Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka The Baconing (PC)

The Baconing

DeathSpank: The Baconing

The Baconing to gra z gatunku action-RPG, stanowiąca trzecią odsłonę przygód nieustraszonego DeathSpanka. Fabuła koncentruje się wokół niesławnych Ogni Bekonu, w których bohater chce na zawsze unicestwić złowrogą moc mitycznych stringów.

RPG | hack'and'slash | widok izometryczny | humorystyczne | indie | RPG akcji

Okładka The Baconing (PC)

data premiery gry:

30sie2011

PC PS3

31sie2011

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Seria DeathSpank należy do przełomowych w karierze niezależnego, kanadyjskiego studia Hothead Games. W przeciwieństwie do dwóch wcześniejszych odsłon (DeathSpank i DeathSpank: Thongs of Virtue) w pracach nad The Baconing nie brał udziału Ron Gilbert, czyli twórca legendarnego cyklu Monkey Island. Autorzy gry starali się jednak zachować wierność przyjętej konwencji stylistycznej, wprowadzając jednocześnie szereg zmian, które miały na celu uatrakcyjnienie rozgrywki.

Fabuła gry koncentruje się wokół niesławnych Ogni Bekonu, w których dzielny DeathSpank zamierza ostatecznie unicestwić moc mitycznych stringów. Siły zła nie mogą jednak do tego dopuścić, dlatego ze wszystkich sił starają się pokrzyżować plany śmiałka, stawiając na jego drodze liczne przeszkody i hordy przeciwników, w tym najstraszniejszego – Anty-Spanka. Rycerz może jednak liczyć na pomoc potężnego sprzymierzeńca, którym okazuje się Bob z Marketingu.

Rozgrywka w The Baconing bazuje na rozwiązaniach znanych z wcześniejszych odsłon serii. Część z nich została jednak przeprojektowana z myślą o komforcie graczy. Tytułowy bohater może więc nie tylko okładać wrogów ponad 80 rodzajami broni, ale także szarżować, ogłuszać za pomocą swojej tarczy albo odbijać pociski niczym prawdziwy Jedi.

Twórcy gry zadbali o urozmaicone i obfitujące w skojarzenia z kulturą masową lokacje. W trakcie przygód DeathSpank odwiedza nie tylko Spanktopię, ale m.in. Zakazaną Strefę (Forbidden Zone) i Puszczę Jutra (The Forest of Tomorrow).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Baconing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Baconing

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 1.7 GHz
 • 1.5 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB (GeForce GF 6800 lub lepszy)
 • 1.5 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7
 • łącze internetowe
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Recenzja The Baconing - trzeciej gry z Deathspankiem
Recenzja The Baconing - trzeciej gry z Deathspankiem

Recenzja 9 września 2011, 15:21

Cała reszta to przemierzanie dość umownego świata gry i wyrzynanie w pień setek przeciwników najróżniejszego asortymentu. Ufoludki, dinozaury, smoki, strzelające choinki – im dziwniej, tym zabawniej. Nieco problemów sprawiają przeciwnicy atakujący z dystansu – niezbędna staje się w tym wypadku umiejętność odbijania pocisków tarczą, co przy panującym na ekranie chaosie wcale nie jest łatwe. W trakcie walki ładuje się także wskaźnik tzw. Sprawiedliwości. Po jego napełnieniu bohater może wyprowadzić dewastujący atak, pod warunkiem posiadania specjalnej broni. Od czasu do czasu stajemy przed problemem rozwiązania zagadki logicznej. Niezbyt skomplikowanej, dodam, ale też i nie do końca banalnej. Nie mogę przy tym nie wspomnieć o pojedynku na słowa z pewnymi mnichami, który jest uproszczoną wersją podobnej zabawy z serii Monkey Island, czy konieczności zapamiętania sekwencji kolorów. Zagadki są dobrze zaprojektowane i sprawiły mi sporo frajdy.

PC
PS3
X360