rozbudowaną strategią czasu rzeczywistego, za której developing odpowiada uznany w branży zespół Pyro Studios (twórcy Preatorians, czy serii Commandos) – dobiegły końca, zaś płyta-matka z grą trafiła już do tłoczni.

Turbine Entertainment ujawnia oficjalny podtytuł The Lord of the Rings Online
Turbine Entertainment ujawnia oficjalny podtytuł The Lord of the Rings Online

Krystian Smoszna, 11 maja 2005, 09:28

Znamy już pełny tytuł nowej gry MMORPG firmy Turbine Entertainment, która pierwotnie znana była jako Middle-Earth Online, a później The Lord of the Rings Online. Od wczoraj, oficjalne nosi ona nazwę The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar. Korzystając z okazji zaprezentowano również kilka nowych screenshotów.

Technologia i magia w nowym Rise of Nations - już oficjalnie
Technologia i magia w nowym Rise of Nations - już oficjalnie

Krystian Smoszna, 11 maja 2005, 08:37

Wczoraj jeden z moich kolegów zaprezentował Wam ciekawe informacje na temat kolejnej odsłony Rise of Nations, która według plotek ma znacznie różnić się tematyką od pierwowzoru. Dziś wiemy na ten temat nieco więcej, w dodatku oficjalnie...

Pariah 2? Jednak nie...

Krystian Smoszna, 11 maja 2005, 08:05

Przed kilkoma dniami wspominaliśmy o tym, że studio Digital Extremes pracuje nad drugą odsłoną swojego najnowszego hitu, o nazwie Pariah. Dziś dementujemy te pogłoski.