Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2005, 07:27

Quake Wars nową grą z cyklu Enemy Territory!

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku gracz, jako elitarny oddział drużyny Rhino Squad, wyląduje na macierzystej planecie Stroggów, aby zadać rasie obcych ostateczny cios. Quake IV nie będzie jednak jedyną grą, która wykorzysta realia tego konfliktu. Zasłużony dla gatunku strzelanin koncern id Software zapowiedział właśnie kolejny rozdział w cyklu Enemy Territory, zatytułowany Quake Wars!

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku, gracz jako elitarny oddział drużyny Rhino Squad, wyląduje na macierzystej planecie Stroggów, aby zadać rasie obcych ostateczny cios. Quake IV nie będzie jednak jedyną grą, która wykorzysta realia konfliktu znane z najnowszej produkcji firmy Raven Software. Zasłużony dla gatunku strzelanin koncern id Software zapowiedział właśnie kolejny rozdział w cyklu Enemy Territory, zatytułowany Quake Wars!

Do tej pory gracz mógł stanąć naprzeciwko armii Stroggów na ich terytorium. Tym razem obcy wybiorą się do nas i przy pomocy armady potężnych statków, spróbują podbić Ziemię. Powołana do życia jednostka o nazwie EDF (Earth Defense Forcers) ma oczywiście za zadanie utrudnić najeźdźcom ten proceder. Konflikt jest nieunikniony.

Quake Wars nową grą z cyklu Enemy Territory! - ilustracja #1

Do wyboru będzie pięć klas postaci, zarówno po stronie Ziemian, jak i barbarzyńskich obcych. Obie frakcje dysponują charakterystycznym dla siebie uzbrojeniem, w którym znajdą się zarówno konwencjonalne jak i futurystyczne środki zagłady. W grze pojawi się również przeszło czterdzieści różnych wehikułów i system obronnych (m.in. czołgi, quady, olbrzymie roboty, śmigłowce), które pomogą graczom w spektakularnych bitwach.

Enemy Territory: Quake Wars skorzysta z dobrodziejstw opracowanego przez id Software silnika MegaTexture, zapewniającego dynamiczne oświetlenie, realistyczne cieniowanie, zmienne warunki pogodowe oraz możliwość walki zarówno w dzień, jak i w nocy (wszystkie misje po zmroku odbywać się będą przy świetle księżyca).

Gra zostanie zaprezentowana podczas rozpoczynających się jutro targów E3. Za produkcję programu odpowiedzialne jest studio Splash Damage. Nie wiadomo, kiedy Enemy Territory: Quake Wars zadebiutuje na rynku.