Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2005, 12:03

autor: Elrond

Nowa gra z gatunku action RPG - Mage Knight Apocalypse

Firma Namco Hometek zaanonsowała tworzenie gry reprezentującej gatunek action RPG, Mage Knight Apocalypse. Produkt ten, przeznaczony na PeCety, bazuje na serii gier "stołowych" stworzonych przez WizKids Games. Na potrzeby Mage Knight Apocalypse zaprojektowany został specjalny system rozwoju postaci, duży nacisk położono również na rozgrywki drużynowe (do 5 graczy). Gra ukaże się w przyszły roku.

Firma Namco Hometek zaanonsowała tworzenie gry reprezentującej gatunek action RPG, Mage Knight Apocalypse. Produkt ten, przeznaczony na PeCety, bazuje na serii gier "stołowych" stworzonych przez WizKids Games. Na potrzeby Mage Knight Apocalypse zaprojektowany został specjalny system rozwoju postaci, duży nacisk położono również na rozgrywki drużynowe (do 5 graczy). Gra ukaże się wiosną przyszłego roku.

W Mage Knight Apocalypse zetkniemy się ze zdarzeniami obecnymi w fabule najnowszej gry z serii Mage Knight. W kraju pojawił się złowieszczy znak zwiastujący nadejście tajemniczej siły. Oddani rycerze, ze wszystkich zakątków świata zostali wezwani do walki z armią czystego zła. Na czele tej armii stoi Smok Apokalipsy, pozornie niepokonany, pięciogłowy siewca zniszczenia. Gracz wcielając się w jedną z 5 postaci musi wraz z innymi legendarnymi herosami zmierzyć się ze Smokiem i pokonać siły Chaosu.

Gracze będą musieli dość starannie dobierać swoją drużynę, odpowiednio wykorzystując zdolności i umiejętności danych postaci w walce wręcz i na odległość a także przy pomocy zaklęć. Wspomniane wcześniej rozgrywki wieloosobowe toczyć się mogą zarówno w trybie co-op jak i każdy przeciw każdemu. W odróżnieniu od innych gier fabularnych, nie musimy troszczyć się o punkty doświadczenia czy uzyskiwanie kolejnych poziomów. Zamiast tego rozwój postaci zależy od stylu naszej gry - przykładowo machanie ciężkim mieczem czyni naszego bohatera silniejszym, podczas gdy częste rzucanie zaklęć sprawia iż stajemy się bardziej biegli w sztuce magicznej; strzelanie z łuku polepsza naszą zręczność itp. Tak więc naszą postać kształtują umiejętności oraz sposób ich wykorzystywania.