Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl maj 2005

JoWood na E3 – Gothic III
JoWood na E3 – Gothic III

Redakcja GRYOnline.pl, 20 maja 2005, 12:13

Mieliśmy ogromną nadzieję, że podczas pobytu w Los Angeles uda nam się lepiej zapoznać z najnowszą, trzecią już odsłoną popularnego cyklu Gothic. Tak się jednak nie stało, a to za sprawą nie do końca zrozumiałej postawy firmy JoWood, która na E3 przywiozła bardzo wczesną, ledwie grywaną wersję gry. Oczywiście rozumiemy, że program jest wciąż w fazie intensywnej produkcji, ale zawód jednak był. Duży.

Driver 4 w produkcji!

Krystian Smoszna, 18 maja 2005, 06:29

Jeśli wierzyć internetowemu serwisowi GameRankings, najlepszą edycją gry DRIV3R okazała się ta, przeznaczona na telefony komórkowe. Oceny programu na „duże” platformy są druzgoczące, zwłaszcza te, dotyczące wersji na PC. Mimo to, kiepskie recenzje najwyraźniej nie przeszkadzają szefom koncernu, o czym najlepiej świadczy ta wiadomość. Mówiąc krótko: „czwarty” Driver został oficjalnie zapowiedziany

War Across the Pacific 1941-1945 - nowa, polska gra strategiczna
War Across the Pacific 1941-1945 - nowa, polska gra strategiczna

Krystian Smoszna, 24 maja 2005, 13:06

War Across the Pacific 1941-1945 to gra strategiczna firmy Microgeo, która już wkrótce zadbiutuje na polskim rynku. Program – jak sama nazwa wskazuje – przeniesie gracza w realia II wojny światowej i pozwoli objąć dowództwo nad jedną ze stron konfliktu – Stanami Zjednoczonymi lub Japonią.

Konferencja Activision – Call of Duty 2
Konferencja Activision – Call of Duty 2

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 09:01

Zaczniemy z grubej rury – Call of Duty 2 to naszym zdaniem najładniejsza gra, jaką zaprezentowali wczoraj przedstawiciele firmy Activsion. Piękny dym, ogień, efekty wystrzałów, padający pod gradem kul żołnierze – produkt Inifity Ward po prostu zapiera dech w piersiach.

BMW M3 na screenshotach z Need for Speed: Most Wanted
BMW M3 na screenshotach z Need for Speed: Most Wanted

Radosław Grabowski, 8 maja 2005, 17:05

Pierwsza grafika, zapowiadająca kolejną część popularnej serii Need for Speed o podtytule Most Wanted, przedstawiała tył stuningowanego BMW M3 w industrialnej scenerii (vide news z 11 kwietnia 2005). Sportowy samochód rodem z Bawarii demonstrują również zrzuty ekranowe z właściwej gry, które chcielibyśmy teraz pokazać Szanownym Czytelnikom.

Przed Państwem PlayStation 3!

Radosław Grabowski, 17 maja 2005, 07:07

Metal Gear Solid 4, Gran Turismo 5 i Tekken 6 – oto tylko niektóre gry, szykowane z myślą o konsoli PlayStation 3. Przed właściwymi targami E3 2005 firma Sony nareszcie oficjalnie zaprezentowała swoją kolejną platformę, mającą trafić do sklepów wiosną przyszłego roku. Zapraszamy Was do przejrzenia wybranych danych technicznych oraz oglądnięcia projektu (design może ulec zmianie) i fotografii!

Tom Clancy’s Ghost Recon 3 oficjalnie!

Maciej Myrcha, 13 maja 2005, 15:18

Szanowni Państwo, wszyscy, których sercu bliska jest seria Ghost Recon, będą mieli okazję spędzić najbliższą Gwiazdkę z trzecią odsłoną swej lubej. Firma Ubisoft oficjalnie poinformowała o fakcie tworzenia Tom Clancy’s Ghost Recon 3 (tytuł roboczy). Pozycja ta ukaże się wraz z premierą Xbox 360 oraz na Xboxa, PS2, GameCube i PeCety.

Konferencja Activision – Tony Hawk’s American Wasteland
Konferencja Activision – Tony Hawk’s American Wasteland

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 09:05

Niesłabnąca popularność serii gier, firmowanych nazwiskiem Tony’ego Hawka, zaowocuje w czwartym kwartale bieżącego roku premierą Tony Hawk’s American Wasteland. Oto co zaprezentowało Activision na konfenencji prasowej.

CD Projekt Red Studio na E3 – Wiedźmin
CD Projekt Red Studio na E3 – Wiedźmin

Redakcja GRYOnline.pl, 23 maja 2005, 12:08

O kulisach powstawania elektronicznej wersji Wiedźmina, można byłoby napisać pełną intryg powieść, ale nie czas i miejsce, aby wdawać się w pikantne szczegóły, które nikomu chluby nie przyniosą. Faktem jest, że prace nad przygodami Geralta wciąż trwają i mają się nadzwyczaj dobrze, o czym przekonała nas prezentacja wersji beta na targach E3.

Ewolucja broni cz.1
Ewolucja broni cz.1

Maciej Myrcha, 4 maja 2005, 11:14

Premiera polskiej wersji sequela znakomitej strategii czasu rzeczywistego, Empire Earth 2, zbliża się wielkimi krokami. Nie da się ukryć, iż zagłębiając się w świat tej gry, prędzej czy później staniecie w obliczu konfliktu zbrojnego na większą lub mniejszą skalę. Postanowiliśmy więc nieco przybliżyć Wam w jaki sposób na przestrzeni wieków ewoluowały środki służące człowiekowi do eksterminacji przeciwników.

