Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 maja 2005

Nowe, brytyjskie targi branżowe już za kilka miesięcy!

Maciej Myrcha, 19 maja 2005, 23:59

W pierwszej połowie kwietnia na łamach naszego serwisu pojawiła się wiadomość dotycząca upadku brytyjskich imprez branżowych. Jednak natura nie lubi próżni i miejsce m.in. ECTS ma szansę zająć nowa "gwiazda" na firmamencie - Games Market Europe.

Precursors - kolejna gra zza wschodniej granicy
Precursors - kolejna gra zza wschodniej granicy

Maciej Myrcha, 19 maja 2005, 23:59

Ukraińska firma developerska, Deep Shadows, odpowiedzialna m.in. za produkcję Boiling Point: Road to Hell, zapowiedziała tworzenie kolejnej gry akcji, zatytułowanej Precursors. Premierę gry przewidziano na 2007 rok.

Metal Gear Solid 3: Subsistence - więcej szczegółów
Metal Gear Solid 3: Subsistence - więcej szczegółów

Maciej Myrcha, 19 maja 2005, 23:58

Kilka dni temu krótko informowaliśmy Was o planach Hideo Kojimy dotyczących gry Metal Gear Solid 3: Subsistence. Dzisiaj wiemy nieco więcej na jej temat i wiedzą tą zamierzamy się z Wami podzielić.

Strona gry Spore już w sieci...
Strona gry Spore już w sieci...

Michał Bobrowski, 19 maja 2005, 19:58

Swoje podwoje otwarła nowa strona poświęcona jednemu z projektów sygnowanych przez Electronic Arts. Nie było by może w tym nic aż tak nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że chodzi tu o całkowicie nowy projekt Willa Wrighta – czyli twórcy „Simów”...

FunCom na E3 - Dreamfall
FunCom na E3 - Dreamfall

Redakcja GRYOnline.pl, 19 maja 2005, 19:37

Dreamfall, czyli druga część znakomitej przygodówki The Longest Journey rozgrywa się w trzech światach: techniki – Stark, magii - Arkadia oraz w ukrytym, tajemniczym świecie Zimy, który odnajdujemy najpóźniej w rozgrywce. Wszystkie te światy są bardzo klimatyczne – każdy z nich ma unikalną atmosferę, a sposób rozgrywki w każdym ze światów jest inny.

18 nowych filmów z E3

Redakcja GRYOnline.pl, 19 maja 2005, 15:59

Kolejny pracowity dzień i kolejna porcja gorących filmów z nadchodzących hitów. Dzisiaj nasza lista wzbogaciła się o 18 nowych pozycji.

Dystrybucja Prey zbliżona do Half-Life 2

Radosław Grabowski, 19 maja 2005, 15:55

Dziś poinformowaliśmy Szanownych Czytelników, że nie tylko posiadacze PeCetów rozkoszować się będą nadchodzącą grą z gatunku FPS o tytule Prey. Developerzy z Human Head Studios przygotowują także wersję, przeznaczoną dla konsoli Microsoft Xbox 360. Dowiedzieliśmy się również, iż PeCetowa edycja ma być rozprowadzana w podobny sposób, jak Half-Life 2.

Eidos na E3 – Hitman: Blood Money
Eidos na E3 – Hitman: Blood Money

Redakcja GRYOnline.pl, 19 maja 2005, 13:51

Seria gier akcji o nazwie Hitman ma w Polsce duże grono zwolenników. Z pewnością wyczekują oni z zapartym tchem kolejnego tytułu z płatnym zabójcą w roli głównej, nad którym od dłuższego czasu pracuje firma IO Interactive. Dzięki wizycie na stoisku koncernu Eidos – wydawcy gry – mogliśmy zobaczyć jako pierwsi, jak Hitman: Blood Money prezentuje się w akcji.

Dziewięć gier i dziewiętnaście filmów na europejską premierę PSP

Radosław Grabowski, 19 maja 2005, 13:23

Wraz z inauguracją następnego roku szkolnego rozpocząć się ma europejska dystrybucja kieszonkowej konsoli PSP, o czym zresztą pisaliśmy już 26 kwietnia 2005. Jednak firma Sony dopiero teraz podała listę tzw. tytułów startowych dla tej elektroniczno-rozrywkowej platformy w kontekście Starego Kontynentu. Zestawienie obejmuje nie tylko gry, ale także cyfrowe filmy w formacie UMD.

