Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2009, 13:22

autor: Jiker

Poznaliśmy europejską datę premiery nowej gry autorów trzeciego Gothica [news uaktualniony]

Risen, nowa cRPG autorstwa firm Piranha Bytes oraz Deep Silver, zapowiada się całkiem nieźle. Nad całością ciąży co prawda fatum Gothic 3, poprzedniego dzieła PB, lecz nadzieja na poprawę nie jest do końca płonna. Właśnie dowiedzieliśmy się, że zostanie ona ostatecznie zweryfikowana 2 października bieżącego roku, kiedy to Risen zanotuje swoją europejską premierę.

Risen, nowa cRPG autorstwa firm Piranha Bytes oraz Deep Silver, zapowiada się całkiem nieźle. Nad całością ciąży co prawda fatum Gothic 3, poprzedniego dzieła PB, lecz nadzieja na poprawę nie jest do końca płonna. Właśnie dowiedzieliśmy się, że zostanie ona ostatecznie zweryfikowana 2 października bieżącego roku, kiedy to Risen zanotuje swoją europejską premierę. W naszym kraju dzieło będzie dystrybuowane przez Cenega Poland. Póki co nie znamy daty rodzimego debiutu gry.

Poznaliśmy europejską datę premiery nowej gry autorów trzeciego Gothica [news uaktualniony] - ilustracja #1

Produkcja zostanie wydana jednocześnie na pecety, jak i konsolę Xbox 360. Przed premierą otrzymamy możliwość przetestowania wersji demonstracyjnej, która powinna nam zapewnić kilka godzin wciągającej zabawy. Przypominamy, że Risen zostało zapowiedziane w połowie zeszłego roku. Czy produkcja okaże się lepsza od niezwykle zabugowanego, trzeciego Gothica? Miejmy nadzieję, że tak – w końcu liczy na to wielu fanów gatunku cRPG.

UAKTUALNIENIE: Z informacji, które zostały zamieszczona na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego gry Risen, wynika, że 2 października odnosi się tylko i wyłącznie do Niemiec (dane magazynu GameStar). Jak pokazało życie, w przypadku gier niemieckich producentów bardzo rzadko premiera w Europie następuje w tym samym czasie, co u naszych zachodnich sąsiadów.