Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS3X360
Okładka Droplitz (X360)

Droplitz

Gra logiczna, w której zadaniem gracza jest stworzenie kanału, którym mogłyby popłynąć krople rożnych płynów, zapełniając w efekcie określone naczynie do wymaganego poziomu.

Logiczne

Okładka Droplitz (X360)

producent: Blitz Games

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

data premiery gry:

24cze2009

X360

25cze2009

PC PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Droplitz to gra logiczna, oferująca zabawę na poziomie odpowiadającym przede wszystkim casualom. Stanowi ona luźny miks zasad, na których oparto funkcjonowanie m.in. Tetrisa oraz Bejewelled.

Rozgrywka zaprezentowana w Droplitz polega na układaniu klocków – w tym przypadku pastylek z kanalikami – tak, aby umożliwić spływającym z góry kroplom dotarcie do najniższego poziomu planszy. Pastylki można do woli obracać, dzięki czemu odnalezienie ich właściwego ułożenia jest tylko kwestią czasu. Całość rozgrywa się w rozmaitych lokacjach, a nieustannie zmieniające się zasady zabawy wprowadzają do niej element przypadkowości. Dzięki temu rozgrywka motywuje do wysiłku i nie nuży. Najlepsze wyniki można umieścić w rankingach najlepiej punktujących graczy.

Droplitz oferuje cztery tryby zabawy – Classic, Zendurance, Power Up oraz Infection. Trzy ostatnie stanowią luźną wariację głównej, klasycznej opcji, uatrakcyjniając rozgrywkę poprzez dodanie upływającego czasu, różnego rodzaju bonusów (np. bomby, potrafiącej wyczyścić ekran z niepotrzebnych pastylek), a także zainfekowanych pastylek, które nie działają w poprawny sposób. W każdym z nich główne zasady, na których oparto Droplitz, pozostają jednak niezmienne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Droplitz

Klasyfikacja PEGI Droplitz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Droplitz

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Wieści ze świata (Homefront, GRID, Red Dead Redemption) 24/06/11

wiadomość24 czerwca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o multiplaterowym demie Homefront na PC, 10 latach Anarchy Online, planie wydawniczym Paradox Interactive, a także rywalizacji sieciowej w pecetowym GRID. Zapraszamy do lektury.

PC
PS3
X360