Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2005, 09:43

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Konferencja Activision – The Movies

The Movies – kolejną grą, którą obejrzeliśmy dokładnie na konferencji prasowej korporacji Activision w amerykańskim Mieście Aniołów - ujawniona blisko trzy lata temu pozycja, przygotowywana przez słynnego Petera Molyneuxa i jego współpracowników z firmy Lionhead Studios.

The Movies – kolejną grą, którą obejrzeliśmy dokładnie na konferencji prasowej korporacji Activision w amerykańskim Mieście Aniołów - ujawniona blisko trzy lata temu pozycja, przygotowywana przez słynnego Petera Molyneuxa i jego współpracowników z firmy Lionhead Studios. Tytuł ów pozwoli nam na szefowanie wielkiej wytwórni filmowej.

Generalnie omawiany produkt pod względem systemu zabawy będzie bardzo przypominać pozycje z serii Dungeon Keeper, Populous i Black & White. Wywrzemy bezpośredni wpływ na wirtualne postaci, przenosząc aktorów i reżyserów w należyte miejsca, poganiając leniwych scenarzystów etc. Zatem charakterystyczną cechą rozgrywki ma być ogromna swoboda poczynań – zostaniemy swoistymi bogami kinematografii.

Konferencja Activision – The Movies - ilustracja #1

Powodzenie tworzonym przez nas filmom zagwarantują przede wszystkim odpowiedni aktorzy (nie tylko ludzie, ale także zwierzęta – konie, psy itd.), których image ustalimy według własnych preferencji. Kontakty z dziennikarzami zaowocują określonym wizerunkiem gwiazd w mediach, odwiedzanie chirurgów plastycznych i siłowni przełoży się na formę fizyczną, a zatrudnieni styliści i inni fryzjerzy zatroszczą się o aparycję. Dodatkowo nieustannie trzeba będzie rozbudowywać studio (inwestowanie m.in. w dekoracje i oświetlenie), aby sprostać nowym wyzwaniom i reagować na wydarzenia ze świata (np. wybuch wojny i sukces kosmicznej ekspedycji).

Konferencja Activision – The Movies - ilustracja #2

Nieco wprawy wymagać ma właściwe kręcenie filmów, gdyż na ekranie pokaże się mnóstwo opcji – ustawianie planu, przydzielanie aktorom zadań itp. Warto zauważyć, że pojawi się możliwość samodzielnego podkładania głosów za pomocą mikrofonu i wówczas ruchy ust wirtualnych postaci będą perfekcyjnie zsynchronizowane z dźwiękiem. Niemniej jednak cały interfejs użytkownika zaoferuje maksimum intuicyjności przy równie wysokiej funkcjonalności.

Konferencja Activision – The Movies - ilustracja #3

Sklepowy debiut The Movies powinien nastąpić w drugiej połowie bieżącego roku. Developerzy szykują wersje dla PeCetów oraz konsol Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox i Nintendo GameCube.