Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 maja 2005

Przyszłość w oczach ESA
Przyszłość w oczach ESA

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 19:19

18 maja o 8 rano, przemówieniem Douglasa Lowensteina, przewodniczącego ESA, rozpoczęła się właściwa część tegorocznych targów E3, hale wystawiennicze zostały otwarte dla przedstawicieli mediów o godzinie 10. Niestety od rana do późnych godzin popołudniowych kompleks zasilany był awaryjnie w związku z uszkodzeniem sieci energetycznej. Nie działała sieć lokalna WiFi, zamknięto pokój dla prasy, a także wielu wystawców borykało się dzięki temu z dużymi problemami organizacyjnymi. Jak to ujął Douglas Lowenstein: „w ten sposób ekspozycji poświęconej rozrywce elektronicznej jeszcze nie rozpoczynaliśmy”.

The Darkness oficjalnie zapowiedziana
The Darkness oficjalnie zapowiedziana

Krooliq, 18 maja 2005, 16:44

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o powstawaniu gry, będącej adaptacją popularnego, wydanego również w Polsce komiksu The Darkness. Wówczas nie znaliśmy jeszcze szczegółów dotyczących tej produkcji. Dziś firma Majesco oficjalnie zapowiedziała, że tytuł ten zostanie wydany na konsole nowej generacji w 2006 roku.

Sid Meier's Civilization IV - kolejne informacje i pierwsze screenshoty!
Sid Meier's Civilization IV - kolejne informacje i pierwsze screenshoty!

Krystian Smoszna, 18 maja 2005, 16:37

Nasza poprzednia wiadomość dotycząca gry Sid Meier’s Civilization IV, wśród niektórych czytelników wywołała obawy o to, czy aby czwarta odsłona kultowego cyklu nie przerodzi się w klasycznego RTS-a. Bez obaw, mimo kilku uproszczeń i przejścia w pełen „trójwymiar”, gra nie straciła swojego ducha, wręcz przeciwnie. Zapewniają nas o tym nowe fakty dotyczące gry, jak i pierwsze screenshoty.

12 nowych filmów z E3

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 16:09

Atmosfera wokół targów robi się coraz bardziej gorąca. Jesteśmy zalewani nowymi informacjami oraz materiałami do gier, na które wszyscy czekają. Obok newsów, relacji i galerii dzisiaj prezentujemy Wam aż 12 nowych filmów z nadchodzących hitów.

GBA 2 = GBM czyli Game Boy Micro nadciąga!

Elrond, 18 maja 2005, 15:46

W Internecie od dłuższego czasu pojawiały się plotki, iż Nintendo na tegorocznych targach zaprezentuje sprzęt dla fanów GBA. Kwestią sporną było to, czy będzie to następca obecnej konsoli, czyli GBA 2, czy też może GBA przejdzie lifting i ukaże się w lekko zmienionej formie. Wszystko wskazuje na to, iż zwolennicy drugiej opcji mieli rację. Panie i Panowie, przed Wami Game Boy Micro.

Poradnik: Silent Hunter III

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 15:40

Poradnik dla początkujących podwodniaków, w którym gracz uzyska informacje, czym walczyć, jak walczyć i jak przeżyć jako dowódca U-Boota w grze Silent Hunter III.

"Koszmar Mutantów", czyli kolejny atak Wojowniczych Żółwi Ninja

eLKaeR, 18 maja 2005, 15:15

Najbardziej waleczne gady globu ziemskiego, czyli zmutowane żółwie z Nowego Jorku, powrócą do świata elektronicznej rozrywki w szykowanej właśnie grze akcji, noszącej nazwę Teenage Mutant Ninja Turtles 3: Mutant Nightmare. Kolejne dzieło korporacji Konami ponownie ma być znakomitą propozycją dla fanów czteroosobowych bijatyk.

Just Cause oficjalnie

Elrond, 18 maja 2005, 15:09

Firma Eidos oficjalnie zapowiedziała grę zatytułowaną Just Cause, reprezentującą gatunek akcji, powstającą w Avalanche Studios. W Just Cause zagrają posiadacze PeCetów oraz konsol PS2 i Xbox.

Mighty Eighth - najlepszy symulator walk powietrznych roku 2007?

