Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2005, 11:49

autor: Krooliq

Quake 4, X-Men Legends II, True Crime 2 oraz THU3 w tym roku!

Od kilkunastu dni przedstawiamy Wam wyniki finansowe osiągnięte w ostatnim roku fiskalnym przez korporacje przemysłu rozrywkowego. Po Sony, Ubisoft, Electronic Arts i THQ przyszła kolej na Activision. Przy okazji publikacji danych podsumowujących wyniki finansowe firmy - ogłoszono listę gier, jakie koncern planuje wydać w najbliższych miesiącach. Wśród wymienionych tytułów znajdują się kolejne odsłony popularnych gier: Quake 4, X-Men Legends II, True Crime 2 oraz Tony Hawk's Underground 3.

Od kilkunastu dni przedstawiamy Wam wyniki finansowe osiągnięte w ostatnim roku fiskalnym przez korporacje przemysłu rozrywkowego. Po Sony, Ubisoft, Electronic Arts i THQ przyszła kolej na Activision. Zwłaszcza, że owa firma ma powody do dumy. Activision odnotowała obrót o 48 % większy niż w zeszłym roku fiskalnym i zysk netto rzędu 138,3 milionów USD, co stanowi aż 78% więcej, w porównaniu do roku poprzedniego.

Ponadto w opisywanym roku fiskalnym, według kompani NPD kilka produkcji sygnowanych logiem Activision uplasowało się w czołówce najlepiej sprzedających się gier. A były to: Spider-Man 2 na Nintendo DS, który “wylądował” na pierwszym miejscu listy przebojów w Stanach Zjednoczonych, a na trzecim w Wielkiej Brytanii. Następnie gra Tony Hawk's Underground 2 Remix w wersji na PSP osiągnęła trzecie miejsce, a Shrek 2 w USA był najlepiej sprzedającym się tytułem dla dzieci. Imponujące wyniki sprzedaży osiągnęły również takie gry PC, jak: DOOM 3 , Rome: Total War oraz Call of Duty .

A teraz najważniejsza sprawa. Przy okazji publikacji danych podsumowujących wyniki finansowe firmy - ogłoszono listę gier, jakie koncern planuje wydać w najbliższych miesiącach. Wśród wymienionych tytułów znajdują się kolejne odsłony popularnych gier: Quake 4, X-Men Legends II, True Crime 2 oraz Tony Hawk's Underground 3. Zatem jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku czeka nas niezła gratka.