Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 maja 2005, 07:12

DoomRPG zadebiutuje w październiku

Pod koniec marca bieżącego roku, informowaliśmy Was o tajnym projekcie Johna Carmacka z firmy id Software, którym jest Doom w konwencji RPG, tworzonym z myślą o telefonach komórkowych. Okazuje się, że programem zainteresował się koncern JAMDAT, który już za kilka miesięcy opublikuje go na rynku.

Pod koniec marca bieżącego roku, informowaliśmy Was o tajnym projekcie Johna Carmacka z firmy id Software, którym jest Doom w konwencji RPG, tworzony z myślą o telefonach komórkowych. Okazuje się, że programem zainteresował się koncern JAMDAT, który już za kilka miesięcy opublikuje go na rynku.

Gra nosząca roboczy tytuł DoomRPG, po raz kolejny pozwoli nam odwiedzić zlokalizowaną na Marsie bazę korporacji Union Aerospace. Głównym zadaniem naszego bohatera będzie rozwiązanie zagadki inwazji potworów z piekła rodem, które nagle pojawiają się na terenie kompleksu, siejąc śmierć i zniszczenie. Program znacznie różni się od dotychczasowych propozycji sygnowanych nazwą Doom. Zamiast gry akcji, dostaniemy uproszczoną RPG, w którym walka podzielona została na tury. Wiadomo już, że w DoomRPG zawarto większość środków zagłady znanych z pierwowzoru, a także najpopularniejsze potwory.

Produkcją gry na zlecenie id Software zajęła się firma Fountainhead Entertainment. Program trafi na rynek równo z premierą filmu Doom, czyli w październiku bieżącego roku. Koncern JAMDAT, który zajmie się dystrybucją pełnej wersji produktu, zagwarantował sobie w umowie także prawa do innego tytułu, stworzonego niegdyś przez zespół Johna Carmacka. W chwili obecnej nie wiadomo jednak, czy będzie to Quake, czy Wolfenstein.