Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2009, 19:10

Ubisoft opóźnia: Splinter Cell: Conviction, Red Steel 2, I Am Alive oraz nowego Ghost Recona

Ubisoft ujawnił dane dotyczące sprzedaży swoich gier w pierwszym kwartale trwającego roku fiskalnego (kwiecień-czerwiec 2009), a przy okazji poinformował, że kilka głośnych tytułów zawita do sklepów później, niż zakładano.

Ubisoft ujawnił dane dotyczące sprzedaży swoich gier w pierwszym kwartale trwającego roku fiskalnego (kwiecień-czerwiec 2009), a przy okazji poinformował, że kilka głośnych tytułów zawita do sklepów później, niż zakładano.

Plany Ubisoftu na najbliższą przyszłość nie rysują się wesoło: najważniejszym przesunięciem jest nowa część przygód Sama Fishera – Splinter Cell: Conviction początkowo miał zadebiutować w trzecim kwartale trwającego roku fiskalnego, czyli, mówiąc „po ludzku”, między październikiem a grudniem 2009. Tymczasem teraz jego premiera została ustalona na czwarty kwartał, czyli na okres między styczniem a marcem 2010. W tym samym czasie pojawić się ma Red Steel 2 na Nintendo Wii, który również miał mieć swą premierę przed Gwiazdką. Obsuwę zaliczą także dwa inne głośne tytuły: I Am Alive oraz nowy Ghost Recon – mówiło się, że miały zadebiutować na początku 2010 roku, tymczasem teraz należy się spodziewać ich w kolejnym roku fiskalnym (kwiecień 2010 – marzec 2011), bez konkretnego wskazania na kwartał.

Wszystkie te informacje pochodzą ze skróconej wersji raportu finansowego, jaką francuski gigant opublikował na swojej stronie internetowej. Czytamy w nim, że sprzedaż tytułów firmy w okresie trzech wiosennych miesięcy dała rezultat w wysokości 83 milionów Euro (o 12 milionów niższy, niż oczekiwano), podczas gdy analogiczny okres sprzed roku wyniósł 169 milionów Euro. Spadek spowodowany był słabą sprzedażą gier na Nintendo DS w Europie i USA, gorszymi wynikami sprzedaży starszych tytułów firmy na Xboksa 360 i PlayStation 3, a także generalnie nie najlepszą kondycją rynku. Należy jednak pamiętać, że jedyne duże premiery z tego okresu to nasz Call of Juarez: Więzy Krwi i nowa odsłona serii Anno.

Czy te przetasowania sprawią, że tegoroczna kondycja Ubisoftu się poprawi? Wygląda na to, że Assassin’s Creed II (o przesunięciu listopadowej daty premiery nie wspomniano) mógł stanowić za dużą przedświąteczną konkurencję dla piątego Splinter Cella, a pozostałe tytuły mają wzmocnić przyszły rok rozliczeniowy (czyżby brakło innych oczekiwanych gier?). O słuszności tego posunięcia przekonamy się za kilka(naście) miesięcy.

Ubisoft opóźnia: Splinter Cell: Conviction, Red Steel 2, I Am Alive oraz nowego Ghost Recona - ilustracja #1
„Albo powiesz mi dlaczego wyjdę później, albo w ryja!”