Funcom na E3 – Age of Conan: Hyborian Adventures
Funcom na E3 – Age of Conan: Hyborian Adventures

Redakcja GRYOnline.pl, 19 maja 2005, 12:46

Funcom – firma, która dała życie niezapomnianej Anarchy Online – zaprezentowała na targach bardzo wczesną wersję Age of Conan: Hyborian Adventures, MMORPG-a, który ma szansę połączyć w sobie doskonałość rozgrywki online’owej Anarchy Online z klimatycznym światem powstałym w wyobraźni Roberta E. Howarda - a wszystko to podane w przepięknej oprawie graficznej.

Eidos na E3 – Tomb Raider: Legend
Eidos na E3 – Tomb Raider: Legend

Redakcja GRYOnline.pl, 19 maja 2005, 12:46

Kolejną grą, którą zaprezentowano nam na stoisku firmy Eidos, była kolejna, siódma już odsłona popularnej serii Tomb Raider. Od czasu ewidentnej wpadki z Angel of Darkness, wielu z Was postawiło zapewne krzyżyk, zarówno na postaci panny Croft jak i jej twórców. Postanowiliśmy przekonać się, czy program zatytułowany Tomb Raider: Legend jest w stanie podreperować reputację cyklu.

Jeszcze więcej golizny rodem z Playboya

Maciej Myrcha, 19 maja 2005, 11:48

Firma Ubisoft poinformowała, iż Playboy: The Mansion doczeka się rozszerzenia nazwanego Party Pack. Dzięki niemu gracze będą mogli m.in. urządzać przyjęcia podobne do tych, na które w rzeczywistości uczęszczali Bill Mahr czy bracia Baldwinowie. "Wydanie pierwszej gry opartej na licencji Playboya spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem, w związku z czym dostarczymy graczom jeszcze więcej zabawy."

Słynna seria Lemmings żyje!
Słynna seria Lemmings żyje!

Radosław Grabowski, 19 maja 2005, 11:11

Pewne drobne gryzonie z rodziny nornikowatych robiły w pierwszej połowie ubiegłej dekady przysłowiową furorę w środowisku graczy – głównie posiadaczy szesnastobitowych komputerów Commodore Amiga i klasycznych PeCetów. Rzecz jasna mowa o sympatycznych bohaterach pamiętnej serii Lemmings spod znaku Psygnosis. Ten słynny cykl wbrew pozorom nie umarł, gdyż właśnie powstaje w jego ramach nowy produkt.

Eidos na E3 – Commandos: Strike Force
Eidos na E3 – Commandos: Strike Force

Redakcja GRYOnline.pl, 19 maja 2005, 10:45

Kiedy popularna seria gier zmienia swoje oblicze w kolejnej odsłonie cyklu, to dotychczasowi fani podnoszą larum w obawie o jej ostateczny kształt. Nic w tym dziwnego, wszak często rewolucyjne „pomysły” twórców zabijają ostatecznie produkt. Przed spojrzeniem na najnowszy program z serii Commandos na stoisku firmy Eidos, miałem podobne obawy. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie.

Czy developerzy gry Huxley zrobią dobry użytek z Unreal Engine 3?
Czy developerzy gry Huxley zrobią dobry użytek z Unreal Engine 3?

Radosław Grabowski, 19 maja 2005, 10:32

Za wizualne aspekty Huxley, czyli produkcji typu MMOFPS autorstwa twórców MU Online, odpowiadać ma trzecia generacja „silnika” Unreal Engine. Developerzy nazwali omawiane dzieło na cześć słynnego angielskiego pisarza Aldousa Huxley’a, który dokładnie w 1932 roku wydał pamiętną powieść, zatytułowaną Brave New World (Nowy, wspaniały świat).

70 godzin z Gwiezdnymi Wojnami

Maciej Myrcha, 19 maja 2005, 10:15

Z pewnością wielu z naszych czytelników ma na swoim koncie swego rodzaju rekordy związane z najdłuższą rozgrywką w swoją ulubioną grę. Jednak wszystkie te rekordy bledną w porównaniu z tym, co chce osiągnąć Brandon Erickson. 16 maja, po tygodniach wyczerpujących treningów, pan ten rozpoczął grę w Star Wars w Ground Kontrol Classic Arcade, i zamierza spędzić przy automacie prawie 70 godzin!

Poznajmy bliżej Alana Wake'a -
Poznajmy bliżej Alana Wake'a - "brata" Maxa Payne'a

Radosław Grabowski, 19 maja 2005, 09:55

Targi E3 2005 dostarczyły nam większej ilości danych, dotyczących projektu Alan Wake, ujawnionego dokładnie dwa tygodnie temu przez ojców marki Max Payne. Całość tworzona jest w myśl konwencji psychologicznego thrillera akcji, a developerzy z firmy Remedy Entertainment wyraźnie inspirują się kultowym serialem telewizyjnym Davida Lyncha i Marka Frosta o nazwie Twin Peaks (Miasteczko Twin Peaks).

