Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2005, 15:39

autor: Krooliq

Brudny Harry ma już producenta

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o rozpoczęciu prac nad grą opartą na kultowym filmie akcji, zatytułowanym Dirty Harry (Brudny Harry). Wówczas nie było jeszcze wiadomo, kto powoła do życia komputerowego inspektora Callahana. Dziś koncern Warner Bros podał do wiadomości, że produkcją Brudnego Harrego zajmie się firma The Collective.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o rozpoczęciu prac nad grą opartą na kultowym filmie akcji ze znakomitą kreacją Clinta Eastwooda w roli głównej, zatytułowanym Dirty Harry (Brudny Harry). Wówczas nie było jeszcze wiadomo, kto powoła do życia komputerowego inspektora Callahana. Dziś koncern Warner Bros Interactive Entertainment podał do wiadomości, że poszukiwania odpowiedniego studia developerskiego zostały zakończone i produkcją Brudnego Harrego zajmie się firma The Collective, która w swoim dorobku ma takie tytuły, jak: Star Trek Deep Space Nine: The Fallen, Buffy The Vampire Slayer czy Star Wars: Episode III Revenge of the Sith.

Przypomnijmy, że twórcy gry współpracują ściśle z Clintem Eastwoodem. Postać inspektora Harry’ego Callahana będzie wizualnie wzorowana na tym aktorze, a sam Eastwood udzieli głosu wirtualnemu bohaterowi oraz będzie konsultantem w kluczowych momentach projektowania gry. Ponadto wiadomo już, że scenariusz tej produkcji został ukończony i nie ma nic wspólnego z fabułą pierwowzoru, ale nie oznacza to jednak, że w grze nie ujrzymy znanych doskonale bohaterów.

Więcej informacji na temat tego tytułu na razie nie ujawniono, wiadomo tylko, że Dirty Harry pojawi się w wersji na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 2, a planowany termin premiery nie został jeszcze ustalony.