Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2XBOXGCN
Okładka FIFA Street (2005) (PS2)

FIFA Street (2005)

"FIFA Street” należy do grupy gier z EA Sports Big, mających czysto arcadowy charakter.

Sportowe | piłka nożna

Okładka FIFA Street (2005) (PS2)

data premiery gry:

22lut2005

GCN PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Electronic Arts słynie z symulatorów sportowych wszelkiej maści, ale oprócz dopracowanych, realistycznych produkcji istnieje grupa gier z EA Sports Big mających czysto arcadowy charakter. Nie realizm lecz zabawa, nie nawał statystyk i parametrów lecz szybka, dynamiczna akcja, w końcu nie ogromne stadiony i wielotysięczne tłumy kibiców lecz brudne, odrapane miejskie ulice i zaśmiecone podwórka – takie są gry z serii „street”.

Po koszykówce i futbolu amerykańskim przyszedł czas na „undergroundową” piłkę nożną. Zasady gry w „FIFA Street” różnią się od tego, do czego przywykli miłośnicy soccera biorący udział w tradycyjnych, stadionowych rozgrywkach. Inne rozmiary i nawierzchnia boiska, mniejsza ilość zawodników, zmieniony czas gry, zmodyfikowane przepisy (można np. odbijać piłki od ściany lub grać bez spalonych) – to tylko część innowacji. Standardowo drużyny liczą sobie po czterech zawodników, jest jednak możliwość rozgrywki nawet jeden na jednego. W takim przypadku kluczem do zwycięstwa jest perfekcyjne opanowanie indywidualnej techniki, umiejętności zawodnika i specjalnych zagrywek.

Turnieje i mecze pokazowe rozgrywane są na dziesięciu boiskach rozsianych po całym globie. Jednego dnia gracz pokazuje klasę na amsterdamskich ulicach, drugiego przynosi się tysiące kilometrów na wschód, w krajobraz brazylijskich slumsów. Aby załapać się do dobrych drużyn, należy przeżyć całą masę testów, podrzędnych turniejów i rozgrywek. Dobra gra zostaje jednak zauważona i po pewnym czasie można wystartować w klasowym, znanym teamie. Inną możliwością jest stworzenie własnego zespołu i próba wywindowania go po kilku sezonach na światowe wyżyny. W najlepszym okresie można nawet ściągać do własnej stajni słynne nazwiska, by stworzyć niepokonaną drużynę gwiazd.

„FIFA Street” oprócz trybu dla pojedynczego gracza pozwala na rozgrywkę wieloosobową. Na jednym ekranie lub przez internet (potrzebny Network Adaptor) może się potykać maksymalnie czterech fanów futbolu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 1440 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Gry podobne do FIFA Street (2005)

Klasyfikacja PEGI FIFA Street (2005)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe FIFA Street (2005)

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • multitap
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
FIFA Street - recenzja gry
FIFA Street - recenzja gry

Recenzja 17 maja 2005, 12:27

Mnóstwo sztuczek i rozmaitych zwodów. Sztuczki pojawiające się na przemian ze zwodami i zwody występujące na przemian ze sztuczkami. Tak wygląda rozgrywka. A czego tu nie mamy? Przewrotki, potężne strzały z woleja, przerzucanie piłki nad głową, uderzenia barkiem czy piętą, wślizgi, etc. Prowadzony zawodnik może też stanąć na piłce, nagle zmienić kierunek biegu, jak również szpanować licznymi, zapuszczanymi na przeciwnikach z częstotliwością uderzeń wskazówek zegara „siatkami”. Do tego dochodzą możliwości połączenia kopania piłki z break-dance’m (podrzucamy futbolówkę stojąc na rękach), i wiele innych. Szybko, fachowo i bardzo efektownie. Każda z powodzeniem wykonana sztuczka oznacza nabicie specjalnego paska, tzw. Gamebreakera, który z kolei pozwala na odpalenie najlepszych zagrań, praktycznie nie do powstrzymania dla przeciwnika (niestety, działa to w obie strony). Nic nie stoi także na przeszkodzie ku temu, aby wykorzystać otoczenie i omijać rywali uderzając piłką o bandę czy inną ścianę. To właśnie w efektywności, dynamicznej rozgrywce oraz prostocie wykonywania wszystkich tricków tkwi największa siła FIFA Street i te czynniki stanowią w mym przekonaniu główny czynnik motywujący do grania. Bez nich gra szybko straciłaby swój urok, nie byłaby tym samym. A tak mamy arcade pełną gębą, z jednym, prostym celem: strzelić więcej goli, niż przeciwnik. Mnie pasuje. Jak najbardziej.

GCN
PS2
XBOX