Elrond, 18 maja 2005, 14:46

Firma iEntertainment Network, która zasłynęła wśród wielbicieli symulatorów lotniczych serią WarBirds, zaanonsowała tworzenie kolejnej gry nawiązującej do zmagań powietrznych II Wojny Światowej. Gra nosi tytuł Mighty Eight i jak twierdzą jej twórcy, ma dużą szansę zostać w roku 2007, czyli gdy zostanie wydana, Najlepszą Symulacją Lotniczą.

Kojima o Metal Gear Solid 4, Metal Gear Solid 3: Subsistence i Metal Gear Ac!d 2
Kojima o Metal Gear Solid 4, Metal Gear Solid 3: Subsistence i Metal Gear Ac!d 2

eLKaeR, 18 maja 2005, 13:44

Hideo Kojima jest znany właściwie każdemu, kto zetknął się z serią Metal Gear, liczącą sobie już osiemnaście lat. Pod przewodnictwem owego elektroniczno-rozrywkowego twórcy działa grupa developerska Kojima Productions, będąca częścią korporacji Konami. Naczelne zadanie, realizowane obecnie przez ten zespół projektantów, stanowi przygotowanie trzech nowych gier o przygodach Solid Snake’a.

Pierwsza informacja o... przyszłorocznych targach E3
Pierwsza informacja o... przyszłorocznych targach E3

Michał Bobrowski, 18 maja 2005, 13:37

Pomimo, że właściwa cześć E3 jeszcze się nie rozpoczęła to ilość informacji napływających z Los Angeles wzrasta w coraz większym tempie. Wśród konferencji, prezentacji, pokazów pojawiła się również informacja o.. terminie przyszłorocznych targów E3!

Nowe, "śnieżne" szczegóły Snow

Elrond, 18 maja 2005, 13:19

Kilka dni temu na łamach naszego serwisu pojawiła się informacja, o nowej, "przestępczej" strategii czasu rzeczywistego, tworzonej przez Frog City Software - Snow. Dzisiaj na fale ogólnoświatowej pajęczyny wypłynęły nowe szczegóły dotyczące tej produkcji.

Buena Vista na E3

Elrond, 18 maja 2005, 13:04

Na trwających właśnie targach E3 nie mogło zabraknąć firmy Buena Vista, kojarzonej, całkiem słusznie, głównie z produkcjami dla młodszych graczy. Zobaczmy więc zatem, co też przygotowało dla nas "ramię" The Walt Disney Company.

Cell Factor – nowy FPS na Reality Engine
Cell Factor – nowy FPS na Reality Engine

Kull, 18 maja 2005, 12:11

Zespół programistów z północnych krańców Ameryki, ukrywający się pod nazwą Immersion Software & Graphics zaanonsował swój nowy projekt, grę FPS o nazwie Cell Factor. Program tworzony jest na silniku graficznym Reality Engine, którym jak informowaliśmy kilka dni temu, zainteresowali się również programiści z Epic Games.

Final Fantasy VII w wykonaniu PlayStation 3
Final Fantasy VII w wykonaniu PlayStation 3

eLKaeR, 18 maja 2005, 12:05

Siódma część kultowego cyklu Final Fantasy była zarazem debiutancką odsłoną tej znakomitej serii, przeznaczoną dla pierwszej generacji PlayStation. Wspomniana gra w dużym stopniu przyczyniła się do popularyzowania pamiętnej szarej konsoli, więc korporacja Sony postanowiła oddać cześć słynnej elektroniczno-rozrywkowej pozycji podczas prezentacji PS3.

Nowe obrazki z Enemy Territory: Quake Wars
Nowe obrazki z Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 18 maja 2005, 11:54

Dokładnie wczoraj poinformowaliśmy Was o nowej grze z cyklu Enemy Territory, która będzie nosić podtytuł Quake Wars i pozwoli przeciwstawić się inwazji armii Stroggów na Ziemię. W sieci pojawiły się kolejne screenshoty z tej produkcji, które oczywiście prezentujemy poniżej.

Przed Państwem Revolution!
Przed Państwem Revolution!

eLKaeR, 18 maja 2005, 11:11

Po zobaczeniu fotografii kontrolerów dla PlayStation 3 i Xbox 360 część Internautów narzekała na ich design. Malkontenci nie mają natomiast przysłowiowego pola do popisu w przypadku konkurencyjnej platformy, noszącej kodową nazwę Revolution i zaprezentowanej właśnie oficjalnie przez japoński koncern Nintendo.

