Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2005, 09:05

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Konferencja Activision – Tony Hawk’s American Wasteland

Niesłabnąca popularność serii gier, firmowanych nazwiskiem Tony’ego Hawka, zaowocuje w czwartym kwartale bieżącego roku premierą Tony Hawk’s American Wasteland. Oto co zaprezentowało Activision na konfenencji prasowej.

Niesłabnąca popularność serii gier, firmowanych nazwiskiem Tony’ego Hawka, zaowocuje w czwartym kwartale bieżącego roku premierą Tony Hawk’s American Wasteland. Oto co zaprezentowało Activision na konfenencji prasowej.

System zabawy przypominać będzie dwie odsłony Tony Hawk’s Underground, a akcja ma być umiejscowiona tylko na terenie Miasta Aniołów (obecność prawdziwych lokacji pokroju Hollywood itd.). Włączając tryb fabularny wcielimy się w rolę prowincjonalnego chłopaka, który przybywa do największej kalifornijskiej metropolii, aby zostać mistrzem jazdy na deskorolce. Dowolnie skonfigurujemy wygląd postaci nawet w trakcie rozgrywki, odwiedzając sklep z ciuchami, fryzjera etc.

Konferencja Activision – Tony Hawk’s American Wasteland - ilustracja #1

Naturalnie nie od razu uzyskamy dostęp do całego obszaru aglomeracji. Odkrywanie kolejnych przestrzeni ma odbywać się dzięki wykonywaniu rozmaitych zadań, zlecanych przez bohaterów niezależnych. Wśród tych ostatnich pojawią się nie tylko zwykli mieszkańcy miasta, ale również profesjonalni zawodnicy (na ich czele oczywiście tytułowy Tony Hawk, którego trzeba pokonać). Natomiast w przedostawaniu się do odległych punktów pomogą autobusy.

Konferencja Activision – Tony Hawk’s American Wasteland - ilustracja #2

Oprócz przemieszczania się na deskorolce i wykonywania mnóstwa widowiskowych akrobacji, developerzy pozwolą nam na pokierowanie wyczynowym rowerem typu BMX. Ponadto ujrzymy specjalny tryb rozgrywki, udostępniający lokacje z poprzednich części serii. Standardowo nie zabraknie dynamicznej ścieżki muzycznej, a całość zwieńczy opcja malowania graffiti własnego projektu na dowolnie wybranej ścianie.

Konferencja Activision – Tony Hawk’s American Wasteland - ilustracja #3

Tony Hawk’s American Wasteland powstaje z myślą o stacjonarnych konsolach Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox i Nintendo GameCube. Dodatkowo twórcy przewidują znacznie bardziej efektowną pod względem wizualnym wersję, dedykowaną platformie Xbox 360.