Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 maja 2005

Autorzy IL-2 Sturmovik zabierają się za  śmigłowce
Autorzy IL-2 Sturmovik zabierają się za śmigłowce

ComCo, 25 maja 2005, 15:03

Rynkową niszę planują wypełnić programiści odpowiedzialni w przeszłości za świetny symulator lotu, pt. IL-2 Sturmovik. Dzięki umowie wydawniczej podpisanej z korporacją 1C, owi twórcy przygotowują (a jakże by inaczej) symulator... działań śmigłowca bojowego (!) podczas wojny w Wietnamie, w której to przecież wojskowe helikoptery odegrały istotną rolę.

Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow - nowe informacje

Elrond, 25 maja 2005, 14:57

Pierwsze informacje na temat Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow pojawiły się na łamach naszego serwisu około 2 tygodni temu. Wtedy jedynie zasygnalizowaliśmy powstawanie takiej gry, dzisiaj natomiast znamy nieco więcej szczegółów na jej temat.

Unreal Engine 3 w grach na konsolę PS3

ComCo, 25 maja 2005, 14:19

Sukcesem zakończyły się starania firmy Epic Games, mające na celu udostępnienie silnika Unreal Engine 3 w pakiecie z oprogramowaniem developerskim wysyłanym przez SONY Computer Entertainment Inc. do producentów gier na konsole PlayStation 3. Mało tego. Oprócz wymienionej platformy, ów silnik najpewniej znajdzie się również wśród narzędzi developerskich dedykowanych Xbox 360.

Cena PS3 = cena PS2?

Elrond, 25 maja 2005, 12:29

Tydzień temu informowaliśmy Was o wynikach "śledztwa", jakie prowadził serwis IGN w sprawie ceny konsoli PS3. Trzeba przyznać, iż wiadomości o 1500 zł, które przyjdzie nam wyłożyć na najnowsze dziecko Sony, nie napawały optymizmem. Pojawiły się jednak nowe informacje, w świetle których cała ta sytuacja wygląda bardziej różowo.

KRRiT o "abonamencie" za Internet

Elrond, 25 maja 2005, 11:51

We wczorajszych informacjach wielu serwisów, i to nie tylko branżowych, mogliśmy przeczytać o przymiarkach KRRiT dotyczących objęcia abonamentem również komputerów podłączonych do Internetu jak i telefonów komórkowych. Publikacja, której źródłem było wczorajsze wydanie Rzeczpospolitej spowodowała takie poruszenie, że KRRiT postanowiła się do niej ustosunkować.

Wojny napoleońskie w pigułce – część 3

ComCo, 25 maja 2005, 11:43

Dokładnie tydzień temu, dzięki firmie Cenega Poland, na rodzimych półkach sklepowych wylądowała strategia czasu rzeczywistego Kozacy II: Wojny Napoleońskie, my zaś kontynuujemy nasz cykl wiadomości poświęconych samemu Napoleonowi Bonaparte oraz najważniejszym wydarzeniom i militarnym kampaniom z jego życia.

Nowe tytuły od 3000AD
Nowe tytuły od 3000AD

Kull, 25 maja 2005, 11:36

Założona w 1992 roku i kierowana przez weterana (16 lat w branży) przemysłu komputerowego Dereka Smarta, firma 3000AD Inc jest prywatną i niezależną wytwórnią gier na platformę PC. Właśnie ujawniono trzy tytuły nad jakimi wspomniany team programistów obecnie pracuje: Universal Combat Gold (lipiec 2005), Universal Combat Online (wrzesień 2006) i Battlecruiser Next Gen (listopad 2007).

Ducati World Championship w produkcji

ComCo, 25 maja 2005, 09:58

Wielbiciele sportowych jednośladów czekają do lata na rynkowy debiut MotoGP: The Ultimate Racing Technology 3, a tymczasem na horyzoncie pojawiła się ciekawie zapowiadająca się konkurencja dla tego tytułu, zatytułowana Ducati World Championship.

Wyniki finansowe Square Enix za 2005 rok rozliczeniowy

ComCo, 25 maja 2005, 09:36

Korporacja wydawnicza Square Enix ogłosiła raport finansowy za 2005 rok fiskalny (zakończony 31 marca). Firma zanotowała dość spore zyski. W porównaniu do poprzedniego roku rozliczeniowego, sprzedaż Square Enix wzrosła o 16,9% do poziomu 686 milionów USD, zysk operacyjny o 36,3% do pułapu 245 milionów USD, zaś zysk netto wzrósł o 35,8% i wyniósł 139 milionów USD.

Ewolucja według ojca The Sims w wydaniu komputerowym i konsolowym
Ewolucja według ojca The Sims w wydaniu komputerowym i konsolowym

eLKaeR, 25 maja 2005, 09:09

Willowi Wrightowi zawdzięczamy przede wszystkim słynne serie Sim City i The Sims, które nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Jest zatem prawdopodobne, iż rynkowym hitem okaże się również następne dzieło wspomnianego developera, noszące nazwę Spore. Na ów projekt zwróciła nawet uwagę korporacja Microsoft.

Nowa wersja Space Quest poczeka na premierę Quake IV
Nowa wersja Space Quest poczeka na premierę Quake IV

Krystian Smoszna, 25 maja 2005, 08:35

W marcu bieżącego roku informowaliśmy Was o pracach nad przeróbką klasycznej gry przygodowej o nazwie Space Quest: The Sarien Encounter, która miała pracować w środowisku... Doom 3. Ten ambitny projekt przeniesienia dwuwymiarowego programu do realiów znanych z gier FPP, spotkał się z dużym zainteresowaniem wielbicieli starych hitów.

Boulder Dash ponownie na rynku elektronicznej rozrywki
Boulder Dash ponownie na rynku elektronicznej rozrywki

Krystian Smoszna, 25 maja 2005, 08:00

Holenderski koncern Xing Interactive powtórnie opublikował niezwykle popularną niegdyś „zręcznościówkę” o nazwie Boulder Dash, a także inne produkty założonej w 1982 roku firmy First Star Software, która z powodzeniem działa do dziś, tworząc programy na telefony komórkowe.

Ruszyła oficjalna strona Tom Clancy's Ghost Recon 3
Ruszyła oficjalna strona Tom Clancy's Ghost Recon 3

Krystian Smoszna, 25 maja 2005, 07:36

Koncern UbiSoft otworzył oficjalną stronę trzeciej odsłony słynnego cyklu Ghost Recon, sygnowanego nazwiskiem Toma Clancy’ego.

Nawet trzystu przeciwników na ekranie w Serious Sam 2
Nawet trzystu przeciwników na ekranie w Serious Sam 2

Krystian Smoszna, 25 maja 2005, 07:09

Jednym z największych atutów poprzednich gier z cyklu Serious Sam, była możliwość eksterminacji dużych grup przeciwników. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten kluczowy dla rozgrywki element musi zostać powielony w najnowszej odsłonie serii. Dziś wiemy, że zostanie i to w niewidzianej nigdy dotąd formie.