Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2005, 08:35

Nowa wersja Space Quest poczeka na premierę Quake IV

W marcu bieżącego roku informowaliśmy Was o pracach nad przeróbką klasycznej gry przygodowej o nazwie Space Quest: The Sarien Encounter, która miała pracować w środowisku... Doom 3. Ten ambitny projekt przeniesienia dwuwymiarowego programu do realiów znanych z gier FPP, spotkał się z dużym zainteresowaniem wielbicieli starych hitów.

W marcu bieżącego roku informowaliśmy Was o pracach nad przeróbką klasycznej gry przygodowej o nazwie Space Quest: The Sarien Encounter, która miała pracować w środowisku... Doom 3. Ten ambitny projekt przeniesienia dwuwymiarowego programu do realiów znanych z gier FPP, spotkał się z dużym zainteresowaniem wielbicieli starych hitów, ale wygląda na to, że fani przygód Rogera Wilco będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Nowa wersja Space Quest poczeka na premierę Quake IV - ilustracja #1

Odpowiedzialny za powstanie konwersji Reid Kimball, oświadczył na oficjalnej stronie projektu, że chwilowo rezygnuje z dalszych prac i czeka cierpliwie na opublikowanie gry Quake IV. Autor liczy na odzew środowiska producentów amatorskich modyfikacji, których z pewnością nie zabraknie, kiedy najnowsza odsłona popularnego cyklu trafi na rynek.

Kimball udostępnił na swojej stronie wersję „pre-alfa” modyfikacji – przeznaczonej jeszcze dla gry Doom 3 – w której można zwiedzić statek kosmiczny Arcada (bez możliwości interakcji z otoczeniem). Niezbędny do tego celu plik znajduje się tutaj.

Nowa wersja Space Quest poczeka na premierę Quake IV - ilustracja #2

W Space Quest: The Sarien Encounter wcielamy się w rolę Rogera Wilco, „sprzątaczki” na pokładzie statku kosmicznego Arcada, którego załoga wyruszyła przetestować nowy „Gwiezdny Generator” – urządzenie zdolne do zmiany umarłych planet w nowe słońca. Stało się to potrzebne, ponieważ słońce Xenon – planety Rogera – powoli zaczęło gasnąć. Po teście generatora Arcada wysłała wiadomość do dowództwa z informacją, że urządzenie działa wyśmienicie i wyruszyła w podróż powrotną na Xenon. Niestety wiadomość została przechwycona przez złych Sarienów, którzy są najbardziej zatwardziałymi kryminalistami galaktyki. Zaatakowali Arcadę, ukradli Generator i postanowili użyć go do zniszczenia Xenon oraz terroryzowania reszty planet.