PlayStation 3 najdroższym urządzeniem spośród konsol nowej generacji?
PlayStation 3 najdroższym urządzeniem spośród konsol nowej generacji?

Krystian Smoszna, 18 maja 2005, 10:39

Znamy już dane techniczne konsoli PlayStation 3, wiemy jak wygląda i kiedy mniej więcej pojawi się na rynku. Wciąż jednak nie znamy ceny najnowszego wynalazku firmy Sony Computer Entertainment. Popularny magazyn IGN postanowił przeprowadzić śledztwo, które rzuciłoby jakieś światło na prawdopodobny koszt zakupu konsoli. Wszystko wskazuje na to, że cena zwali z nóg graczy.

Gears of War - nowa gra firmy Epic Games na konsolę Xbox 360
Gears of War - nowa gra firmy Epic Games na konsolę Xbox 360

Krystian Smoszna, 18 maja 2005, 10:15

Koncern Microsoft zapowiedział nową grę przeznaczoną na konsolę Xbox 360, która zostanie wyprodukowana przez znane studio Epic Games. Program będzie nosił nazwę Gears of War i trafi na rynek w przyszłym roku.

Konferencje Sony i Activision

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 09:48

Czas przed właściwym otwarciem Expo 2005 wypełniły interesujące konferencje gigantów branżowych. Ujawnione na nich informacje na pewno przyprawią o szybsze bicie serca niejednego gracza...

Konferencja Activision – X-Men Legends II: Rise of Apocalypse
Konferencja Activision – X-Men Legends II: Rise of Apocalypse

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 09:45

Następny epizod niesamowitych wirtualnych przygód grupy mutantów, czyli X-Men Legends II: Rise of Apocalypse, jest ostatnią grą, na którą zwróciliśmy uwagę w trakcie konferencji koncernu Activision w największym mieście Kalifornii. Naszym zdaniem produkt ów bardzo przypomina pozycje spod znaku Freedom Force, co zdecydowanie należy poczytywać, jako zaletę.

Konferencja Activision – The Movies
Konferencja Activision – The Movies

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 09:43

The Movies – kolejną grą, którą obejrzeliśmy dokładnie na konferencji prasowej korporacji Activision w amerykańskim Mieście Aniołów - ujawniona blisko trzy lata temu pozycja, przygotowywana przez słynnego Petera Molyneuxa i jego współpracowników z firmy Lionhead Studios.

Konferencja Activision – Shrek SuperSlam

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 09:27

Activision pokazała także nową produkcję z serii gier opartych o światowy hit kinowy pt. Shrek, a noszącą tytuł Shrek SuperSlam. Oto nasze pierwsze wrażenia z gry.

Konferencja Activision – Ultimate Spider-Man
Konferencja Activision – Ultimate Spider-Man

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 09:08

Na wczorajszej konferencji Activision zaprezentowała także najnowszą część wirtualnych przygód słynnego „człowieka – pająka”, czyli grę o nazwie Ultimate Spider-Man. Dziś możemy się z Wami podzielić naszymi pierwszymi wrażeniami z tej produkcji.

Konferencja Activision – Fantastic Four
Konferencja Activision – Fantastic Four

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 09:07

Kolejnym produktem, jaki mieliśmy okazję zobaczyć podczas zorganizowanej przez koncern Activision konferencji, była gra o nazwie Fantastic Four, opowiadająca o perypetiach czwórki bohaterów, dysponujących fantastycznymi zdolnościami.

Konferencja Activision – Tony Hawk’s American Wasteland
Konferencja Activision – Tony Hawk’s American Wasteland

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 09:05

Niesłabnąca popularność serii gier, firmowanych nazwiskiem Tony’ego Hawka, zaowocuje w czwartym kwartale bieżącego roku premierą Tony Hawk’s American Wasteland. Oto co zaprezentowało Activision na konfenencji prasowej.

Konferencja Activision – Call of Duty 2: Big Red One

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 09:03

Jak już zapewne wiecie, druga odsłona cyklu Call of Duty przeznaczona będzie dla posiadaczy konsoli Xbox 360 oraz PeCetowców. Nie oznacza to jednak, że zapomniano o posiadaczach innych platform sprzętowych. To właśnie z myślą o nich przygotowywany jest osobny produkt, który skorzysta z popularnej marki.

