Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 maja 2005, 13:27

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Electronic Arts w liczbach - czwarty kwartał bardzo słaby, ogólny dochód ponad 3 miliardy USD

Przedstawiciele firmy Electronic Arts poinformowali zainteresowanych o swoich zyskach i stratach w minionym roku fiskalnym. I tak dochody Elektroników w 4 kwartale osiągnęły wysokość 553 milionów USD, co jest 8% spadkiem w stosunku do roku poprzedniego.

Przedstawiciele firmy Electronic Arts poinformowali zainteresowanych o swoich zyskach i stratach w minionym roku fiskalnym. I tak dochody Elektroników w 4 kwartale osiągnęły wysokość 553 milionów USD, co jest 8% spadkiem w stosunku do roku poprzedniego. Sprzedaż w tym kwartale generowały głównie takie tytuły jak The Sims 2, NBA Street V3, Fight Night Round 2, Need for Speed Underground 2, FIFA Street czy TimeSplitters: Future Perfect. Natomiast znakomitym wynikiem jest dochód netto za cały ubiegły rok fiskalny, który wyniósł dokładnie 3,139 miliarda USD! Jest to wzrost o 6% w porównaniu z rokiem wcześniejszym.

Całkowity zysk w zakończonym roku fiskalnym wyniósł 504 miliony dolarów, czyli o 70 milionów więcej niż w roku poprzednim. Niestety, czwarty kwartał to jedynie 8 milionów USD zysku, co w porównaniu z całym rokiem wypada bardzo marnie. W przeciągu całego roku Electronic Arts wydała 31 gier, które sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy oraz 6 serii, których całkowita sprzedaż przekroczyła 5 milionów kopii: The Sims, Need for Speed, Madden NFL Football, FIFA, The Lord of the Rings oraz Harry Potter (gry z serii The Sims nabyło 16 milionów graczy, natomiast saga Need for Speed znalazła uznanie w oczach ponad 15 milionów nabywców).

Dość optymistyczne wyniki ubiegłego roku fiskalnego niestety nie znalazły przełożenia na giełdę - akcje EA straciły na wartości ponad 8%.