Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2005, 09:54

Pierwszy trailer z gry Enemy Territory: Quake Wars

Od kilku dni faszerujemy Was informacjami na temat nowej propozycji firmy id Software o nazwie Enemy Territory: Quake Wars. Do tej pory mogliście poznać podstawowe informacje na temat tej zaprojektowanej do trybu multiplayer strzelaniny oraz podziwiać kilka screenshotów. Dzisiaj przyszedł czas na krótki pokaz możliwości silnika Doom 3 w formie filmu, zarejestrowanego kamerą wprost ze stoiska firmy

Od kilku dni faszerujemy Was informacjami na temat nowej propozycji firmy id Software o nazwie Enemy Territory: Quake Wars. Do tej pory mogliście poznać podstawowe informacje na temat tej zaprojektowanej do trybu multiplayer strzelaniny oraz podziwiać kilka screenshotów. Dzisiaj przyszedł czas na krótki pokaz możliwości silnika Doom 3 w formie filmu, zarejestrowanego kamerą wprost ze stoiska koncernu.

Pierwszy trailer z gry Enemy Territory: Quake Wars - ilustracja #1

Do tej pory gracz mógł stanąć naprzeciwko armii Stroggów na ich terytorium. Tym razem obcy wybiorą się do nas i przy pomocy armady potężnych statków, spróbują podbić Ziemię. Powołana do życia jednostka o nazwie EDF (Earth Defense Forcers) ma oczywiście za zadanie utrudnić najeźdźcom ten proceder. Konflikt jest nieunikniony.

Do wyboru będzie pięć klas postaci, zarówno po stronie Ziemian, jak i barbarzyńskich obcych. Obie frakcje dysponują charakterystycznym dla siebie uzbrojeniem, w którym znajdą się zarówno konwencjonalne jak i futurystyczne środki zagłady. W grze pojawi się również przeszło czterdzieści różnych wehikułów i system obronnych (m.in. czołgi, quady, olbrzymie roboty, śmigłowce), które pomogą graczom w spektakularnych bitwach.

Enemy Territory: Quake Wars skorzysta z dobrodziejstw opracowanego przez id Software silnika MegaTexture, zapewniającego dynamiczne oświetlenie, realistyczne cieniowanie, zmienne warunki pogodowe oraz możliwość walki zarówno w dzień, jak i w nocy (wszystkie misje po zmroku odbywać się będą przy świetle księżyca).

Gra ukaże się w przyszłym roku, nakładem koncernu Activision. Wspomniany wyżej film można ściągnąć z tego miejsca.

Pierwszy trailer z gry Enemy Territory: Quake Wars - ilustracja #2
Pierwszy trailer z gry Enemy Territory: Quake Wars - ilustracja #3