Gra Brothers in Arms: Earned in Blood oficjalnie zapowiedziana!
Gra Brothers in Arms: Earned in Blood oficjalnie zapowiedziana!

Krystian Smoszna, 19 maja 2005, 09:28

Nie musieliśmy długo czekać na wieści z obozu UbiSoft, dotyczące następcy Brothers in Arms: Road to Hill 30. Wczoraj wieczorem przedstawiciele koncernu wystosowali oficjalne oświadczenie prasowe, w którym zapowiedzieli sequel wspomnianej wyżej gry, zatytułowany Brothers in Arms: Earned in Blood.

Garść szczegółów na temat Demonik

Karolina Talaga, 19 maja 2005, 09:26

Niedawno informowaliśmy Was o powstawaniu nowej gry pt. Demonik. Wówczas nie znaliśmy jeszcze szczegółów dotyczących tej produkcji. Wczoraj firma Majesco ujawniła kilka informacji odnośnie w/w tytułu. Ukaże się on w wersji na konsole nowej generacji oraz na PC, a jego premiera planowana jest na 2006 r.

Oficjalny serwis Internetowy Age of Empires 3
Oficjalny serwis Internetowy Age of Empires 3

Daniel Sodkiewicz, 19 maja 2005, 09:24

Premiera trzeciej części AoE zapowiedziana jest na październik 2005. Już niebawem powinny nadciągnąć nowe wieści z E3 na temat tego tytułu, który w Los Angeles reprezentuje nikt inny jak gigant branży IT - Microsoft. Tymczasem, warto zaglądnąć na otwartą niedawno oficjalną stronę programu.

LucasArts zapowiada nowy produkt z serii Indiana Jones

Krystian Smoszna, 19 maja 2005, 09:00

Na trwających obecnie targach E3, swoje plany na przyszłość ujawnił koncern LucasArts. Jak zwykle liczba tytułów na kolana nie powala, ale dotychczasowi wielbiciele produktów firmy powinni być zadowoleni, tym bardziej, że do świata gier po raz kolejny powróci Indiana Jones.

Tom Clancy's Ghost Recon 3 z fizyką w technologii NovodeX

Krystian Smoszna, 19 maja 2005, 08:41

Coraz więcej developerów pragnie wykorzystać w swoich produkcjach, opracowaną przez koncern AGEIA technologię o nazwie NovodeX, pozwalającą osiągnąć niezwykle realistyczną fizykę. Do grona takich producentów dołączyła właśnie firma UbiSoft, która wyłożyła na ten cel pieniądze przy okazji Tom Clancy’s Ghost Recon 3.

Prey również na konsolę Xbox 360 - nowy screenshot
Prey również na konsolę Xbox 360 - nowy screenshot

Krystian Smoszna, 19 maja 2005, 07:59

Nie tylko PeCetowy będą mogli eksploatować nową (pod pewnym względem) strzelaninę o nazwie Prey. Koncern 3D Realms, który dysponuje prawami do tego tytułu, poinformował wczoraj, że gra zostanie opublikowana również na konsolę Xbox 360. Przy okazji zaprezentowano również nie publikowanego dotąd screenshota.

Aktorzy z filmu Fantastic Four wystąpią również w grze
Aktorzy z filmu Fantastic Four wystąpią również w grze

Krystian Smoszna, 19 maja 2005, 07:35

Wczoraj zaprezentowaliśmy Wam relację z pokazu gry Fantastic Four na targach E3, przygotowaną przez naszych redakcyjnych kolegów. Dzisiaj mamy dla Was kolejne informacje z obozu firmy Marvel Studios nadzorującej prace nad wspomnianym wyżej produktem. Rzecz dotyczy aktorów występujących w filmie, którzy zarejestrują partie wokalne dla potrzeb gry.

Warhammer MMORPG w 2007 roku
Warhammer MMORPG w 2007 roku

Krystian Smoszna, 19 maja 2005, 07:05

Firma Mythic Entertainment (producent wydanej w 2001 roku gry Dark Age of Camelot), która aktualnie pracuje nad nową grą MMORPG o nazwie Imperator, poinformowała wczoraj, że stała się posiadaczem praw do realizacji programu bazującego na popularnej marce o nazwie Warhammer.

Vietcong 2 - więcej informacji
Vietcong 2 - więcej informacji

Maciej Myrcha, 19 maja 2005, 06:22

Pod koniec kwietnia zasygnalizowaliśmy, iż w studiach Illusion Softworks powstaje kolejne wcielenie znakomicie przyjętych przez graczy tytułów z serii Vietcong. Dzisiaj możemy podać nieco więcej informacji na temat Vietcong 2.