Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2005, 09:27

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Konferencja Activision – Shrek SuperSlam

Activision pokazała także nową produkcję z serii gier opartych o światowy hit kinowy pt. Shrek, a noszącą tytuł Shrek SuperSlam. Oto nasze pierwsze wrażenia z gry.

Activision pokazała także nową produkcję z serii gier opartych o światowy hit kinowy pt. Shrek, a noszącą tytuł Shrek SuperSlam. Oto nasze pierwsze wrażenia z gry.

Wszystko rozgrywa się w grafice 3D. Cała akcja Shrek SuperSlam toczy się w lokacjach znanych z obrazów kinowych. Na pokazie widzieliśmy na przykład, znany z części pierwszej filmu, zamek smoka. Gra umożliwia nam wcielenie się nie tylko w postać głównego bohatera – wielkiego zielonego ogra, ale kierowanie również innym postaciami. Łącznie w grze możemy sterować 20 bohaterami, w tym tymi znanymi z filmu oraz kilkoma dodatkowymi z innych bajek, jak Quasimodo czy Czarny Rycerz. Oczywiście każda postać ma zestaw indywidualnych cech i ruchów oraz specjalne super moce np. Shrek puszcza hiper bąka.

Ponadto gracz ma do wyboru sześć trybów rozgrywki: melee, story, practice, training, ladder i mega-challenge. W tym ostatnim należy poradzić sobie z 60-cioma mega wyzwaniami.

W trybie multiplayer mogą grać maksymalnie 4 osoby. Ponieważ występujące tu postacie są przyjaciółmi, walka pomiędzy nimi jest bezkrwawa. Zatem podczas bijatyk zamiast pasków życia mają mierniki „slamu” (w wolnym tłumaczeniu: naparzania) – pojedynek wygrywa ten bohater, który jak najwięcej razy osiągnie maksymalny poziom „slam”.

Gra ukaże się w wersji na konsole Playstation 2, Xbox, GameCube, GBA, Nintendo DS i oczywiście na PC.