Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2005, 08:08

autor: eLKaeR

Marka Discworld (alias Świat Dysku) wraca do elektroniczno-rozrywkowego wymiaru

„W odległym, trochę już zużytym układzie współrzędnych, na płaszczyźnie astralnej, która nigdy nie była szczególnie płaska, skłębiona mgiełka gwiazd rozstępuje się z wolna.”. Słowa te pochodzą z książki pt. Kolor magii (The Colour of Magic), otwierającej kultowy cykl Świat Dysku (Discworld). Po sześciu latach ciszy zapowiedziano nowe gry, oparte na twórczości literackiej Terry’ego Pratchetta.

„W odległym, trochę już zużytym układzie współrzędnych, na płaszczyźnie astralnej, która nigdy nie była szczególnie płaska, skłębiona mgiełka gwiazd rozstępuje się z wolna.” . Słowa te pochodzą z książki pt. Kolor magii (The Colour of Magic), otwierającej kultowy cykl Świat Dysku (Discworld). Po sześciu latach ciszy zapowiedziano nowe gry, oparte na twórczości literackiej Terry’ego Pratchetta.

Dotychczas zrealizowano cztery elektroniczno-rozrywkowe produkty (m.in. Discworld i Discworld Noir), zainspirowane fantastycznymi powieściami wspomnianego Anglika. Teraz brytyjska firma Blue Sphere Games zamierza do 2008 roku przygotować serię świeżych gier, w których wystąpi np. mag Rincewind, turysta Dwukwiat i niezwykły Bagaż. Wszystkie zaplanowane pozycje będą przeznaczone wyłącznie dla nowoczesnych telefonów komórkowych. Pierwszy tytuł ujrzy światło dzienne już za pięć miesięcy.

Marka Discworld (alias Świat Dysku) wraca do elektroniczno-rozrywkowego wymiaru - ilustracja #1
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.