Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2011, 14:06

Wieści ze świata (Homefront, GRID, Red Dead Redemption) 24/06/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o multiplaterowym demie Homefront na PC, 10 latach Anarchy Online, planie wydawniczym Paradox Interactive, a także rywalizacji sieciowej w pecetowym GRID. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o multiplaterowym demie Homefront na PC, 10 latach Anarchy Online, planie wydawniczym Paradox Interactive, a także rywalizacji sieciowej w pecetowym GRID. Zapraszamy do lektury.

Droplitz

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Droplitz. Produkcje autorstwa studia Blitz Games możecie aktualnie nabyć za kwotę 4,45 euro, czyli ok. 18 złotych (o 75% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Homefront

Użytkownicy platformy Steam mogą pobrać multiplayerowe demo strzelanki Homefront (na Xboksie 360 zajmuje ono zaszczytne miejsce wśród najpopularniejszych demonstracji wydanych po oficjalnym debiucie gry). Z tej okazji cena produkcji zlikwidowanego studia KAOS została obniżona o połowę, do 25 euro, czyli około 100 złotych. Promocja potrwa do poniedziałku.

Wieści ze świata (Homefront, GRID, Red Dead Redemption) 24/06/11 - ilustracja #1

Battlefield Heroes

Firma Electronic Arts wystartowała z Summer of Heroes – specjalnym okresem promocyjnym w grze sieciowej Battlefield Heroes, w ramach którego oferowane będą specjalne stroje inspirowane wakacyjnymi, kinowymi hitami. Tego lata w BH nie zabraknie klimatów pirackich, czarodziejskiej magii i superbohaterów o potężnej mocy.

Anarchy Online

Norweski FunCom obchodzi dziesiątą rocznicę premiery Anarchy Online, futurystycznej gry MMO uruchomionej 27 czerwca 2001 roku (działającej obecnie w modelu free-to-play). Z tej okazji twórcy wzbogacą grę o okolicznościowe dodatki, w tym questy i raidy, pojazdy, elementy ubioru, pety i inne. Na specjalne bonusy mogą również liczyć osoby, które zdecydują się ponownie opłacić abonament za grę. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej gry.

Black Rock

Studio Black Rock (Pure, Split/Second), które jakiś czas temu dotknęły masowe zwolnienia, od jakiegoś czasu pracuje nad nową produkcją. Z ogłoszenia o pracę, zamieszczonego na łamach serwisu GamesIndustry.biz wynika, że być może będzie ona funkcjonować w ramach modelu free-to-play. Przypominamy, że gra powstaje na bazie Unity, środowiska umożliwiającego produkcję gier 3D.

Paradox Interactive

Szwedzki wydawca Paradox Interactive, znany przede wszystkim z wprowadzania na rynek pecetowych strategii, zaktualizował plan wydawniczy. Obecnie znajduje się na nim 17 pozycji:

- Hearts of Iron III: For the Motherland (28 czerwca)

- Supreme Ruler Cold War (19 lipca)

- Pirates of Black Cove (2 sierpnia)

- Sword of the Stars II: Lords of Winter (16 sierpnia)

- King Arthur: Fallen Champions (sierpień)

- Sengoku (13 września)

- King Arthur II (20 września)

- Defenders of Ardania (PC, iPad, PS3, Xbox 360) (27 września)

- Hearts of Iron (wrzesień)

- Hearts of Iron III Collection (15 listopada)

- Gettysburg: Armored Warfare (listopad)

- Crusader Kings II (17 stycznia)

- Naval War: Arctic Circle (I kwartał 2012)

- Magna Mundi (I kwartał 2012)

- Mount & Blade Collection (I kwartał 2012)

- Victoria II: A House Divided (I kwartał 2012)

- Salem (II kwartał 2012)

Race Driver: GRID

Rywalizacja sieciowa w ramach pecetowej wersji gry wyścigowej Race Driver: GRID ciągle działa. Mimo odcięcia od multiplayera użytkowników PC i PS3 (w wyniku wygaśnięcia kontraktu z dostarczycielem infrastruktury i systemu matchmakingu), ci pierwsi mogą oszukać grę korzystając z rozwiązań platformy GameRanger. Wykorzystuje ona do tego celu tryb LAN. Szczegóły na Eurogamerze.

Wieści ze świata (Homefront, GRID, Red Dead Redemption) 24/06/11 - ilustracja #2

Red Dead Redemption

Przedstawiciele Rockstar Games oficjalnie zaprzeczyli, jakoby w obliczu prac nad portem L.A. Noire na PC, wydawca I producent miał podobne plany w związku z Red Dead Redemption. Gra najwidoczniej pozostanie tytułem wyłącznie na Xboksa 360 i PlayStation 3.

ArmA: Cold War Assault

Czesi ze studia Bohemia Interactive zapowiedzieli oficjalnie grę ArmA: Cold War Assault – wznowienie pierwszej, kultowej odsłony cyklu Operation Flashpoint (przejętego i zepsutego, zdaniem wielu fanów, przez Codemasters). Do premiery dojdzie jeszcze tego lata. Co ciekawe, posiadacze pierwowzoru i edycji Game of the Year będą mogli pobrać ArmA: Cold War Assault za darmo. Gra będzie rozprowadzana drogą cyfrowej dystrybucji.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

World of Battles

TERA

Shadows of the DAMNED

Ninjamurai

Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2

Black Prophecy

Rainbow Moon

Dead Island

Super Street Fighter IV: Arcade Edition

DeathSpank: The Baconing

Civilization World

BioShock: Infinite

Champion Jockey: G1 Jockey & Gallop Racer

Trials Evolution

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2 - trailer #3

Rise of Nightmares - trailer #1

Toy Soldiers: Cold War - trailer #2

Shadows of the DAMNED - trailer #3

Captain America: Super Soldier - trailer #2

Iron Front: Liberation 1944 - trailer #1

Auta 2 - zwiastun na premierę

Back to the Future - Episode 5 Outatime

Backbreaker: Vengeance - trailer #1

Alpha Polaris - trailer #1

Call of Duty: Black Ops - Annihilation DLC Multiplayer

TERA - kulisy produkcji - polityka

Gears of War 3 - kulisy produkcji #3

FIFA 12 - kulisy produkcji - system kolizji

Crysis 2 - Spustoszenie DLC (PL)