Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2009, 19:59

Czy petycja w sprawie pecetowego Modern Warfare 2 przyniesie oczekiwany skutek? [news zaktualizowany]

Implementacja systemu automatycznego wyszukiwania meczy w trybie sieciowym w pecetowej wersji gry Call of Duty: Modern Warfare 2, oznacza koniec dedykowanych serwerów oraz modów wpływających na zabawę. Nic więc dziwnego, że ostatnia decyzja studia Infinity Ward wzbudziła wiele kontrowersji. Wystarczy wspomnieć, że swoje niezadowolenie wyraziło już ponad 100 tysięcy osób.

Implementacja systemu automatycznego wyszukiwania meczy w trybie sieciowym w pecetowej wersji gry Call of Duty: Modern Warfare 2, oferowanego przez tak zwany IW.NET, oznacza koniec dedykowanych serwerów oraz modów wpływających na zabawę. Nic więc dziwnego, że ostatnia decyzja studia Infinity Ward wzbudziła wiele kontrowersji. Wystarczy wspomnieć, że swoje niezadowolenie wyraziło już około 102 tysięcy osób.

Internetowa petycja, w której gracze namawiają Infinity Ward do ponownego przemyślenia całej sprawy, stanowi już zatem donośny głos sprzeciwu wobec działań producentów MW2. Z tego też powodu nie mogli oni w dalszym ciągu ignorować całego zajścia. Głos w ich imieniu zabrał niesławny Robert Bowling, znany w sieci jako fourzerotwo. W odpowiedzi na Twitterowe zapytanie administratora serwisu internetowego klanu Appetite2Kill, menedżer Infinity Ward odpowiedział, że studio ma na uwadze petycję i nie pozostawi jej bez odpowiedzi. Treść wiadomości prezentuje się następująco: „Sprawa wywołała duże poruszenie. Reakcja graczy nie pozostanie bez odpowiedzi. Dopełnię starań, by wszyscy w Infinity Ward dotarli do petycji i odpowiedzieli na nią ”. Miejmy nadzieję, że dojdzie do tego w miarę szybko i że nie będzie to jedynie kolejnym tłumaczeniem.

Call of Duty: Modern Warfare 2 w wersji PC zostanie wydane 10 listopada, a więc w tym samym dniu co edycje na Xboksa 360 i PlayStation 3. W ostatnich dniach informację tę potwierdził oficjalnie sam Bowling. Powyższa data dotyczy również naszego rynku. Polacy pecetową edycję gry nabędą za sugerowane 139,99 złotych, a konsolowe za 239,99 złotych (informacje dystrybutora, firmy LEM). Pragniemy zauważyć, że w Sklepie gry-online.pl od pewnego czasu możecie składać przedpremierowe zamówienia.

UAKTUALNIENIE: Nadzieje na pozytywne rozpatrzenie próśb graczy okazały się płonne. Jason West i Vince Zampella, szefowie Infinity Ward, stwierdzili jednoznacznie, że decyzja w sprawie serwerów dedykowanych i modów nie zostanie zniesiona. Oznajmili przy tym, że przedłożenie tzw. matchmakingu ponad dotychczasowe rozwiązania charakterystyczne dla pecetowych wersji gier z marki Call of Duty ma na celu ulepszenie rozgrywki z punktu widzenia zdecydowanej większości graczy planujących zakup Modern Warfare 2.

Chodzi tu przede wszystkim o osoby, które nie potrafiły znaleźć serwerów oferujących poziom rozgrywki adekwatny do ich umiejętności, a przy tym wolny od graczy korzystających z cheatów i innych niedozwolonych środków. Z wypowiedzi szefów IW wynika, że są oni dla firmy ważniejsi od modderów i hardcore’owych fanów rywalizacji sieciowej. Zaznaczyli przy tym, że ci ostatni tak naprawdę nie stracą zbyt wiele – dla przykładu, ćwiczenia i bitwy klanów będą mogli prowadzić w trybie prywatnych meczy. Warto odnotować, że na konsolach tego typu rozwiązania funkcjonują bez zarzutów i bardzo szybko zostały potraktowane jako standard.