Ewolucja broni cz.3
Ewolucja broni cz.3

Maciej Myrcha, 6 maja 2005, 10:30

Premiera polskiej wersji sequela znakomitej strategii czasu rzeczywistego, Empire Earth 2, zbliża się wielkimi krokami, my zaś kontynuujemy nasz cykl poświęcony ewolucji broni w poszczególnych epokach występujących w tej grze. W dzisiejszej części przedstawiamy wpływ jaki na tej ewolucji odcisnęła epoka żelaza.

Ruszyła oficjalna strona Gothic 3
Ruszyła oficjalna strona Gothic 3

Krystian Smoszna, 3 maja 2005, 14:01

Firmy JoWood Productions oraz Pirania Bytes uruchomiły przyjemną w goty... dotyku stronę poświęconą trzeciej odsłonie ogromnie popularnej nad Wisłą serii Gothic. Oficjalna witryna gry dostępna jest zarówno w języku naszych zachodnich sąsiadów, jak i angielskim.

Mighty Eighth - najlepszy symulator walk powietrznych roku 2007?

Maciej Myrcha, 18 maja 2005, 14:46

Firma iEntertainment Network, która zasłynęła wśród wielbicieli symulatorów lotniczych serią WarBirds, zaanonsowała tworzenie kolejnej gry nawiązującej do zmagań powietrznych II Wojny Światowej. Gra nosi tytuł Mighty Eight i jak twierdzą jej twórcy, ma dużą szansę zostać w roku 2007, czyli gdy zostanie wydana, Najlepszą Symulacją Lotniczą.

Ewolucja broni cz.6
Ewolucja broni cz.6

Maciej Myrcha, 9 maja 2005, 09:25

Premiera polskiej wersji sequela znakomitej strategii czasu rzeczywistego, Empire Earth 2, zbliża się wielkimi krokami, my zaś kontynuujemy nasz cykl poświęcony ewolucji broni w poszczególnych epokach występujących w tej grze. W dzisiejszej części przedstawiamy rozwój broni w Epoce Oświecenia i Industrialnej.

Konferencja Activision – Quake IV
Konferencja Activision – Quake IV

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 09:00

Po małej wycieczce po Hollywood, pracę rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia – konferencji koncernu Activision. Jedną z prezentowanych gier był tam tytuł z najwyższej półki – Quake IV.

Ewolucja broni cz.4
Ewolucja broni cz.4

Maciej Myrcha, 7 maja 2005, 10:44

Premiera polskiej wersji sequela znakomitej strategii czasu rzeczywistego, Empire Earth 2, zbliża się wielkimi krokami, my zaś kontynuujemy nasz cykl poświęcony ewolucji broni w poszczególnych epokach występujących w tej grze. W dzisiejszej części przedstawiamy wpływ jaki na tej ewolucji odcisnęły Wieki Ciemne i Średniowiecze.

Nadchodzi GTA: San Andreas: PC i Xbox
Nadchodzi GTA: San Andreas: PC i Xbox

Daniel Sodkiewicz, 3 maja 2005, 10:43

Jak ten czas szybko mija. Dopiero co zamartwialiśmy się, że do PeCetowej premiery GTA:SA jeszcze sporo czasu, a tutaj jakby nie patrzeć, pozostało zaledwie nieco ponad miesiąc czekania. Przy okazji pojawienia się nowych screenów, zapraszam do zapoznania się ze szczegółami na temat wydań PC i Xbox, jakie ukazały się niedawno w sieci.

Bohemia Interactive na E3 – Operation Flashpoint 2
Bohemia Interactive na E3 – Operation Flashpoint 2

Redakcja GRYOnline.pl, 21 maja 2005, 15:26

Jedną z gier, jakie miałem okazję zobaczyć w trzecim dniu targów E3, była zapowiadana od dłuższego czasu kontynuacja słynnej gry Operation Flashpoint na platformę PC, oraz kolejny produkt z tej rodziny, przygotowywany z myślą o konsoli Xbox.

The Elder Scrolls III: Morrowind „pęka” w niecałe czternaście i pół minuty

Krzysztof Bartnik, 4 maja 2005, 08:46

Przechodzenie gier w możliwe jak najkrótszym czasie powoli staje się swego rodzaju modą (vide podobne wyczyny z Half-Life 2 czy Doom II), gracze zaś prześcigają się w niepisanym konkursie odnośnie tego, który z nich najszybciej ukończył wybraną produkcję. Ostatnio, niejaki Ryan „Benito” Bennitt wziął na tapetę trzecią część cRPG-owego cyklu The Elder Scrolls, noszącą podtytuł Morrowind.

Piraci złamali zabezpieczenia formatu UMD w konsoli PSP
Piraci złamali zabezpieczenia formatu UMD w konsoli PSP

Krystian Smoszna, 6 maja 2005, 08:15

Dla piratów nie ma rzeczy niemożliwych, o czym przekonali się włodarze firmy Sony. Grupa Paradox rozpracowała jak wyciągnąć dane z dysków zapisanych w formacie UMD (Universal Media Disc) i opublikował w sieci pierwsze nielegalne obrazy gier przeznaczonych na konsolę PSP.