Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2005, 14:26

autor: Elrond

2K Games na targach E3 (17/05/05)

Dosłownie godziny dzielą nas od rozpoczęcia największej imprezy branży rozrywki elektronicznej - targów Electronic Entertainment Expo. Jest to więc dobra okazja dla wszystkich "spóźnialskich" aby zaprezentować pozycje, które na tych targach będą wystawiać. Przyszła więc kolej na 2K Games, oddział Take-Two Interactive zajmujący się wydawaniem gier.

Dosłownie godziny dzielą nas od rozpoczęcia największej imprezy branży rozrywki elektronicznej - targów Electronic Entertainment Expo. Jest to więc dobra okazja dla wszystkich "spóźnialskich" aby zaprezentować pozycje, które na tych targach będą wystawiać. Przyszła więc kolej na 2K Games, oddział Take-Two Interactive zajmujący się wydawaniem gier.

Stoisko 2K Games pełne będzie gier przeznaczonych na PeCety, PS2, Xbox oraz oczywiście Xbox 360. Oprócz tego, gry 2K Games znajdziemy na pokazach specjalnych ATI oraz Bethesda Softworks. Ale zobaczmy co też 2K Games dla zwiedzających przygotowała:

Prey - długo oczekiwana gra (pierwsze informacje o tym projekcie pojawiły się 10 lat temu), która ma zrewolucjonizować gatunek FPS. Ukaże się ona w wersji na PeCety oraz Xbox 360, a jej "targowe" wcielenie zostanie zaprezentowanie w wyłącznościowym pokazie ATI.

Sid Meier's Civilization IV - serii Cywilizacja pana Meiera chyba nie trzeba przedstawiać. Dotychczasowe jej odsłony sprzedały się w ponad 5 milionach kopii, a najnowsze wcielenie gry ma być ogromnym krokiem naprzód oferując spektakularną grafikę 3D a także nowości w dziedzinie rozgrywki zarówno jedno jak i wieloosobowej.

Sid Meier's Pirates! w wersji na Xbox - PeCetowi gracze już od jakiegoś czasu mają okazję eksplorować świat Piratów, teraz przychodzi kolej na konsolową brać. Gracz wcieli się w postać kapitana piratów operujących na Morzu Karaibskim w XVII wieku, usiłując zyskać sławę i bogactwo.

The Elder Scrolls IV: Oblivion - zagrają w nią posiadacze PeCetów oraz konsol nowej generacji. Czwarta odsłona Elder Scrolls przenosi gatunek RPG na zupełnie nowy poziom, oferując "dowolność" rozgrywki oraz zapierającą dech w piersiach grafikę. Oblivion zostanie pokazany wyłącznie na stoisku Bethesda Softworks dla umówionych gości.

Serious Sam II - "Poważny" Sam powraca w kolejnej odsłonie serii stworzonej przez Croteam. Jego przygody na nowym silniku 3D, 40 nowych poziomów, pojazdów i dziwnych broni oraz oczywiście hord przeciwników będą mogli podziwiać posiadacze PeCetów i Xboxów.

24: The Game - komputerowe przedstawienie znakomitego serialu telewizyjnego 24 godziny. Akcja gry została umieszczona pomiędzy 2 i 3 sezonem a gracz wcielając się w postać Jacka Bauera przeżyje najdłuższy dzień swojego życia.

Shattered Union - gra oparta została na alternatywnej historii Stanów Zjednoczonych, rozdartych wojną domową. Ten przedstawiciel strategii turowych zaistnieje na konsolach i komputerach osobistych. Gracze będą mogli rozegrać kampanię dla jednego gracza usiłując zjednoczyć kraj bądź też zmierzyć się w sieciowych pojedynkach.

Conflict: Global Terror - w ten tytuł zagrają również PeCetowcy i konsolowcy, odwiedzając różnorodne zakątki naszego globu usiłując wyplenić z nich terroryzm;

Snow - tym razem staniemy po stronie "zła" usiłując sprawnie kierować organizacją przestępczą, zarówno na PeCetach jak i Xboxach.

Vietcong 2 - nowy silnik graficzny, nowa kampania dla jednego gracza oraz nowe tryby zmagań wieloosobowych - czy to wystarczy aby w sercach PeCetowych graczy zastąpić miejsce swojego poprzednika?

Zathura - gra przeznaczona dla PS2 oraz Xboxa, której fabuła została oparta na filmie o tym samym tytule, który opowiada o dwójce braci, wciągniętych w rejony międzygalaktyczne za sprawą niepozornej gry planszowej.

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth - czyli koszmary rodem z umysłu H.P. Lovecrafta uderzają ponownie.