Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2009, 11:45

autor: Szymon "Hed" Liebert

Bestsellerowe gry w dystrybucji elektronicznej (7 czerwca - 20 czerwca 2009)

Firma NPD, zajmująca się między innymi zbieraniem statystyk z amerykańskiego rynku gier elektronicznych ogłosiła, że nie będzie udostępniać publicznie cotygodniowych rankingów najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w USA. Dla wszystkich dostępne będą tylko ogólne dane miesięczne. Zamiast tego publikujemy więc najchętniej ściągane tytuły z platform Steam i Direct2Drive.

Firma NPD, zajmująca się między innymi zbieraniem statystyk z amerykańskiego rynku gier elektronicznych, ogłosiła, że nie będzie udostępniać publicznie cotygodniowych rankingów najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w USA. Dla wszystkich dostępne będą tylko ogólne dane miesięczne. Zamiast tego publikujemy więc najchętniej ściągane tytuły z platform Steam i Direct2Drive.

Serwis Shacknews, który przypomniał podobną sytuację z przeszłości, skontaktował się w powyższej sprawie z NPD – na razie bez rezultatu. Prawdopodobnie chodzi o pieniądze – być może dane będą dostępne jedynie dla klientów wspomnianej firmy. A może w ogóle nie opłacało się ich publikować? Na szczęście mamy inne źródła tego typu informacji, jak np. popularny Steam oraz Direct2Drive.

Dobrze znane platformy dystrybucji elektronicznej wypuszczają regularnie globalne wyniki sprzedaży, które przeważnie pojawiają się szybciej (NPD opierało swoje rankingi na informacjach pochodzących z amerykańskich sklepów). Wydaje się, że teraz pozostanie nam porównywanie tych dwóch systemów dystrybucji online. Zaczynać można już dziś – poniżej prezentujemy wyniki za dwa ostatnie tygodnie.

Dziesiątka najlepiej sprzedających się gier w Direct2Drive (7 czerwca – 13 czerwca):

Dziesiątka najlepiej sprzedających się gier w Steam (7 czerwca – 13 czerwca):

Dziesiątka najlepiej sprzedających się gier w Direct2Drive (14 czerwca – 20 czerwca):

Dziesiątka najlepiej sprzedających się gier w Steam (14 czerwca – 20 czerwca):