Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2005, 10:39

PlayStation 3 najdroższym urządzeniem spośród konsol nowej generacji?

Znamy już dane techniczne konsoli PlayStation 3, wiemy jak wygląda i kiedy mniej więcej pojawi się na rynku. Wciąż jednak nie znamy ceny najnowszego wynalazku firmy Sony Computer Entertainment. Popularny magazyn IGN postanowił przeprowadzić śledztwo, które rzuciłoby jakieś światło na prawdopodobny koszt zakupu konsoli. Wszystko wskazuje na to, że cena zwali z nóg graczy.

Znamy już dane techniczne konsoli PlayStation 3, wiemy jak wygląda i kiedy mniej więcej pojawi się na rynku. Wciąż jednak nie znamy ceny najnowszego wynalazku firmy Sony Computer Entertainment. Popularny magazyn IGN postanowił przeprowadzić śledztwo, które rzuciłoby jakieś światło na prawdopodobny koszt zakupu konsoli. Wszystko wskazuje na to, że cena zwali z nóg graczy, podobnie jak możliwości techniczne PlayStation 3.

PlayStation 3 najdroższym urządzeniem spośród konsol nowej generacji? - ilustracja #1

A wszystko przez japoński dziennik Mainichi Shimbun, który wczoraj zaprezentował rzekomo oficjalne stanowisko firmy Sony w tej sprawie. Powołując się na sprawdzone źródła, redaktorzy gazety ujawnili, iż PlayStation 3 będzie sprzedawany w Japonii, w cenie nie mniejszej niż 50 tysięcy jenów. Według ostatnich kursów walut przekłada się to na około 465 dolarów amerykańskich i 1500 złotych polskich.

Sony utrzymuje, że ich nowy produkt jest 35 razy mocniejszy od konsoli PlayStation 2. Wygląda na to, że za odpowiednio większą moc przyjdzie nam sowicie zapłacić. Kto wie, czy nie najwięcej spośród wszystkich konsol nowej generacji, jakie już wkrótce trafią na rynek.