Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2005, 06:29

Driver 4 w produkcji!

Jeśli wierzyć internetowemu serwisowi GameRankings, najlepszą edycją gry DRIV3R okazała się ta, przeznaczona na telefony komórkowe. Oceny programu na „duże” platformy są druzgoczące, zwłaszcza te, dotyczące wersji na PC. Mimo to, kiepskie recenzje najwyraźniej nie przeszkadzają szefom koncernu, o czym najlepiej świadczy ta wiadomość. Mówiąc krótko: „czwarty” Driver został oficjalnie zapowiedziany

Jeśli wierzyć internetowemu serwisowi GameRankings, najlepszą edycją gry DRIV3R okazała się ta, przeznaczona na telefony komórkowe. Oceny programu na „duże” platformy są druzgoczące, zwłaszcza te, dotyczące wersji na PC. Nota na poziomie 44% dla trzeciej odsłony słynnego cyklu, to nic innego jak siarczysty policzek wymierzony w twarz Atari. Mimo to, kiepskie recenzje najwyraźniej nie przeszkadzają szefom koncernu, o czym najlepiej świadczy opublikowane wczoraj oświadczenie prasowe. Mówiąc krótko: „czwarty” Driver został oficjalnie zapowiedziany.

Wydawałoby się, że atmosfera skandalu, która towarzyszyła grze niemal od samego początku istnienia (słynne już i nie do końca wyjaśnione kupno przychylnych ocen na łamach zachodnich periodyków), z pewnością nie wpłynie dobrze na popularność całej serii. Nic bardziej mylnego. Bez względu na panujące opinie, ostatni Driver sprzedawał się doskonale i to właśnie on w dużej mierze przyczynił się do rekordowego wyniku jedenastu milionów kupionych egzemplarzy, wszystkich produktów sygnowanych tą nazwą.

Według przedstawiciela koncernu Atari – Marka Metisa - Driver 4 (lub DrIVer) powróci do swoich korzeni i zaprezentuje użytkownikom widowiskowe pościgi samochodowe po ulicach przygotowanego z ogromną dbałością o szczegóły, Nowego Jorku. Rozgrywka składać się będzie z kilkudziesięciu luźnych misji, których duża część skupi się wokół głównego wątku fabuły. Wiadomo również, że czwarta odsłona Driver umożliwi zabawę w trybie „multiplayer”. Produkcją programu zajmuje się studio Reflections Interactive.

Driver 4 trafi na półki sklepowe już na początku przyszłego roku. Gra przeznaczona będzie na następujące platformy sprzętowe: Xbox, PlayStation 2 oraz PC.