Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2005, 13:04

autor: Elrond

Buena Vista na E3

Na trwających właśnie targach E3 nie mogło zabraknąć firmy Buena Vista, kojarzonej, całkiem słusznie, głównie z produkcjami dla młodszych graczy. Zobaczmy więc zatem, co też przygotowało dla nas "ramię" The Walt Disney Company.

Na trwających właśnie targach E3 nie mogło zabraknąć firmy Buena Vista, kojarzonej, całkiem słusznie, głównie z produkcjami dla młodszych graczy. Zobaczmy więc zatem, co też przygotowało dla nas "ramię" The Walt Disney Company.

The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (Xbox, PS2, GameCube, DS, GBA, PC) - gra oparta na znakomitej serii książek autorstwa C.S. Lewis, opowiadających o baśniowym świecie Narni. Gra powstaje równolegle z filmem o tym samym tytule a jej premiera została przewidziana na lato tego roku.

Disney’s Chicken Little (Xbox, PS2, GameCube, GBA, PC) - kolejna pozycja oparta na filmie, tym razem animowanym. Gracze wcielą się w role znanych z filmu postaci, czyli Chicken Little, Abby Mallard, Runt of the Litter czy Fish out of Water, i będą próbować zapobiec inwazji Obcych na swoje miasto. Gra ukaże się również latem tego roku.

Herbie: Fully Loaded (GBA) - ta gra została również stworzona na podstawie filmu o tym samym tytule. Gracze zostaną rzuceni w świat wyścigów samochodowych i będą mieli okazję zasiąść za kierownicą najmilszego samochodu na świecie, tytułowego Herbiego.

Tim Burton’s The Nightmare Before Christmas: Oogie’s Revenge (Xbox, PS2) - gra przygodowa z elementami akcji, poszerzająca świat stworzony przez Tima Burtona w filmie Miasteczko Halloween. Gracz wcieli się w postać Jacka Skellingtona, Dyniowego Króla z Miasteczka Halloween, który musi odzyskać władzę zabraną mu przez podstępnego Oogie Boogie. Gra ukaże się na Halloween:)

Tim Burton’s The Nightmare Before Christmas: The Pumpkin King (GBA) - jest to "growy" prequel filmu Miasteczko Halloween. Dowiadujemy się w jaki sposób Jack Skellington spotkał Oogie Boogie i ocalił Halloween. Jack wraz ze swoim przyjacielem, Zero, udzadzą się w podróż mającą na celu ustalenie źródła pojawiającego się w Miasteczku Halloween robactwa. Gra również ukaże się w Halloween:)

Kingdom Hearts II (PS2) - długo oczekiwany sequel znakomitej przygodowej gry akcji. Ponownie spotkamy się z Sorą, Donaldem oraz Goofim, kontynuującym poszukiwania swoich przyjaciół i Króla Mickey. Musimy pomóc Mulanowi i powstrzymać Hadesa przed wcieleniem w życie jego diabelskiego planu.

Kim Possible 3: Team Possible (GBA) - tytułowy Kim Possible łączy swe siły z Ronem Stoppable, a ich zadaniem jest pokonanie "złych": Monkey/Gorilla Fist, Senor Seniora, Jr., Shego oraz Dr. Drakkena i oczywiście ocalenie świata.

Lizzie McGuire 3: Homecoming Havoc (GBA) - "wystrzałowa" dziewczyna powraca, pragnąc zdobyć tytuł Homecoming Queen. Sęk w tym, iż po koronę zamierza sięgnąć jej największa rywalka, Kate. Przed nami ponad 100 różnych wyzwań oraz konkurs tańca, który zadecyduje o zwycięstwie jednej z pań.

That’s So Raven 2: Supernatural Style (GBA) - ponownie spotkamy się z Raven, którą własne moce psychiczne wplątały w bardzo kłopotliwą sytuację. Ale od czego ma rodzinę i przyjaciół - Chelsea, Devon, Eddie, Cory i Tatę - nie z takich kłopotów ją wyciągali.

Oprócz wymienionych tytułów na stoisku Buena Vista zobaczymy The Proud Family (GBA), Kim Possible: Kimmunicator (DS), Lizzie McGuire & That's So Raven (DS), Cinderella's Dollhouse of Dreams (PC) oraz Cinderella: Magical Dreams (GBA).