Konferencja Activision – Call of Duty 2
Konferencja Activision – Call of Duty 2

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 09:01

Zaczniemy z grubej rury – Call of Duty 2 to naszym zdaniem najładniejsza gra, jaką zaprezentowali wczoraj przedstawiciele firmy Activsion. Piękny dym, ogień, efekty wystrzałów, padający pod gradem kul żołnierze – produkt Inifity Ward po prostu zapiera dech w piersiach.

Konferencja Activision – Quake IV
Konferencja Activision – Quake IV

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 09:00

Po małej wycieczce po Hollywood, pracę rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia – konferencji koncernu Activision. Jedną z prezentowanych gier był tam tytuł z najwyższej półki – Quake IV.

Epic Games o Unreal Engine 3 w grach na konsole PlayStation 3

Krystian Smoszna, 18 maja 2005, 07:58

Koncern Epic Games, producent silnika Unreal Engine 3, wyraził chęć podzielenia się swoim wynalazkiem z twórcami gier na konsolę PlayStation 3, o czym poinformował wczoraj za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia prasowego.

DoomRPG zadebiutuje w październiku

Krystian Smoszna, 18 maja 2005, 07:12

Pod koniec marca bieżącego roku, informowaliśmy Was o tajnym projekcie Johna Carmacka z firmy id Software, którym jest Doom w konwencji RPG, tworzonym z myślą o telefonach komórkowych. Okazuje się, że programem zainteresował się koncern JAMDAT, który już za kilka miesięcy opublikuje go na rynku.

Nowe szczegóły na temat Sid Meier's Civilization IV

Krystian Smoszna, 18 maja 2005, 07:09

Firma Firaxis Games pod przewodnictwem Sida Meiera, od kilku miesięcy pracuje nad kolejną odsłoną słynnego cyklu o nazwie Civilization. Wczoraj opublikowano garść szczegółów na temat nowej gry, które rzucają nieco światła na zmiany, jakie czekają użytkowników po jej premierze.

XIII Century - zmiana nazwy i daty premiery

Krystian Smoszna, 18 maja 2005, 07:07

Koncern 1C Company zdecydował się na zmianę podtytułu swojej najnowszej produkcji o nazwie XIII Century, o czym wczoraj poinformował opinię publiczną. Od teraz ta strategia czasu rzeczywistego nie będzie określana mianem Sword & Honor, ale Death or Glory. Niejako przy okazji, firma przesunęła też datę rynkowego debiutu wspomnianego wyżej dzieła.

PlayStation 3 - konferencja w LA
PlayStation 3 - konferencja w LA

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 06:59

Punktem kulminacyjnym i zarazem kończącym hollywoodzką prezentację Sony był pokaz PlayStation 3 – pokaz samej konsoli jak również siedmiu tech-dem oraz czterech tworzonych na nią gier, ujawniających jej niezwykłe, futurystyczne dziś możliwości. Krótko a węzłowato: jest na co czekać, jest się czym podniecać – takiej jakości grafiki, tak żywego i pełnego akcji świata 3D oraz atakującego zewsząd dźwięku próżno szukać nawet w najbardziej zaawansowanych obecnie grach na PC.

Świat według SONY - konferencja w LA
Świat według SONY - konferencja w LA

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 06:50

Następnego dnia po tym, jak odbyła się konferencja firmy Sony przeznaczona dla prasy amerykańskiej, na której przedstawiono światu pierwsze oficjalne dane dotyczące konsoli PlayStation 3 oraz pokazano ją w „akcji”, analogiczne spotkanie zorganizowano z myślą o rynku i prasie europejskiej. Oczywiście przedstawiciele Gry-OnLine także wzięli w niej udział, a jego przebieg zaraz wam przedstawimy.

Driver 4 w produkcji!

Krystian Smoszna, 18 maja 2005, 06:29

Jeśli wierzyć internetowemu serwisowi GameRankings, najlepszą edycją gry DRIV3R okazała się ta, przeznaczona na telefony komórkowe. Oceny programu na „duże” platformy są druzgoczące, zwłaszcza te, dotyczące wersji na PC. Mimo to, kiepskie recenzje najwyraźniej nie przeszkadzają szefom koncernu, o czym najlepiej świadczy ta wiadomość. Mówiąc krótko: „czwarty” Driver został oficjalnie zapowiedziany